rs Srbija 2024: Teya Dora - Ramonda

Kojih nesrecnih okolnosti?

Bukvalno, ali bukvalno ovo mi je najmirnija godina, najmirnija posle Zeljka Joksimovica.
Spreman sam staviti sve sto imam na ulazak Srbije u finalu, zaista ne vidim sta se treba desiti pa da ne prodjemo u finale iz ovako slabog i očajnog polufinala.
 
stressed-headache.gif
 
Sinoć sam baš razmišljao o tome, kačim onu montažu uz kadrove iz filma Kralj Petar u grupu Srbi u Švedskoj i Njemačkoj pred polufinale, a mislim da sam i u grupi Srbi u Poljskoj. Svaki bod je važan 🍀
I ako postoji neka grupa za Australiju, od njih uglavnom dobijemo fine poene u polufinalu
 
Ne razumem kako pored svih nesrecnih okolnosti koje su nas zadesile mozete biti mirni i spokojni?
Pesma Evrovizije je festival zabavne muzike i ogromni šou program zabavnog karaktera. Niko od gledalaca nije za ovih skoro 70 godina umro zbog tog takmičenja, nikome se nije život promenio zbog toga, niko se nije razboleo, niko nije postao bogatiji ili siromašniji zbog ESC-a (osim ako nije baš uplatio neku enormnu sumu na kladionicama :D ), tako da, opusti se. :)
 
Isto sam primijetio da je onaj evrovizijski jutjuber iz Grčke uradio cover za pjesmu ''Ramonda'' (ESC Mike ili kako već, doduše on gotivi skoro sve naše entrije) a ispod u komentarima naši ljudi su krenuli da mu objašnjavaju tematiku pjesme i da zapravo onaj uvodni dio sa stijenom i morskom pučinom simbolizuju ostrvo Krf kao utočište za srpske vojnike i spas od plave grobnice koju je predstavljalo Jonsko more, o čemu on naravno nije imao pojma...

Obećao je da će šerovati našu stvar po mrežama i apelovati u svojoj okolini da se glasa za nju, pri tom cvijet ramonda ne raste samo u Srbiji već i u Sjevernoj Makedoniji kao i u Grčkoj tako da ima neki ''regionalni'' značaj i može biti simbol dobrih odnosa i mira koji vlada između tri naroda.

Po pitanju dijaspore iz Australije kao i SAD-a, Kanade i ostatka svijeta, za promovisanje bi definitivno bila najbolja BN televizija jer to je vjerovatno jedina tv stanica koju Srbi rasijani širom svijeta prate u masovnijem broju preko satelita i čini im jedinu poveznicu sa otadžbinom...

Prošle godine smo imali Luk Bleka i Mitra Mirića na Kuriru, sad hoćemo zajedničko gostovanje Teye i Ćane kod Gorana Čomora u BN koktelu, zagarantovana 12-ica od Australija i od ROW-a u polufinalu i finalu! 🥰 @Majsta94, sređuj!
 
Jel neko mozda cuo Ramondu na radiju od kako je pobedila na PZE? Ne slusam stanice s domacom muzikom pa ne znam
 
Back
Top