ua Ukrajina 2022: Kalush Orchestra - Stefania

Tinte

Ekspert
Zao mi je, ali licno ne mogu da ih smatram pobednicima, jer za mene nisu. Jeste da se moze pricati bukvalno za sve pobednike da su pobedili zbog ovoga ili onoga, politicki ili zbog nekih drugih razloga, pogotovo ako to nije tvoj favorit i pesma ti se ne svidja; ali ovo je bilo previse. Ne smatram da je ovo namesteno.
Cak i da se takmicila Alina Pash, koja bi mi bila apsolutni favorit i to bi mi bila jedna od najboljih evrovizijskih pesama (sigurno u ovom veku), ne bih je smatrao pobednicom.
Pesma kao pesma mi se dopada, slusacu je i to ne menja stvar.
A sto se tice organizacije, skeptican sam da ce se odrzati u Ukrajini, jer se ne zna kada ce zavladati mir. Nazalost.

MarkoH

Novajlija
Ne mogu da se pomirim da je Ukrajina pobijedila. Ne vjerujem da mogu organizirati tako da najbolje da UK dobije organizaciju.

Bebi

Aktivan lan
Komentar na pobednike? Hmmm...Pa, smatram da je ESC do鱉iveo svoj vrhunac u tome kako je i nastao. Kontam da im ovo bila zamisao '56 kad su ga osnivali, da e doi dan kad e Evropa biti ujedinjena. I evo. Jeste gorko, pripisuje se politici. Meni je vi禳e solidarnost u slu鱉bi politike propagande, pesma nije sama po sebi obojena politikom ko Jamala. Ja ESC prihvatam kao takmienje sa udelom politike, to svako od fanova treba da se pomiri s tim i ne 鱉ali 禳to sve nije isto i ne vrti se sve oko pesme. Meni je ta dinamika dogaaja itekako zanimljiva jer govori o dru禳tvu kao takvom.

McSteamy

Novajlija
Nista lepo za ovo cudo nemam reci. Da je Alina otisla ne bih se punio nikako njihovo pobedi ali sa ovim, stvarno jako lose