rs Srbija 2022: Konstrakta - In corpore sano

Da sumiramo, ispravite me ako griješim.

Konstrakta je ostvarila:

1) najveći broj bodova publike u polufinalu još od Marije (15 godina) (174 - 298);
2) najbolji ukupni plasman u polufinalu poslije Željka (10 godina) (3 - 2);
3) najbolji plasman kod žirija u finalu poslije Željka (2 - 11);
4) najveći broj bodova publike u finalu poslije Marije (225 - 268);
5) najbolji ukupni plasman u finalu poslije Željka (5 - 3).

I sigurno sam još nešto zaboravio :D

Da ne pričamo o tome da ima komercijalno najuspješniju pjesmu za sad, ali to nije mjerodavno toliko jer nije ista era, možda bi i Nina i Željko i Milan kidali na Spotifaju/Dizeru onomad, ne znamo.

+ što će, kako je krenulo, doći do milion (!!!) mjesečnih slušalaca na Spotifaju i tako postati prva srpska pjevačica/umjetnica uopšte sa takvim uspjehom.

Sve po zasluzi.
 
Sad čekamo da je zovu u čuvenu emisiju Salvame u Španiji da pjeva Biti zdrava jer je već postalo viralno i došlo do čovjeka nadimka Pipi Estrada koji se juče šetao po emisiji dok su puštali refren hahaha

Pipi Estrada
Pi pi pi Pipi Estrada
 
Duška za Blic
- Kao i uvek biću iskrena. Stalno sam potencirala tokom boravka u Italiji da sam od njih očekivala mnogo više kada je organizacija u pitanju. Gledajući njihov “San Remo” i ostale događaje, očekivala sam da će to biti fenomenalno i spektakularno. Sa druge strane nalazim opravdanje da ih je korona usporila u mnogo čemu. To je televizijski šou i najbitnije je ono što se emituje. Nisam najzadovoljnija ponudom pesama koje su učestvovale, ali nisam muzički ekspert, već konzument istog. Svega je tu bilo kao što svake godine na Evroviziji imamo, ali je ponuda morala biti malo bolja. Imali su peh sa kinetičkim sunce, a sve vreme su se uzdali u taj momenat. Baš iz tog razloga je sama bina bila mala. Dogodio im se maler, kinetičko sunce nije radilo, ali su ga iskoristili maksimalno koliko su mogli - priča Duška za “Blic“ i dodaje da je loša organizacija bila i kada su se delegacije testirale na korona virus.
Kako ističe ove godine i nije bila tako surova tokom komentarisanja ostalih učesnika Evrovizije, iako se mnogi ne slažu sa tim, zbog čega su je i prozivali na društvenim mrežama.
- Takva sam i u privatnom životu, ako neko zbija šale na sopstveni račun, to sam onda ja. Nisam bila surova ove godine. Moj cilj je bio da se piše i priča samo o Ani, a ne da se priča o tome šta je Duška rekla u datom trenutku.
 
Isto, na njegovo treće sam bio na fazon, e super, očekivano.

A na njeno još nisam 100% svjestan šta se desilo, kažem sestri 'žao mi što nisam snimao reakciju svoju na 225 poena' kaže ona 'pa nisi je ni imao, ti si izgledao zbunjeno skroz' hahaha
 
Ze Zeljka se TOP 3 očekivao tako da nikakav siri uticaj taj plasman nije imao. Naredne godine je festival bio slab sem jedne pesme a i ta jedna nije pobedila
 
@Majsta94 ako gledamo po bodovima, tj koliko je bodova pojedeno svima ovim manicnim glasanjem za Ukrajinu iz sazaljenja + dijaspora (i manjina koja voli pesmu), uveren sam da bi Konstra imala najjaci srpski televoting ikad (po broju bodova, smatram to relevantnijim nego samo mesto). Jos ako uzmemo u obzir da su Marija i Zeljko imali 42 zemlje ucesnice, a Konstrakta 40, a da je jedna od tih koje su tad tu bile BiH, sve to dobija na znacaju.

Zakljucak je da bi se ovaj potencijal dodatno ispoljio i mozda konvertovao u pobedu u nekim drugim okolnostima
 
Teško ako bi bila 11. sa žirijem, moralo bi malo više..
 
Majsta ne voli Spas, toga se secam :D
Hahah nije da ne volim, samo mi nije najbolji bio
@Majsta94 ako gledamo po bodovima, tj koliko je bodova pojedeno svima ovim manicnim glasanjem za Ukrajinu iz sazaljenja + dijaspora (i manjina koja voli pesmu), uveren sam da bi Konstra imala najjaci srpski televoting ikad (po broju bodova, smatram to relevantnijim nego samo mesto). Jos ako uzmemo u obzir da su Marija i Zeljko imali 42 zemlje ucesnice, a Konstrakta 40, a da je jedna od tih koje su tad tu bile BiH, sve to dobija na znacaju.

Zakljucak je da bi se ovaj potencijal dodatno ispoljio i mozda konvertovao u pobedu u nekim drugim okolnostima
Da, istina je, BiH je značila mnogo, ali ajde možda da je bila Australija i Željku i Mariji dobili bi 12 od njih.

U svakom slučaju, ovo je prelijepo vidjeti koliko je bodova, a sad ko zna kako bi sve izgledalo da se Ukrajina povukla kad su pričali da hoće. Ko zna kako bi ko glasao i ko bi dobio još poena, ovako naizgled bi to bila Španija, ali svakako da nikad nećemo znati. Treba biti ponosan na ovaj uspjeh i sve što je donio
 
Druge okolnosti takodje podrazumevaju i objektivniji žiri.

A po čijim merilima objektivniji?
Ja vidim da ima ljudi koji misle da je i 11. mesto kod žirija visoko. Jedan čovek iz Danske na jednom esc forumu je kazao da baš voli pesmu, ali da je pevačica bila off key u nekoliko navrata..
Neko opet misli da je nisko 11. mesto.. Tako da, kako to postaviti tako?
Tako je i u šarolikom žiriju, pa čak i unutar zemlje, ne možemo mi uniformisati žiri po nečijem ukusu...
 
Objektivniji u smislu da bi Ukrajina od žirija dobila daleko manje u drugim okolnosti (a o publici i da ne govorimo) i da bi se ti poeni rasuli na druge izvođače. Da li bi od toga najviše profitirala baš Konstrakta? Ne znam, možda.
 
Videli smo prošle godine koliko od zirija dobija ovaj stil ukrajinski u normalnim okolnostima. Malo vise od Konstrakte ove godine.

Znaci 90-100 poena u normalnim okolnostima a kod publike bi verovatno svakako bili visoko. Malo nize od prošle godine verovatno
 
Pa Ukrajina i Finska su prosle godine zavrsile kod zirija kao i mi sada. To se dobije kad pesma nije po ukusu zirija ali je dobra pa joj se oda neko priznanje. Nije nas rezultat kod zirija skandal vec naprotiv sasvim se uklapa u statistiku
 
Bravo za žiri koji nas je doveo do 11. mesto i tim sam zadovoljan, ali stvarno ne razumem pod kojim kriterijumom su glasale države (žiri) koje su nas stavljale na poslednje pozicije, a dosta njih nas je stavilo na poslednje pozicije, stvarno ne razumem kriterijume pod kojima glasaju.
 
Back
Top