ESC 2024 – Malme, Švedska: opšte, arena, grafika, scena

Kod mene je došlo do sitnih promena na listi ali neću kačiti do proba, eventualno šoua jer tada se sve menja. Slušam otprilike 5 pesama aktivno što je super 👍🏻
 
Tačno znam da ću da flopnem ova predviđanja i da ću imati susramlje u maju kada sa vremenske distance budem čitao ovo, ali evo šta mislim za sada, pre proba.

ŽIRI:

1. 🇮🇹
2. 🇫🇷 (14-16. kod publike)
3. 🇭🇷
4. 🇧🇪 (17-19. kod publike)
5. 🇸🇪 (18-20. kod publike, ujebalo ih je što otvaraju)

Potencijalni top 10 kod žirija su mi i 🇬🇧, 🇵🇹, 🇱🇹 + koja god od 🇱🇻, 🇩🇰, 🇦🇺 ili 🇱🇺 prođe u finale. Eventualno 🇨🇭 ukoliko ne bude hot mess uživo. I 🇺🇦 oko 10. mesta.



PUBLIKA:

1. 🇭🇷
2. 🇺🇦 (9-11. kod žirija)
3. 🇮🇱 (van top 10 kod žirija)
4. Jedna od 🇫🇮, 🇪🇪 (bottom 5 kod žirija)
5. 🇮🇹

🇦🇹 takođe vidim kao potencijalno u top 5 umesto jedne od gore navedenih. Pored nje, očekujem i top 10 televote za 🇳🇱, 🇬🇷. Malo manje šanse za 🇱🇹 i 🇦🇲, dok je 🇨🇭 opet teško proceniti.



UKUPNO:

🥇- 🇭🇷 (vrv na kraju jedina sa 500+ poena)
🥈- 🇮🇹
🥉- 🇺🇦

Ukrajinu mislim da će žiri malo da izignoriše, ne baš kao prošle godine, ali da će ih dovoljno spustiti da ne mogu da pobede. Od publike očekujem astronomske poene, možda čak i više nego što se očekuje. Kad je Tvorči mogao da dobije oko 190 poena, ove dve će verovatno 250+.

Jedini razlog zašto sam dao prvo mesto žirija Italiji je zato što ne mogu da zamislim podeljen ekran u poslednjoj minuti između Hrvatske koja će da osvoji gomilu poena i Belgije ili Francuske koje će od publike da dobiju ignore. Ovako će bar biti neizvesnije, ali Italiju stvarno ne mogu da zamislim kao pobednika, kad nisu pobedili sa mnogo boljim pesmama.

Što se tiče Hrvatske, od 2018. nije pobedila neka glupa/ dečja pesma, pa mislim da je vreme da se to desi ove godine. U suštini scenario kao da se Cha Cha Cha takmičio u godini bez Tattoo. Prelazi 300 poena publike sigurno, a maksimalni domet mislim da je do nekih 350. Nešto ne vidim da će uspeti da stigne Karijinih 378. Sa druge strane, mislim da će proći bolje kod žirija od njega, jer je pesma na engleskom, više je radio friendly i nije žanrovski eksperimentalna.
 
Last edited:
Sinoć na predstavljanju učesnika pre partyja i defileu zastava, dok je Teya izlazila na scenu, kamera uhvatila Jolandu kako peva ramondu koja ide u pozadini 🥰 . Znao sam da će Teya i Jolanda biti ovogodišnje Konstry i Monika Liu
 
Moram i ja probati svoja predviđanja kojima ću se smijati u maju
 
Aj probam top 5 barem.

Žiri:
1. Francuska - moćan vokal i balada plus na francuskom, u moru ludih nastupa i koreografija će sigurno ostaviti utisak kao i Barbara i Đ*n
2. Belgija - dobra muška balada na engleskom vazda ima podršku žirija
3. Italija - moderna pop pjesma sa harizmatičnom i odličnom pjevačicom je takođe mamac za glasove
4. Luksemburg - welcome back lol
5. Švedska - jaka produkcija, moderna pjesma i odličan nastup plus iz Švedske???? 160+ poena!!!

Publika:
1. Holandija - mislim da je ipak ovo najveći mamac za tvt AKO nastup bude dobar, ali prilično sam siguran da hoće. Ne znam hoće li premašiti 300 jer je konkurencija jaka
2. Izrael - ovde me ne bi iznenadilo i da osvoje tvt kad krene pro-vote ali ajde
3. Ukrajina - jednostavno, i sa slabijom pjesmom prošle godine su imali skoro 200p, sad ova kida, tako da očekujem 200+
4. Italija - mamac i za žiri i za publiku
5. Hrvatska - kao što sam i prije Dore rekao, Lazanju vidim na sličnoj poziciji kao Konstru tako da mi je to to otprilike
 
Ja bih bio siguran u top 5 Luksemburga da je Krik pobedila tamo, a ovde mislim da ce biti neki donji deo top 10, cak mozda i koje mesto ispod.
 
I ja mislim da Italija može do trijmfa. Prvo toliko su imali jak izbor da šta god da su poslali bili bi favoriti za pobedu, drugo gledaoci ESC su već navikli da Italija dominira, psihološka prednost. Hrvatska na tom polju nema neku reputaciju, zato bi Lazanja morao da obori sve kolektivno sa nogu, što opet nije nemoguće da se dogodi.
 
Iskreno se nadam da neće biti nikakvog čašćavanja Luksemburga od strane žirija. Samo nam fali još jedna zemlja (makar privremeno) u klubu ekskluzivnih čije se pesme kod žirija boduju po defaultu iz samo njima znanih razloga.
 
Ko zna još koliko ću puta reći do kraja sezone, pesmu volim, u top 3 mi je i prva italijanska pesma koja mi se dopala baš od 2012, ali definitivno ne želim tako dosadan ishod i još jednu organizaciju RAI.
 
Back
Top