rs Srbija 2023: Luke Black - Samo mi se spava

Šta ti je ironija života, Luka u globalu najgore prošao baš u Velikoj Britaniji u kojoj godinama živi i radi... :LOL:
Trebalo se možda igrati na kartu te povezanosti sa Londonom, baš me zanima kako su Grci uspjevali da ishendluju 12 od norveškog žirija za Amandu i holandskog za Stefaniju na konto toga što su državljanke tih zemalja, logično je svima zbog čega su dobile najviše ocjene upravo od njih lol...

Slovencima RTS ovu blamčinu u vidu stavljanja Srbije na posljednje mjesto sigurno neće oprostiti niti treba, ako već nisu mogli/htjeli dati ni bod nisu morali baš i samo dno da nas zalijepe, opekli su nas i Makedonci sa Nevenom pa je zato Andrea prošle godine u polufinalu dobila samo 1 od našeg žirija.

Ovo ostalo što mogu da primijetim jeste to da smo samo u Holandiji bili na 11. mjestu kod žirija, u Finskoj 12. na televotingu i u Norveškoj 13-i po žiriju dok nigdje više nismo bili ni blizu crte za poen, u Austriji 'ladno bolje prošli kod žirija (14) nego kod publike (tek 15) lolčina.

Bole me oči od ovih silnih dvadesetica, na posljednjem mjestu kod publike smo bili u Jermeniji i Holandiji a kod žirija u čak 5 zemalja (Australija, Kipar, Moldavija, Rumunija i Slovenija).
 
Ih koliko se muškaraca preko kreveta probija do "cilja"..😌😁
 
Ali autorski i kompozitorski je ono bilo "nesnadjeno", opet moramo isto Stefi! :)
Lutalo je, nije bilo muzicki zaokruzeno, "li la", koketirta sa etnom, a vuce na klasiku, nista do kraja, nedovrseno...meni je sasvim jasan rezultat te godine, napristo NIJE TO TO, nije konkurentno , ali dobro.. :)
Screenshot-20230605-095226-Twitter.jpg
 
Je l' napisao neko pesma nije za uživo izvođenje, na poslu sam i ne stižem da pročitam sve?
 
Ih koliko se muškaraca preko kreveta probija do "cilja"..😌😁
Ne, oni idu na golf, ili u poslednje vreme na padel (što je u principu isto napredovanje na osnovu privatnih karakteristika koje nemaju mnogo veze s poslom)...
 
  • Haha
Reactions: Mrm
Skroz mi je zanimljiva ova diskusija.
Mislim da se plasman u finale kako god da je dosao ne moze nazvati debaklom.
Sad sto se tice poena, ovo verovatno jeste nasa pesma sa najmanje podrske od svih ucesca ikada. To je nazalost tako. Kon je 09 bio na 10.mestu, s tim da ziri moze izbaciti desetoplasinog. Moje 3 i Tijana su bile 11.u pf, a siguran sam da je bilo po makar 17 ili 18 pesama tada u pf. Mi smo ove godine bili u jacem pf, i glasovi su isli iz skoro svih zemalja slicno tj. za iste zemlje. Samo 5 zemalja je ispadalo sto nije mnogo. Ne umanjujem plasman u finale, ali sa 99,9% sigurnosti mogu reci da bi bilo koja pesma sa Beovizije 23' bila plasirana na makar 11.mesto u polufinalu. Kako god mislim da nismo lose predstavljeni ove godine. Da li je meni licno ovo nasa najlosija pesma ikada na ESC, jeste. Mada ruku na srce uz manje izuzetke sve pesme koje smo slali do ove godine su mi odlicne.
 
Moje 3 su 2013. bile u polufinalu sa 16 zemalja.

Lukina pjesma je čudna, a i on na sceni čudan. Pretpostavljam da je to bio utisak većine gledalaca koja je prvi put čula pjesmu na ESC. A reper kako će proći kod žirija na ESC je mogao biti to što mu je žiri u polufinalu PZE dao samo 2 boda, od toga 2 člana žirija mu dala 0.
 
Ljudi potenciraju kako ovo nije bila dijasporska pesma, kako nasi "zatucani" gajstarbajteri ,kako su ih mnogi nazivali, nece prepoznati taj moderan stil koji donosi Srbija ove godine. Potvrdilo se da i taj "moderan" svet nije prihvatio Lukinu pesmu. Zakljucuje se da pesma nije bila tog potencijala koji su mnogi ovde forsirali. I mislim da ne treba da se dele pesme na dijasporske i nedijasporske. Pesma mora biti dobra i kvalitetna, da bi ostvarila odlican rezultat. A kog je zanra, jezika i svega toga, je nebitno.
 
