hr Hrvatska 2022: Mia Dimšić - Guilty Pleasure

Kopka me je li sinoć ovaj hrvatski švedofil i Mijin najveći fan na svijetu doživio meltdown level Turbo, obzirom da je bio uvjeren da će u top 10 u finalu :ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Debakl za debaklom kao Holadnija ili Portugal nekada je bolje nego da se provuce u finale i onda ni TOP 20
 
Ma jedna izgubljena delulu duša s hrvatskih esc foruma koja svake godine govori o pobjedi švedske a pljuje po svemu ostalom, a između ostalog je najveći fan Mie Dimšić ever
 
Ma odavno govorim da treba interni odabir praviti, ovo je sramotno, em šta nemaš ništa posebnog na Dori za vidjeti, em iako se nađe narod ođe je gluv i neće izglasati da pobijedi. A tek onda šta će HRT uništiti nastup, jebote cijela reforma treba ovdje, ma sramotno.
 
Mia kao da se rodila sa gitarom. Svako ko je smislio da je u nekom momentu odloži, se mnogo ogrešio. I u spotu se videlo da ne zna šta će sa rukama. Devojka je ultimativni "Me and my guitar" performer. I onaj "klasičan baletski performans" a la RTS 2016 i 2017 je skroz prevaziđen.
 
Ma ona je hrvatska Tijana Bogicevic.

Vrhunski reditelj-koreograf bi mogao da ovo upakuje za finale, da bude slatkasto i intimno ali ovo je sve bilo amaterski
 
Meni je ovo bilo ok, pesma mi se svidja od pocetka ali bilo je jasno da se ne izdvaja dovoljno da bi prosecan gledalac glasao za nju. Utopila se u masu nazalost.
 
Kopka me je li sinoć ovaj hrvatski švedofil i Mijin najveći fan na svijetu doživio meltdown level Turbo, obzirom da je bio uvjeren da će u top 10 u finalu :ROFLMAO::ROFLMAO:
Evo, kratko i jasno. :ROFLMAO: Kontrolirao se. :ROFLMAO:
Island prošao zbog riječi "Slava Ukrajini" na probi za žirije i širenja LGBTQ propagande, Litva zbog dijaspore i Švicarska jer su očito žiriji pali na lijepi nastup kojeg je složila SJB. Mia je zaslužila finale daleko više od sve 3 navedene zemlje. Drago mi je što je Albanka ispala.
 
I mislio sam da je o toj personi riječ, dosadan ko proljev već godinama

Baš si sad nešto razmišljam, koliko ne znamo izabrat pjesmu, tupavi smo za popizdit, Moli za nas, znači pjesma na hrvatskom, strancima bi sigurno zvučala mistično, izdvojila bi se, prošla bi fino i kod žirija vjv, ALI NE, ajmo poslat sladunjavu pjesmicu koja ne vodi nikuda i koja će se vrlo vjerojatno utopit u masi... mislim da smo postali najgora esc nacija, po mom mišljenju San Marino i Latvija su postali space shuttle za nas, užas
 
I mislio sam da je o toj personi riječ, dosadan ko proljev već godinama

Baš si sad nešto razmišljam, koliko ne znamo izabrat pjesmu, tupavi smo za popizdit, Moli za nas, znači pjesma na hrvatskom, strancima bi sigurno zvučala mistično, izdvojila bi se, prošla bi fino i kod žirija vjv, ALI NE, ajmo poslat sladunjavu pjesmicu koja ne vodi nikuda i koja će se vrlo vjerojatno utopit u masi... mislim da smo postali najgora esc nacija, po mom mišljenju San Marino i Latvija su postali space shuttle za nas, užas
Niste još, gora je Gruzija, a i Irska.Pa i MKD je tu negde, zatim Latvija, CG...ima ih još sigurno.
 
U Hrvatskoj treba reforma mozga. Bas kao sto je bilo u 11. stoljeću u Europi. HRT treba zakonom zabranit. Nedavno sam imao bliski susret s hrt-ovim kontrolorom koji mi je danima kampirao ispred kuce da se uvjeri jel imam tv i zasto ne zelim placat pretplatu. Kad sam mu rekao da je hrtov program sklapan za djedove, a emisije toliko lose (osim repriza na rubu znanosti) naznacio mi je da je bivsi policajac i da moram platit pretplatu i na radio koji imam u autu jer je pod hrtom i hr radio na kojem je vrhunac kad Zlatko Turkalj Turki pusti Coloniju iz ranih 00 godina.

E sad, kakve ovo veze ima sa Eurosongom i ispadanjem Mie Dimsic, koja je jedina iz Slavonije a da se nije plasirala u fnale. Stvar je sledeća, da ima manje ljudi poput mene koji odbijaju placat pretpatu, HRT bi imao vise novaca za nastup.

Šalu na stranu, al mislim da je kljucan problem upravo u ovome gore. Novcima, jednoumlju i djedovini. Da je Švedska poslala Miu prosli bi u finale jer bi joj skockali nastup. HRT jos zivi u vrijeme Juge, svu tehnologiju ili bar vecinu cuvaju iz vremena Tite. Kreativna inteligencija je sve samo ne to. Ne znam tko nam je rezirao nastup, ali pun k nepovezanih i praznih kadrova nece donjeti nista novo. Vazi i za sav sadrzaj na hrtu, od scenarija,stajlinga i uvodnih spica koje kao da su rađene u power pointu.

Znači pod hitno, nekog s hrta poslat na erasmus razmjenu djelatnika ili na instrukcije. Pa makar i u Beograd jer nas Srbi šišaju u toj industriji za 3 desetljeca.
 
Ja sam više puta to pisao, ali opet ću, jer se ponovo desilo ispadanje u polufinalu za Hrvatsku.

Svega dva puta otkako pratim hrvatske izbore (dakle, od 2004. na ovamo) mislim da je Hrvatska izabrala najbolje ili bar jednako dobro kao i najbolje, a to je bilo 2020. sa Kedžom koji je imao meni najbolju hrvatsku pjesmu u istoriji takmičenja (ne pretjerujem, obožavam pjesmu i siguran sam da bi prošao da nije bilo šta je bilo) a i Albina prošle godine, koja mi je bila odmah iza Filipa sa Blind. Ove godine je meni izbor bio jasan - mora Marko Bošnjak, ali eto, ponovo pogrešan izbor, koliko god da suštinski nije loš - nije takmičarski. Greota.

Što se Mije i nastupa tiče, nama je svima u kući bila za prolaz, mami čak bila jedna od najbolje ocijenjenih, čak i brat i snaha kažu da im se svidjela i da su htjeli da prođe.
 
Žao mi je što nije prošla u finale, ali ona se nekako nije snašla na sceni. Previše glumatanja u nastupu, bolje da se što manje kretala.. Pesma mi je i dalje u top 5 u prvom pf-u...
 
Što se Mije i nastupa tiče, nama je svima u kući bila za prolaz, mami čak bila jedna od najbolje ocijenjenih, čak i brat i snaha kažu da im se svidjela i da su htjeli da prođe.
Ovo jeste glavni problem sto se tice ex-YU zemalja, to sto su pesme uglavnom za lokalnu upotrebu. I kod mene je ista situacija, uglavnom kazu da je zasluzila finale. Verovatno i delom jer su nam komsije.
 
Back
Top