Poslovi

Strava :love:, zato je kod nas uglavnom kafana tim bilding. Super su mi te vanposlovne aktivnosti
 
Otkad radim ovde bilo je kuglanje, karting i sad escape room.

Kul je jer se ne viđamo često, svi radimo od kuće jelte. Ali da kolege viđam svakog dana na poslu u kancelariji sumnjam da bih išao na TB. Možda kad mi se aktivnost baš, baš dopadne kao ovaj escape.
 
MI nemamo to. U staroj formi je samo povremeno bio zajednički odlazak na ručak, a u novoj nema toga, ali smo mali tim. Iako neki rade iz kancelarije, a neki od kuće, svakog dana imamo zajednički kraći onlajn sastanak, i po dogovoru se okupimo u kancelariji, tako da nema neke potrebe za tim bildingom.​
 
Moji se samo dodju slihtati kad dodje menadzer iz inostranstva, inace se nikad ne bi usudili potraziti budzet za TB iako svi ostali timovi ga imaju cesto🥱
 
Večita dilema, da li raditi posao gde imam puno para, a ne volim ga ili raditi nešto za dušu i krpeti kraj s krajem?

Moja Vodolija hoda po granici konvencionalnosti i nekonvencijalnosti.
 
Nađeš nešto za dušu što je ok plaćeno, npr. bar iznad 80.000 dinara, ako ti je to dovoljno da pokriješ osvnone troškove i eto rešenja.
 
To bi bilo idealno, al uglavnom mi nude manje para. A sad mi se osladila ova zarada. Čekam kraj izbora, pa će valjda i neka odluka pasti.
 
Da li je to što ti nude za puno radno vreme od 8 sati dnevno ili neko kraće? Ako je kraće, možda bi mogao da nađeš još nešto uz to što malo manje voliš, pa bi zaradio dovoljno, a balansirao bi između ta dva posla.
 
To mi nude za full 8 sati, a ne znam kako bi izgledalo dodatni posao na sve to morao bih da se oprobam da vidim jesam li u stanju za multitask. Za sad sam programiran samo za obavljanje jednog, probam pa vidim.
 
Ako uvek možeš da se vratiš na stari unosniji posao, onda možeš i da probaš barem neko vreme da radiš za ljubav i iskustvo...
 
Večita dilema, da li raditi posao gde imam puno para, a ne volim ga ili raditi nešto za dušu i krpeti kraj s krajem?

Ako bukvalno mislis krpeti kraj s krajem, onda ipak odaberi pare. E sad ako ta sfera gde ces raditi ima potencijala da brzo napredujes i dobijes unapredenje onda samo tako odaberi ovo za dusu.
 
Ako bukvalno mislis krpeti kraj s krajem, onda ipak odaberi pare. E sad ako ta sfera gde ces raditi ima potencijala da brzo napredujes i dobijes unapredenje onda samo tako odaberi ovo za dusu.
Ne napreduje se brzo, al ako postoji ta opcija dodatna zarada, ukoliko ću imati snage i vremena, upustio bih se neko vreme. Jer svakako ovaj razrađen biznis mogu kasnije ukoliko s tim bude fail. Razmišljam, imam opciju da probam, a i gde da se sklonim ukoliko dođe do zasićenja.
 
Nađeš nešto za dušu što je ok plaćeno, npr. bar iznad 80.000 dinara, ako ti je to dovoljno da pokriješ osvnone troškove i eto rešenja.
Za šta je 80 000 rsd dovoljno, života ti? 😭
 
Srbi s dobrim platama otkrili čime se bave – jedno zanimanje prednjači, a nije IT

https://nova.rs/posts/srbi-s-dobrim-platama-otkrili-cime-se-bave-jedno-zanimanje-prednjaci-a-nije-it
Lepo što je na ovom spisku i digitalni marketing.

MADA, ono što me nervira u poslednje vreme je što svaka šuša želi da se bavi time, a nema osnovna znanja iz marketinga, ne zna ni ko je Filip Kotler npr. To je ono ajtijevac sa faksom vs ajtijevac sa kursom. Naravno, i te šuše često mlate ozbiljan novac, ali tu nema prave ljubavi prema marketingu.

A definitivno su najgore šuše koje upravljanje društvenim mrežama izjednačavaju sa digitalnim marketingom koji je preopširan pojam danas i u sebi sadrži bar 10 full time pozicija.
 
@Mrm Pa recimo ako ne plaća kiriju i nema neke posebne prohteve, može da se preživi, a uvek je tu i ta opcija porodičnog biznisa, pa možda ima više prostora da isproba život sa platom na poslu koji mu se dopada, a koji, ako shvatih dobro, nije plaćen u toj meri da kaže da je baš zadovoljan. Takođe, sad dok je mlađi, može da eksperimentiše više. Ako plaća kiriju, onda je malo nezgodnije ali ne i nemoguće. A i rekao sam bar toliko, pa naviše, kao neka cifra koja bi za početak mogla biti kompromis, nešto oko prosečne srpske plate. Ja nešto nisam vodio statistiku koliko mesečno potrošim, ponekad imam neke vanredne troškove, ali ako na osnovne račune ode npr. 20k dinara, na hranu za jednu osobu 40k i 20k na odeču i izlaske, to bi se uklopilo nekako u tu minimalnu cifru.
 
MADA, ono što me nervira u poslednje vreme je što svaka šuša želi da se bavi time, a nema osnovna znanja iz marketinga, ne zna ni ko je Filip Kotler npr. To je ono ajtijevac sa faksom vs ajtijevac sa kursom. Naravno, i te šuše često mlate ozbiljan novac, ali tu nema prave ljubavi prema marketingu.
Slično je i u programerskoj struci. Pošto se pročulo da su tu uglavnom solidne plate, onda bi mnogi da se prekvalifikuju i počnu da zarađuju dobro za par meseci, a to baš i ne ide tako, iako uvek ima izuzetaka. Eto u tom članku što sam podelio neki lik kaže kako je na inicijativu drugara naučio HTML, CSS, JS, ali najslabije zna JavaScript, prešao je 60%, a ja sa višegodišnjim iskustvom u njemu, nisam siguran da li bih mogao da kažem taj procenat. Ali početnici kad prođu neki kurs, misle da je tu sve sažvakano i da ne postoji skoro ništa što bi moglo da se pojavi novo i da bude izazov. Inače, ni ne volim kada poslodavci pitaju da procenim svoje znanje u određenoj oblasti na npr. skali od 1 do 10, jer olako mogu i da potcenim i precenim sebe, a u suštini odgovor je na strani onog ko te pita, jer on u svojoj glavi ima neku skalu i procenu šta je dobro a šta loše. Ako kažeš 3, neko će reći, pa dobro, znači stigao si do treće stepenice, prešao dobar deo osnova, snalaziš se praktično, a neko drugi bi rekao u pa ovaj ne zna ništa, sve ispod 7 ne dolazi u obzir. Ima onih koji prođu neki kurs, a ne znaju ni šta su petlje u programiranju, a kamoli nešto naprednije, a misle da su spremni za posao, kao da će na njemu raditi domaće zadatke, a ne na nekom konkretnom projektu koji treba da ode u produkciju i primenjuje se u stvarnom poslovanju.​
 
Затворише се захтеви ДКП 🥵🥵🥵, од јутрос у 6 сам у канцеларији, ево сад се чисто још понешто...хвалим те Боже више, овај део се заврши барем...сад други део целе приче...
 
Back
Top