rs Srbija 2023: Luke Black - Samo mi se spava

Ja bih baš voleo jači vokal da imamo, da imamo nešto kvalitetnije dogodine, da i ja malo "botujem" i stanem iza toga kompletno, malo i u umetničkom smislu moze, festivalski, poput italije, ali prvenstveno vokalno, sa pevackim elementima....na primer Alika Milova iz Estonije me odusevila izvedbom, pun vokal, zaokruzen, ispunio je zvucnike, a boja fenomenalna, nenametljiva, malo mat...svaka joj cast... :love:
I Sanja Vučić je bila jak vokal sa jakim pevačkim elementima pa si je iskritikovao 🤣☠️
 
Upravo to, od početka smo govorili da će biti ili top ili flop, samo što smo se nadali ovom prvom. Rizik je rizik sa razlogom, nekad uspe nekad ne i zato to jeste rizik.

Možda jeste debakl, ali smo spojili 5. finala zaredom, meni je i to nešto, jer ne krećemo od nule i po tom pitanju ispred nas su samo 3 zemlje.
S razlogom i to je tacno. Ali bar tako ostavljamo trag.
 
Ne tvrdim ništa do "iznemoglosti", nego iznosim svoje mišljenje. Broj mojih postova u ovoj temi je na nivou statističke greške. Tako da taj komentar ne stoji.

Spamovanje i krunisanje LB najvećom legendom srpske scene ikada traje od momenta kada je pobedio na PZE. Za sve to vreme ja sam bio pristojan i za razliku od mnogih ja temu nisam spamovao. Ne radim to ni za pesme koje mi se dopadaju, a posebno ne za one koje mi se ne dopadaju.

Ali sada nakon višemesečnog spamovanja, nakon kojeg je usledio DEBAKL, itekako hoću i imam pravo da kažem šta o svemu mislim. To ne znači da je moje mišljenje ispravnije od bilo čijeg. Ova tema nije ničije privatno vlasništvo (iako su je neki očito zaposeli) da bi se čula samo jedna strana.

Ja nikoga ne teram da kaže - e da, Milane u pravu si, baš tako. Svako ima pravo da se složi ili ne složi sa bilo čim. Ali ako neko već pokušava da odgovori na moj post vađenjem jedne rečenice iz konteksta i očiglednom zamenom teza, moraće na to da dobije repliku.
Love this man... <3
 
Ja bih slao Mariju Mihajlović Halo verziju broj 2. To nam sigurno kod žirija daje poene, publiku ako ubodemo ubodemo. Ja sam za to da gađamo na žiri sledeće godine.
 
  • Like
Reactions: Mrm
I Sanja Vučić je bila jak vokal sa jakim pevačkim elementima pa si je iskritikovao 🤣☠️
Ali autorski i kompozitorski je ono bilo "nesnadjeno", opet moramo isto Stefi! :)
Lutalo je, nije bilo muzicki zaokruzeno, "li la", koketirta sa etnom, a vuce na klasiku, nista do kraja, nedovrseno...meni je sasvim jasan rezultat te godine, napristo NIJE TO TO, nije konkurentno , ali dobro.. :)
 
Meni je flop jedino kada ne prođemo dalje tj. samo u tom slučaju doživim to kao neuspjeh, tako da sa te tačke gledišta Luka je ove godine postigao uspjeh samom činjenicom što se uopšte plasirao a za rezultat u finalu mogu reći da jeste bio debakl kakvom se nisam nadao jer je velika većina nas ovdje mislila da nema šanse da možemo biti ispod 19. ili 20. mjesta u konačnom zbiru, ja priznajem da mi je to bio šok za razliku od nekih ovdje koji su isto to govorili prije mjesec dana a sada glume ludilo jer su tobož' oni sve znali unaprijed... :ROFLMAO:

Takođe, sada sam prilično siguran da bi i Tijana (da je upala u finale) bila otprilike pozicionirana na tabeli kao Luka iako se godinama smatralo da bi zauzela neko mjesto između 15-og i 19-og, možda koji poen više od žirija bi ućarila a na televotingu sličan potop pa bi nam sa njom vjerovatno ostvarili najlošiji finalni skor no ipak njenu pjesmu i dalje više slušam i češće mi naiđe u prijedlozima nego Balkaniku, Milana ili Ninu iako su bolje prošli od nje.

Uostalom, sada me više uopšte nije briga za 24. mjesto, bitno mi je da smo vezali peto finale a to je jedino što se računa na kraju dana!
 
Kao Đoković kad ispadne u drugom kolu nije debakl ipak se plasirao dalje. A ne, Đokoviću je debakl i gubitak u finalu.
 
Ja bih slao Mariju Mihajlović Halo verziju broj 2. To nam sigurno kod žirija daje poene, publiku ako ubodemo ubodemo. Ja sam za to da gađamo na žiri sledeće godine.
Meni je ''Halo'' od te Marije Mihajlović bukvalno, ali bukvalno jedina pjesma koja mi je ostala u ušima sa tog nesretnog Beosonga od prije 10 godina (ujedno i najlošiji domaći izbor, ustvari ''kolje'' se sa Beovizijom 2018-e), znači ne sjećam se ni tog ''Spasa'' od Svilara niti jedne druge osim naravno pobjedničke...
Nema sumnje da bi bila žiri materijal barem u polufinalu a mislim da bi je i publika lijepo prihvatila jer ima catchy naziv, ako je mogla ona Estonka proći prošli bi i mi s njom.

