gb Ujedinjeno Kraljevstvo 2024: Olly Alexander - Dizzy

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
8,321
Points
118
rnvI0XF.png

33-godišnji Olly Alexander biće predstavnik Ujedinjenog Kraljevstva na Pesmi Evrovizije u Malmeu. On je otkrio vest juče tokom emisije BiBiSija "One’s Strictly Come Dancing".

Dok se pod svojim ličnim imenom pojavljuje na evrovizijskoj sceni, Olly ostaje jedna od najistaknutijih modernih pop zvezda. Nakon tri uspešna albuma, ovaj pevač, glumac i modna ikona, ima dva albuma koji su dostigli broj 1 na listi britanskih albuma, 10 singlova na UK Top 40 listi, a nedavno je dobio nagradu "BRIT Billion Award" za 6,5 milijardi strimova širom sveta. Sa bendom Years & Years evoluirao je u solo projekat, te od 2024. ulazi u potpuno solo eru.

Glumio je u seriji Rasela Dejvisa "It's a sin", koja je dobila nagradu za najbolju novu dramu na Nacionalnim televizijskim nagradama, a Olly je bio nominovan za nagradu za glavnog glumca na televizijskim nagradama BAFTA 2022.

Sarađivao je sa Eltonom Džonom, Kajli, duom Pet Shop Boys. Nedavno je ovekovečio status ikone u muzeju voštanih figura Madam Tiso u Londonu.

Ilqczfa.jpg


 
Last edited:
Prošlogodišnji domaćin je oba puta u Malmeu vrlo dobro prošao:Italija 1992 Mia Martini 4.mesto i Azerbejdžan 2013 Farid Mamadov 2.mesto,nadam se da će sada i Britanci nastaviti tu tradiciju,a sa njim itekako imaju šanse za to.
 
Ovde imam pozitivna očekivanja, uzimajući u obzir ono što je radio sa YY.
 
Zanimljiv izbor. Očekujem nešto koketno, energično pa možda čak i eksperimentalno.
 
Njegov sam fan, uživao sam kad je bio na Exitu! 🥰 Ne sumnjam da će imati dobru pesmu, jedva čekam da čujem.
 
Opa, ne slušam Y&Y nešto ali sam King baš baš vrtio tamo 2015. tako da nešto slično bi mi bilo super
 
Solidan izbor.

Dok je Oli bio u Y&Y, dva od tri albuma su im došla do prvog mesta na listama u Velikoj Britaniji i ne znam za koliko evrovizijskih izvođača mogu da navedem 15-ak pesama, od kojih su većinom relativni hitovi. Ne sumnjam da je sposoban da napravi dobru pesmu.

Sa druge strane, Oli je malo postao profesionalni homoseksualac poslednjih godina i čitava pojava i karijera su mu se sveli na taj deo njegovog identiteta, što je u neku ruku okej, ali ne znam kako će biti prihvaćen kod šire evrovizijske publike koja ne živi u mehuru i naravno dosta zavisi od same pesme i prezentacije. Takođe, uživo nikad nije bio sjajan pevač, pa se nadam da pesma neće biti previše vokalno ambiciozna, već u skladu sa njegovim mogućnostima.

Ovo mi je omiljena pesma od njega/ njih:
 
Ne znam da li je neko već postavio, ali ovaj nastup mu je bio stvarno odličan i vokalno stabilan. Nadam se da će pesma biti jaka, pošto je Oli očigledno vrlo talentovan i prirodan na sceni.

 
Znači Evropa je izraelska kučkica. Pa lepo, super što smo saznali.
 
Izgleda, kao što smo mi evropska i američka. Smešno, a tužno.
 
Ma Olly do pobede, preslatka pederica sa mlečnim zubima. ❤️
 
Svi smo mi i oni u zajedničkom paketu amerske kučkice, samo je neka u toj priči povlašćenija, a neka jok
 
Kad će ovde pesma, živim za to i njegovu pobedu.
 
Back
Top