lt Litvanija 2024: Silvester Belt - Luktelk

Odgledah nastupe zaostala polufinala (4&5) i finale. Pobedio moj favorit ubedljivo 😍 Pored njega dobri su mi bili i Ka Boom, Il Senso, Monika Marija, Queens of Roses, Shower.
The Roop sam više voleo 2020,2021, ove godine ništa specijalno, drago mi je da nisu uzeli pobedu. Nije loš litvanski izbor, jedina mana je to što je bilo još ok pesama koje su ispale, i to razvlačenje na pet polufinala zaista nepotrebno. Mogli su komotno da naprave dva polufinala samo.

Honorable mention: Kasparas - Fool
 
Shower je u finalu osvojio žiri, tako da, da je ostao sistem od prijašnjih godina, u Malmo bi išli oni.

Hvalim te bože i sveti petre
 
Ne kapiram uspeh te pesme, bukvalno osiromašena verzije Letonije prošle godine.
 
Napokon jedan pristojan izbor iz Litvanije. Recimo da mi se sviđa
 
Da im je ostao onaj prošlogodišnji sistem pobijedila bi ona nebitna drugoplasirana pjesma
 
Dobrodošao Silvestere na moje prvo mjesto! 😍
Zaslužena pobjeda na izboru, iz aviona se vidjelo koliko odudara od svih ostalih i koliko je spremniji paket, bila bi neviđena gre'ota i sramota da su zadržali onaj lanjski sistem po kom žiri ima prednost u biranju predstavnika i da su poslali onaj neki ''Tuš'' smor koga se više i ne sjećam a da ''Luktelk'' ostane.

Predobra gruvalica, beat me doslovno raznosi koliko je moćan a refren itekako pamtljiv, vizuali na ekranima i ona disko svjetla topina, kadriranje i koreografija ispeglani do najsitnijih detalja a i on je sam rođeni interpretator i ima izgrađen personality - jednom riječju savršenstvo ah!

Uz Ukrajinu Litvanci su svakako jedan od najsigurnijih finalista prvog polufinala (sva dijaspora im je na broju - Britanija, Irska, Njemačka, Poljska, Ukrajina) a u finalnoj večeri ne mislim da će se žiri nešto pretjerano zalijepiti za ovo ali na televotingu će izdivljati tako da je top 10 itekako moguć, Malme ima da gori uz ovo!

Što se tiče The Roop sage - njihovo vrijeme je nažalost prošlo, možda bi bili pobjednici otkazane 2020. godine što nikad nećemo saznati a ionako su ostvarili lijep rezultat u godini kasnije tako da ne vidim razlog vraćanja na staro ukoliko ne smatraju da mogu nadmašiti sebe što je u ovom slučaju svima bilo jasno da je nemoguće, ova stvar im je cool sa mudrom porukom ali bez ikakvog potencijala za razliku od prethodna dva izdanja, pri tom ponavljanje istih onih evrovizijskih pokreta od ranije djeluju mi očajnički potez i krindž!
 
Dobrodošao Silvestere na moje prvo mjesto! 😍
Zaslužena pobjeda na izboru, iz aviona se vidjelo koliko odudara od svih ostalih i koliko je spremniji paket, bila bi neviđena gre'ota i sramota da su zadržali onaj lanjski sistem po kom žiri ima prednost u biranju predstavnika i da su poslali onaj neki ''Tuš'' smor koga se više i ne sjećam a da ''Luktelk'' ostane.

Predobra gruvalica, beat me doslovno raznosi koliko je moćan a refren itekako pamtljiv, vizuali na ekranima i ona disko svjetla topina, kadriranje i koreografija ispeglani do najsitnijih detalja a i on je sam rođeni interpretator i ima izgrađen personality - jednom riječju savršenstvo ah!

Uz Ukrajinu Litvanci su svakako jedan od najsigurnijih finalista prvog polufinala (sva dijaspora im je na broju - Britanija, Irska, Njemačka, Poljska, Ukrajina) a u finalnoj večeri ne mislim da će se žiri nešto pretjerano zalijepiti za ovo ali na televotingu će izdivljati tako da je top 10 itekako moguć, Malme ima da gori uz ovo!

Što se tiče The Roop sage - njihovo vrijeme je nažalost prošlo, možda bi bili pobjednici otkazane 2020. godine što nikad nećemo saznati a ionako su ostvarili lijep rezultat u godini kasnije tako da ne vidim razlog vraćanja na staro ukoliko ne smatraju da mogu nadmašiti sebe što je u ovom slučaju svima bilo jasno da je nemoguće, ova stvar im je cool sa mudrom porukom ali bez ikakvog potencijala za razliku od prethodna dva izdanja, pri tom ponavljanje istih onih evrovizijskih pokreta od ranije djeluju mi očajnički potez i krindž!
Litvasnija ce po glasovima publike u finalu veoma moguce nadmasiti The Roop iz 2021.godine.
Kod žirija uvek ili skoro uvek prodju cak i korektno Litvanci nisu na dnu ove godine ce biti makar top 15 kod zirija mozda i vise i kod publike u najgorem slucaju opet medju 10,tako da top 10 ce sigurno osvojiti i Ukrajina i Litvanija, a moguce lako i Estonija, sovjeti se naostrili posebno Baltici ove godine hehe :D
 
Mislim da se to ni ne dovodi u pitanje

Negde sam pročitao da je tekst pisan sa ciljno odabranim rečima, fonetski da bude koliko toliko lako da svima uđe u uši. Ne verujem da bi menjali jezik ako je to slučaj.
 
I nema sta da menja kad je nastup savrsen.
Apsolutno. Već je spreman nastup. Voleo bih samo da vidim malo bolje kostime koji nisu 7 brojeva veći.

Žiri je šizofren ako ne nagradi možda najmoderniju pesmu ove godine nastup koji je profesionalno na izuzetnom nivou.
 
Apsolutno. Već je spreman nastup. Voleo bih samo da vidim malo bolje kostime koji nisu 7 brojeva veći.

Žiri je šizofren ako ne nagradi možda najmoderniju pesmu ove godine nastup koji je profesionalno na izuzetnom nivou.
Jedva čekam da vidim kako će žiri oceniti ovaj sjajan nastup i pesmu, ovo je baš baš sjajan paket i morao bi da bude u top 5 žirija. Da ovo šalje Švedska, a ne jedna Italija, verujem da bi bila na prvom mestu kladionica 3 meseca pre ESC i to sa ozbiljnom marginom u odnosu na ostale. Ali avaj.

Slažem se u vezi kostima, stilski su mi odlični, samo bih da su malo više fitted.

Nadam se da će preslikati ovaj koncept na evrovizijski stejdž i samo ga unaprediti što se tiče njegovog izvođenja i režije.
 
Ova pesma i nastup, da je na engleskom, mislim da bi sada bila prvi favorit za pobedu, jer ima, po meni, i televoting potencijal i žiri potencijal, vrlo je slick nastup, osećam da će u Malmo da bude još utegnutije.. Osećam negde da Silvester Belt dolazi da pomrsi konce mnogima, Silvester Belt je spreman na krupne korake, ne igra kriće, kad Silvester Belt dolazi "traži se karta više", pred Silvesterom Beltom padaće krinke...neke stvari će biti jasnije ubrzo! ;)
 
Back
Top