No, to je bilo neko drugo vrijeme tj. vrijeme kada je Srbija mogla biti dvije godine za redom u top 10 kod žirija (Željko drugi, Nina osma) a okolnosti su se promijenile u međuvremenu i to ne baš u našu korist (naravno, mislim na rat u Ukrajini i naše veze sa ozloglašenom Rusijom), evo ko zna koju godinu za redom zemlje iz istočnog bloka poput Moldavije, Letonije, Estonije (sa sve Ukrajinom of course) nas stavljaju na zadnja i predzadnja mjesta u polufinalima i finalima tako da taman kada bi poslali ''Set fire to the rain'' na srpskom ne vidim scenario da nas istočni žiri smjesti u svoj top 20 (jedino se Litvanci prošle godine zeznuše pa nam dadoše bod).

Scenario u kome Srbija može biti u finalnom top 10 kod žirija sa pravom pop pjesmom (ne računajući eksperimente kao sa Konstry koja je bila nadomak istog) jeste da ona bude well produced i na engleskom, sve ostalo su zavaravanja. (y)
 
Primeceni smo plus su Srbi ove godine tako dobro izbotovali da svi znaju da su Bojan i Teodora Srbi pa nas jos i tu velicaju lol

Ovo videh juče:

Čak je i Filip super primećen, za nekog ko nije pobedio...



Delimično, mislim da je razlog stereotip o Srbima kao "evropskim Brazilcima" i "lošim momcima" lol

Doduše, ima tu i određenih istorijskih razloga (kao i sportskih, a u nekim zemljama poput Švajcarske i Švedske čak i kriminalnih), pa bi preciznije možda bilo reći generalizacija nego stereotip lol

Imamo muškarce koji su posle "latinskih ljubavnika" možda i najveći evropski seks simboli...

Našim glumcima su, još od Šerbedžije, delimično i ti steretipi pomogli da naprave karijere, od Holivuda do Rusije...
(Istina je da svi najčešće igraju Ruse, ali to mi je tek fascinantno, obzirom na to kolika je Rusija i koliko sigurno tamo ima talenata, a Rusi su praktično i izmislili glumu sa Ščepkinom i Stanislavskim...)



Možda je delimično tu i objašnjenje zašto je Barbaru Pravi bilo teško povezati sa nekim "srpskim stereotipima"...

I zašto onda naše žene možda Evropi podsvesno deluju manje ženstveno, pa ostane malo izraženiji "stereotip kurve"...
 
I sta je pisac ovime hteo da kaze?

To da zena ima pravo da koristi svoju seksualnost kako hoce a da je jedan ti ne diskreditujes na osnovu toga. Pogotovo ti koji stalno kmecis na konto komentara koje dobijas zbog svoje seksualnosti. Covek bi ocekivao da si malo osetljiviji ako nista drugo onda zbog toga.
 
Mislim da ce ostati Nina Radojicic, osoba iz senke i iz anonimnosti, koja ce se najvise pamtiti od svih srpskih predstavnika za koje Srbija nije znala do same EVrovizije.
 
A gde sam ja to ismevao seksualnost? Nikoga ja nisam ismevao i nemojte molim vas da tumacite sve zivo kao diskriminaciju pobogu ljudi.

Privatno me ne znas, ja sam PREOSETLJIV sto mi je i vrlina i mana.

Tako da molim vas, nikoga nisam ismevao, ne padam na niske grane doticnog @Nemanja97 pa da sad glumim homofoba, ljudi. Sacuvaj me Boze sta sam doziveo da procitam.
 
nego se probijaju da ne kazem kako.
Pa kao Severina. Sta tu ja ima da otkrijem, sve se zna.
Nije to za ovde.

Slut-shaming is the practice of criticizing people, especially women and girls, who are perceived to violate expectations of behavior and appearance regarding issues related to sexuality.

To da zena ima pravo da koristi svoju seksualnost kako hoce a da je jedan ti ne diskreditujes na osnovu toga.

Je l' ti sad jasno? @Lignjoslav
 
O Boze mili, nisam znao da se sad sve ovo smatra uvredom.

Dodje mi da se obesim na kraju.
 
Ni prosecan strejt muskarac ne vidi problem kad upotrebi rec peder, pa tebi nekako smeta.
 
Ni prosecan strejt muskarac ne vidi problem kad upotrebi rec peder, pa tebi nekako smeta.
Prosecnom Srbinu ne smeta. A i to je uvredljiv naziv za homoseksualca.

Znaci opet me nazivate mizoginistom je li? Opet kazem NE MRZIM ZENE! Samo ne volim sto se mnoge probijaju preko kreveta do cilja a to nikako ne podrzavam. Tako nesto ranije kod nas ne bi bilo uopste dozvoljeno.

Iskljucujem se iz ove diskusije, jer cemo opet sa mizoginijom otici u nedogled dokle god se bila spomenula Tea Tairovic. Tako da bolje da cutim inace cete da me odvedete na vesala.
 
Back
Top