si Slovenija 2022: LPS - Disko

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
7,985
Points
118
2cFq935.png

Slovenci i ove godine biraju predstavnika na festivalu EMA 2022. Na takmičenju će učestvovati 20 pesama, od koji je 4 odabrano na predtakmičenju EMA Fresh (Stela Sofia, Leya Leanne, LPS i Luma). Prvo polufinale se održava večeras od 20:20, drugo je 12. februara, dok je finale 19. februara. Iz svakog polufinala prolazi 6 pesama - 3 po izboru žirija i 3 po glasovima publike. Domaćini sve tri večeri biće voditeljka Melani Mekicar i pevač grupe "Joker Out", Bojan Cvjetićanin.

1. polufinale, 5. februar
  1. July Jones - Girls Can Do Anything
  2. David Amaro - Še vedno si lep
  3. Le Serpentine - Tud teb se lahk zgodi
  4. Bowrain & Brina - Čas je
  5. Luma - All In
  6. Stela Sofia - Tu in zdaj
  7. Jonatan Haller - Obzorje
  8. Batista Cadillac - Mim pravil
  9. Zala Smolnikar - Z Á L I - V ogledalu
  10. Manouche - Si sama?
Isečci pesama


2. polufinale, 12. februar
  1. Mia Guček - Independiente
  2. Gušti feat. Leyre - Nova romantika
  3. Klara Jazbec - Vse kar imam
  4. Vedran Ljubenko - H2O dieta
  5. Leya Leanne - Naked
  6. LPS - Disko
  7. Anabel - Tendency
  8. BQL - Maj
  9. Hauptman - Sledim
  10. Eva Moškon - Kliki
Isečci pesama


Pobednik: LPS - Disko


Direktni finalisti

EgMbnzI.jpg


Finalisti koji su se plasirali preko EME Fresh (LUMA - gore levo, Leya Leanne - gore desno, LPS - dole levo i Stela Sofia - dole desno)

9mLuaUs.jpg


Voditelji

z2DaKuQ.jpg
 
Last edited:
Evo ko želi da prati EMU večeras, prvo polufinale u trajnju od 20: 20 h do 21:40h

linkovi:

https://www.rtvslo.si/tv/vzivo/tvs1

https://live.esc-plus.com/


Učesnici EMA - 1 PF:

  1. July Jones - Girls Can Do Anything
  2. David Amaro - Še vedno si lepa
  3. Le Serpentine - Tud teb se lahk zgodi
  4. Bowrain & Brina - Čas je
  5. Luma - All In
  6. Stela Sofia - Tu in zdaj
  7. Jonatan Haller - Obzorje
  8. Batista Cadillac - Mim pravil
  9. Zala Smolnikar - V ogledalu
  10. Manouche - Si sama
 
U finale su prošli Batista Cadillac, July Jones, Stela Sofia, Manouche, David Amaro i Luma.
 
Sa Eme freš nije prošlo par jako dobrih stvari. U celom ovom izboru nemaju ništa specijalno. Nešto malo se izdvajaju 2 pesme, ali ni one nisu sigurica za Kekece.
 
Iz ovog polufinala najbolje mi zvuči All in, iako jest malo Zalagasper isfuravanje, ali meni osobno dosta bolje i manje dosadno
 
I meni je Luma - All in najbolja iz prvog pf.Možda bi najbolji izbor bila July Jones mada to me malonpodsjeća i na prošlogodišnju letonsku pjesmu
 
I meni je Luma dosta bolja od Zalagasper. Ta July Jones mi je katastrofa, nepostojeća melodija.
 
Drugo polufinale je bolje.Mia Guček u Ljubenko možda budu dobri.
 
Zasad mi je LUMA ubedljivo najbolja, a poređenja sa zalagasperom su donekle odgovarajuca, pre svega u pojavi i misticnoj energiji. Ipak, ova pesma nosi neku senzualnost i to je to. Sa ovakvim fazonom Slovenci najbolje prolaze, svakako, voleo bih da odaberu to. Glasa i žiri tako da mislim da će July Jones teško uraditi nešto. Za razliku od zalagaspera, nastup je dinamičniji kod LUME.
 
Nešto najbizarnije je kad izađeš na scenu i oponašaš tako otovreno ono što je bilo i prohujalo ...to se naravno odnosi na LUMA.
Da nije tragično bilo bi možda i smešno.
Da li neko misli da bi to upalilo na escu ponovo.? Naravno da NE jer je idejno to takva kopija da je čitav taj nastup apsurdan i groteska već viđenog.
 
Sisten glasanja u finalu kao i na Emi 2017 i 2018,zanimljivo oba puta je BQL bio drugi iako je bio favorit publike.

Mislim da je bolje da pošalju nešto brže ovaj put.
 
Nešto najbizarnije je kad izađeš na scenu i oponašaš tako otovreno ono što je bilo i prohujalo ...to se naravno odnosi na LUMA.
Da nije tragično bilo bi možda i smešno.
Da li neko misli da bi to upalilo na escu ponovo.? Naravno da NE jer je idejno to takva kopija da je čitav taj nastup apsurdan i groteska već viđenog.
Pa nemaju zalagasper pravo na patent za taj zanr :ROFLMAO:
Ako tako gledamo svaka pesma je kopija nečeg
 
Zao mi je, ali "All in" mi nije ni blizu "Sebi" koji su mi bili prvi favoriti te godine. Dobra je, ali nedovoljno dobra.
Meni je paznju izazvala July Jones i David Amaro (fina balada).
 
July Jones pokidala, ona bi jedina mogla nesto da uradi na escu.
 
David Amaro mi ima dobru baladu,alI to bi možda prošlo prije 20 godina,sad sigurno ne.
 
I meni se July jedina izdvaja, moj glas ide njoj, mogu da je zamislim na Escu.
 
Back
Top