ua Ukrajina 2022: Kalush Orchestra - Stefania

Da, od Jamale definitivno bolja pesma ali eto i u tom kontekstu bi bas previse bilo da dva puta pobedi ista zemlja...i prakticno na istu foru.
 
Ja otprilike jedne godine pobjedika volim, druge već ne volim. Netta i meni najgora, pa Jamala.
 
Pisao sam već da mi je ova pesma dosadila, previše se puta ponavlja etno deo sa frulicama; čak mi se sinoć učinilo kao da su ga dodatno produžili. Ne bi bilo fer da ovo pobedi.
 
Ne volim sve pobednike ali uvek mislim da su pobedili zasluženo u tom kontekstu. Ovo ne zasluzuje

Pobednik uvek ima dobru reziju, dobro izgleda na sceni, ovo vizuelno deluje kao nesto sto jedva prolazi u finale PZE.

Naravno zemlja je pod invazijom, da li su uopste imali vremena da probaju i da spremaju, to je sce razumljivo, ali ne treba sada da pobede zbog toga.

Mislim da je pobeda sto su tu, sto pevaju ja ukrajinskom i pokazuju da joj postoje ali pobeda ni slucajno.

Uostalom nije ni BIH pobedila 93e
 
Dzamala je dobro izgledala na sceni i pevanje je kidalo. Meni se svidja i pesma ali kako god. Svakako mi je bila bolja od Australije i Rusije koje su bile u TOP 3.
 
Nije po mom ukusu previse, ali mi i ne smeta, kontam da bi i bez situacije bila visoko na kraju. I pokraj svega sto se predvidja za sad mislim da nece pobediti, al videcemo.
 
I ja se najiskrenije nadam da neće pobediti, meni sama ta pomisao ubija draž ESC-a i volju da ovo takmičenje pratim.

A što se Ukrajine kao ESC nacije tiče, oduvek sam im odavao priznanje na originalnosti i perfektnom scenskom izražaju, mnoge njihove pesme volim (Ani Lorak, Aloyshu, Tinu Karol, Loboda mi je quilty pleasure, dok recimo Zlatu Ognevich i "Gravity" naprosto obožavam. Pobedničke Ruslana i Jamala mi se nisu dopale, jednostavno to nije moj fah, dok baš baš ne volim, čak i ne podnosim Verku Serdučku i onu nebitnost iz 2005. U globalu, jako su kvalitetna ESC nacija, ali mi se nimalo ne dopada što će ova politička situacija uticati i to u velikoj meri na plasman ove jako osrednje pesme, možda čak i najlošije njihove u poslednjih 10 godina.
 
Dobijaju televote 200% ali da 6 miliona Ukrajinaca nije moralo da pobegne iz države zbog rata do toga ne bi došlo, a naravno da će sad glasati za sebe. Lično sam se naježio na sinoćni nastup.
 
Zatvorena je grupa, ne može se vidjeti
Stavili su kako izveštava čovek za Evroviziju iz nekog bunkera, u Ukrajini, zidovi propali neko jezivo mesto, mislim da su Britanci stavili...
 
I ja se najiskrenije nadam da neće pobediti, meni sama ta pomisao ubija draž ESC-a i volju da ovo takmičenje pratim.
To jeste; zato sam ja bio za to da njihova pesma ne bude takmicarska, nego revijalna. I svi zadovoljni.
 
Baš se pitam da li bi Roksolana pobedila samo jer je iz Ukrajine.
 
Back
Top