rs Srbija 2023: Luke Black - Samo mi se spava

Zbog vokalnog nastupa prije svega su mi ispali iz igre za bodove (bio mi je među najslabijima vokal, ili bar najnesigurnijima) i ostali 11. na opštem utisku tako da ništa od poena. Originalnost pjesme: 12. mjesto, nastup 14, vokal 22... a recimo Portugal mi je imao slabiju pjesmu od Ukrajine, ali sam ga bolje rangirao zbog glasa i autentičnosti same pjesme. Zato kažem, ovaj sistem mi je okej jer ipak moraš da nekoga staviš malo više/niže nego što bi inače, jer poštuješ kategoriju koju ocjenjuješ :D

Estonska pjesma mi je 22. ali sam je za vokal stavio na 3. mjesto, Litvanija mi 20. ali vokal i nastup su mi bili u top 10.
 
Ne znam kako izgledaju glasački listići žirija, ali sumnjam da imaju kategorije pa da ocjenjuju svaku kao što se piše da bi trebalo, pa da bodove dobiju oni koji imaju najbolji prosjek/zbir plasmana.
Ja sam nedavno rasporedio glasove za 4 kategorije u finalu: vokalna izvedba, originalnost pjesme, nastup i opšti moj utisak o pjesmi kao pjesmi.

Glasovi bi mi izgledali ovako:
(prosjek te 4 kategorije - moj opšti utisak o pjesmi u finalu):

12 :es: - :es:
10 :am: - :cy:
8 :it: - :at:
7 :il: - :am:
6 :se: - :se:
5 :cy: - :il:
4 :at: - :it:
3 :fi: - :fi:
2 :ch: - :cz:
1 :cz: - :si:

Bilo bi realnije da moraju sve kategorije da popune i članovi žirija, ovako sigurno glasaju na osnovu svog ukusa samo, što je ok ali mislim da ako se već stručno ocjenjuje, valjalo bi da se uzme u obzir i ono što se traži od njih
Sve se slazem, i da se objave listici. Pa da vidimo na sta se ziri poziva kad suka te poene. Meni nema smisla da ziri glasa po licnom ukusu, a da ima epitet strucni. Onda nek se i publika zove prelepa publika.
 
Timestamp na Luku:


Konačno da planira nastup u Beogradu 🙏


Travis ga je nagovorio da se prijavi na PZE...


(Vidi se da je Travis fan Evrovizije: kad su upoznali Dankana Lorensa, on je rekao Luki da je čovek pobedio 2019.
Dok je Vasa 'ladno pitao Dankana da li voli Evroviziju i da li bi učestvovao 😆
- I've won Eurovision!
😅)
 
Back
Top