rs Srbija 2024: Teya Dora - Ramonda

Status
Not open for further replies.
Pa ispala je Tijana Bogićević sa 2 ex yu zemlje i više dijasporskih zemalja. :(
Tića ipak nije imala nikakve domaće motive i pesma je bila potpuno stranog kova.

Ramonda iako nema domaći prizvuk, opet malo vuče na balade 2000tih i na srpskom je.
 
Imate na YT kanalu Songfestival Azerbaijan ceo nastup, pošto verovatno ne sme ovde da se postavi.

Animacije sa laticama su prelepe, izgleda kao nešto iz nekog visokobudžetnog animea.
Pogledah, meni je ono super.
Prateci moraju da se smanje i nekako mi se ona lila ramonda na kraju brzo dize.
 
Ljudi, dajte saberite se. Do juce ste pricali kako zelimo da imamo festival sa kog mozemo da saljem gotov proizvod, a sad odjednom treba da saljemo drugi koncept.
OK, ja razumem da ima razocaranih, jer mozda nije ispalo sve kako treba, al ono brate...
Ne, nego moramo otići korak dalje. Super je što treću godinu zaredom imamo gotov proizvod i to smo čekali, ali ako zaista želimo u narednih 5-10 godina da pobedimo, neračunajući sporadične slučajeve kao što ima Hrvatska ove godine, već da to bude zbog izgrađenog festivala, podignutog hypa, privučenih autora i zanimljivih izvođača, jednostavno moramo nešto promeniti.
Ne nužno ceo koncept, naravno.
 
A dobro kad je Tijana bila imali smo 18 pesama od kojih je 10 prošlo, a 8 ne, sada “samo 5” ne prolazi, mislim da to možemo lagano. Plus kad prođemo nećemo 10 biti sigurno, barem ja imam takav osećaj negde 6-7.
 
Biće sve OK čini mi se, još se i glasa tokom nastupa što nam sada ide u korist iako je glupa novotarija.

Ne mogu da zamislim da ispadnemo pored dve EX-YU države i par dijasporaških, koliko god da ih peče Gnezdo Orlovo 😂
Jel se glasa u toku nastupa u polufinalima ili samo u finalu?
 
Ne, nego moramo otići korak dalje. Super je što treću godinu zaredom imamo gotov proizvod i to smo čekali, ali ako zaista želimo u narednih 5-10 godina da pobedimo, neračunajući sporadične slučajeve kao što ima Hrvatska ove godine, već da to bude zbog izgrađenog festivala, podignutog hypa, privučenih autora i zanimljivih izvođača, jednostavno moramo nešto promeniti.
Ne nužno ceo koncept, naravno.
Kod nas je problem u samoj muzičkoj sceni, ne u festivalu. Hrvatska ima mnogo razvijeniju andergraund i alternativnu scenu od nas. Lazanja je proizvod bendova poput Mantre koji imaju koliku-toliku popularnost. Kod nas je muzika 95% lokalnog karaktera i pravi se za lokalno tržište.

Osim ako se ne desi nekom pukom srećom neka pobednička pesma, ne vidim kako možemo da pobedimo u narednih 10 godina. Mora da se promeni kulturna svest i da se desi neki novi talas muzike u Srbiji, a to će teže ići.

Poslednjih 6 godina su pobeđivale zemlje koje imaju međunarodne muzike na izvoz. Hrvatska će da bude izuzetak ove godine, ali ponavljam, imaju dosta više izvođača koji prave nestandardnu muziku od nas.
 
Pa pukom srecom treba da se desi konkurentna pesma i nama i Hrvatskoj
 
Stvarno smatram da prosečan evropljanin neće zbog jednog kadra u prvom refrenu reći: e sad baš neću da glasam za SRB. Nije to žiri, koji bi zbog takvih stvari trebao da smanjuje poene (a ni oni to ne rade).

Onaj ko bude želeo da glasa glasaće za "onu lepu lila pesmu" i to je to.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top