rs Srbija 2023: Luke Black - Samo mi se spava

Teško da bi pesma na srpskom jeziku dobila toliko bodovo od žirija..baš teško.. Jbg.. :/
 
Ali ja zaista ne razumem čemu se hajp koji smo mi kojima je pesma najbolja srpska koju smo slali naziva usiljenim?

Pa naravno da ćemo biti preoduševljeni kad nam se izuzetno dopada.
Pa lijepo sam napisao da se ne odnosi na sve, nego na komentare 'nije najbolji, ali čekamo nastup i sigurno će to u Liverpulu biti vrh' kad još nismo ni nastup na PzE vidjeli. To mi je bio pogrešan pristup i logično da nije isto to kao i vama kojima je sama pjesma bila odlična odmah, to je druga priča.

To da Lukina pesma nije kliknula kod srpske publike je netačno. Možda nije naterala ljude da masovnije glasaju na Evroviziji, ali se glasalo masovno na PZE, a to nije samo zbog nastupa, već celog paketa. U Srbiji se pričalo o njemu, naravno manje, posebno nakon tragedije nije mogao biti glavna tema, ali opet reći da je bilo 0 hajpa je pogrešno. Nikad se zapravo nije desilo da nema baš nimalo hajpa oko predstavnika Srbije.
Pa u smislu navijačkog hajpa - nije ga bilo i to je jasno. Uticalo je i sve što se desilo, ali mislim da u svakom slučaju ljudi nisu bili zagrijani uopšte, kao ni za Tijanu, čime ću se nadovezati na to da se nije desilo da nije bilo hajpa, jer ni za Tijanu nije, a ovo i za Luku i za nju govorim o svom okruženju prije svega, ali gledam i po reakcijama na mrežama.

I to je okej, dve godine za redom je bilo navijanje na maks, ne može uvijek.

A i da nije kliknula pjesma - nije, svakako je teško da klikne jer nije ni blizu onoga što se sluša i kod nas i u Evropi, tako da to i nije iznenađenje. Nije ni Kruna bila nešto slušana, ali ostala je da se pjeva po ovim takmičenjima.

Meni je recimo bez veze što se i ovde forsirala ta priča za međunarodnu publiku kao i sa Tijanom a ignorisalo se približavanje domaćoj publici koja je ta koja stvara hajp. O temi pjesme je trebalo da se priča mnogo ranije i da se on predstavi kao ok lik a ne da je otprilike poslednje u udarnom terminu u Srbiji što je izjavio bilo 'srpska muzička scena je umrla tad pa sam ja stavio Black u ime' ili šta je već bilo. Prije svega je glupo zbog njega, jer mislim da je mogao mnogo bolje da iskoristi ta 2 mjeseca da ga zgotive ljudi ovde a ne da im ostane u glavi kao prepotentan lik.

Bilo pa prošlo, ali eto, zapaženje da se ponovila ista greška.
 
U Srbiji je bilo hajpa, kakvog takvog. Sad to što nije bilo u svačijem okruženju, to je druga tema. Zbog okolnosti je sve to palo u drugi plan, ali ljudi su zainteresovani za predstavnike Srbije. Luka je davao dosta intervjua i domaćim medijima pred Evroviziju, i prilično je govorio u superlativu o Evroviziji i bilo je prijatno slušati ga, za mene pozitivno iznenađenje. Sad kad neko ne prati uopšte medije ili se uhvati za tabloide koji od jedne stvari naprave slona, ne znači da nije iskoristio priliku da ga ljudi bolje upoznaju. Jeste sve moglo i bolje, ali definitivno je postao poznatiji u Srbiji nego ranije, te napravio određen pomak u karijeri.
 
Svakako je postao poznatiji, ali eto slažemo se da je moglo i bolje. Mislio sam više na gostovanja po gledanijim emisijama a ne na tabloide, no dobro, vjerujem da je zadovoljan a ima čime i biti, prošao je u finale, dobio je novu publiku i milionče slušalaca na platformama, top.
 
Mislim da je Andora koja ne ucestvuje vec godinama, imala veci hajp oko Evrovizije i srpskog predstavnika nego sama Srbija, nikad vece mrtvilo.
 
Pa neki, i još u školi... I danas decu da pitaš u školi kakve bi odgovore dobio? Uzori su im neki šnj likovi uglavnom. Nije bilo većeg hajpa ali na nuli baš nikad nije bio. Jeste onom ko se skroz izoluje.
 
Ja mislim da je oko Tijane bio onako tihi hajp kada je izasao onaj tizer, svi su bili u transu koliko je mocno zvucao. Posle je hajp pao mnogo i bilo je bas neprimetno. Mada mislim ko je najmanje primecen srpski predstavnik, i po meni i nije imalo ni malo hajpa od same pesme kada je izasla, to je Sanja Vucic 2016. godine. Bas je bila neprimetna i danas se retko ko seca njenog nastupa iz 2016. godine.
 
Ne bih se složio da nije baš bilo nikakvog hajpa u vezi Sanje, bilo je hajpa pred finale, a posle evrovizije su je svi znali kao našu evrovizijsku predstavnicu i to pre nego što je postala popularna sa HRC. Verzija njene pesme na srpskom se rado i dan danas peva u ZG (lol), dok Tijanu danas svi znaju, a niko se ne seća da je bila na Evroviziji, pesme još manje. Ipak je drugačije kad pesma uđe u finale i kad ne uđe.
 
Dokaz da ako neko ne percipira hajp, ne znači da ga nema lol ali uvek je vladalo ono 'niko u mom okruženju...' kao da ne postoji svet van nečijeg okruženja :D
 
Pa ono, mogu da komentarišem samo svoje okruženje kad je u pitanju život van neta i u mom okruženju ljudi stvarno nisu ni znali kad je ESC ove godine, niti sam obaveštavao kao svake godine. 😂
 
  • Haha
Reactions: Mrm
Pa neki, i još u školi... I danas decu da pitaš u školi kakve bi odgovore dobio? Uzori su im neki šnj likovi uglavnom. Nije bilo većeg hajpa ali na nuli baš nikad nije bio. Jeste onom ko se skroz izoluje.
Imas pravo, samo sto kod mene u srednjoj veliku vecinu Evrovizija nije ni zanimala, aktivno smo pratili samo ja i jos dve-tri devojke, ja kao da sam promovisao na maksimum Evroviziju u periodu 2015-2017 i govorio kad se odrzava, da sam navukao i profesorku engleskog da prati.

Nego sam se setio da je gledanost naseg polufinala te 2017. godine usla na misice u top 10 najgledanijih na RTSu za period 8-14. maj i to jos na 9. mestu.

Samo to je bilo pre skoro 10 godina, danasnja deca tesko da cak i znaju uopste sta je Evrovizija, kad su im uzori likovi kao Devito, Teodora i takvi...

Inace o Evroviziji sada govorim samo sa ljudima koji aktivno prate, a sa onima koje to ne zanima, nikako ne govorim. To mi je bila greska koju sam cinio u srednjoj gde sam komunicirao o Evroviziji sa bukvalno svakim.
 
Back
Top