MilanB se pretvorio u Njegoša 👏


Baš mi je drago zbog tebe, nema na čemu i drugi put 🙏 🇭🇷🤝🇷🇸
Braca napacena jedanaesta

Imam osecaj da u Mariji Serifovic lezi potencijal za duplu pobedu, ili bar neka varijanta kao Dima Bilan, rezultatski. Vecina pobednika su ispali one hit wonder po pitanju i karijere cele, pa cak donekle i Lorin. Ne bi to bilo tako bajno i sjajno da je ona Norvezanka a ne Svedjanka.
 
Paa ja bih se složio da bi prošla nešto bolje, ali i dalje ne bi prebacila 20. mjesto, pa možda ni to 24, jedino bi bodovno bilo bolje, jer je meni od starta problem bila sama pjesma a onda je uz to došao i slab vokalni nastup i prosto ne može više u onakvoj konkurenciji.

Što se debakla tiče, meni je sam ulazak u finale ogroman i bitan uspjeh, ali svakako da jeste baš loše samo 16p publike i zamalo ispadanje, mada opet kažem, pjesma nije kliknula kako ni kod srpske publike pa je bilo 0 hajpa, tako ni kod evropske i to je što je.

Ponoviću - imali smo više sreće nego pameti ove godine zbog žrijeba, čak i u onakvom pf sa glasačkim tijelom smo imali duplo manje bodova od DEVETOG mjesta a svega tri više od 11, a u drugom polufinalu, da smo bili umjesto Slovenije, recimo, pa... moguće da bi bio i jednocifren broj bodova na kraju polufinala. Čak i da smo umjesto Albanije bili, došla bi osmica ili eventualno 10-ka iz Slovenije i neka sića iz Austrije, dakle, grčki scenario.

I ja sam, kao i MilanB, slabo pisao u ovu temu osim kad sam imao šta da pohvalim a to su bili Lukovi intervjui jer se stvarno lijepo predstavio, i naravno probe i plasman u finale.

Sledeće godine da ne stvaramo usiljeni hajp (ne svi, naravno, jer znam da je mnogima sama pjesma vrh, ali bilo je mnogih kojima nije nego su se 'uzdali u nastup') nego da pustimo da se same kockice poklope i eto ga 😄
 
Braca napacena jedanaesta

Imam osecaj da u Mariji Serifovic lezi potencijal za duplu pobedu, ili bar neka varijanta kao Dima Bilan, rezultatski. Vecina pobednika su ispali one hit wonder po pitanju i karijere cele, pa cak donekle i Lorin. Ne bi to bilo tako bajno i sjajno da je ona Norvezanka a ne Svedjanka.
Ja ne znam kako vas par nije sramota zaista da tako bezočno govorite za Loreen, a do juče ste je u zvezde kovali.. Žena bre ima 2 rezultata u top 10 po broju osvojenih poena u istoriji ESC, pokažite bar trunku poštovanja za nekog ko je dva puta pobedio žiri, jednom publiku i jendom ostavrio drugo mesto kod publike, ako nemate bar malo doslednosti pri sebi.. Koliko juče ste me razapinjali kad sam kazao da je pogrešila vokalno na jednom mestu na MF, kleli ste se u Loreen, a sada ovako.. Odvratno i za videti, a kamoli nešto drugo.. 😔
 
Što se tiče Marijinog kapaciteta - pa moguće da može opet, ali imam osjećaj da bi bilo na silu. Spominjala se pjesma 11 u ESC kontekstu, a meni je ta pjesma samo okej, da glas je tu, uvijek jeste, ali mnogo manje pjevljiva i pitkija u poređenju sa Molitvom
 
Ali ja zaista ne razumem čemu se hajp koji smo mi kojima je pesma najbolja srpska koju smo slali naziva usiljenim?

Pa naravno da ćemo biti preoduševljeni kad nam se izuzetno dopada.
 
To da Lukina pesma nije kliknula kod srpske publike je netačno. Možda nije naterala ljude da masovnije glasaju na Evroviziji, ali se glasalo masovno na PZE, a to nije samo zbog nastupa, već celog paketa. U Srbiji se pričalo o njemu, naravno manje, posebno nakon tragedije nije mogao biti glavna tema, ali opet reći da je bilo 0 hajpa je pogrešno. Nikad se zapravo nije desilo da nema baš nimalo hajpa oko predstavnika Srbije.
 
Back
Top