rs Srbija 2022: Konstrakta - In corpore sano

A zašto je objektivno da Ukrajina ima manje bodova? Čija je to objektivnost?
Nekada smo se baš žalili da bi žiri trebao glasati više za etno, za rap, za rok, a ne samo za pop i to prvenstveno za pop balade..pa evo vidite i naš žiri ove godine da je kliše pop baladi iz Azerbejdžana 12 poena, meni se eto taj njihov izbor uopšte ne dopada, ali takav im je izbor.. Šta sad treba, da ih optužujem za nekakvu neobjektivnost?
Nadam se samo da nije kupljeno tih 12 poena, to je već druga priča onda..
Ukrajina 2022 je jako dobro izvedena na sceni i sama pesma nema nikakve politička konotacije u tekstu, a vokali su bili jako, jako dobri.. ne znam zašto je OBJEKTIVNO da Ukrajina 2022 ima manje od žirija, a Australija ili Srbija ne, na primer..
 
Ne objektivniji, vec da je cela situacija izbacila Srbiju u vrh kladionica malo ranije, samim tim bi i ziri podigao Srbiju (zna se da glasaju uglavnom po kladionicama, odnosno da je odnos zirija prema pesmama i nivo profesionalizma na skandaloznom nivou). Imaju taj pattern, isforsiraju se favoriti, plus se usunja tu poneki autsajder i tako bude
 
A zašto je objektivno da Ukrajina ima manje bodova? Čija je to objektivnost?
Nekada smo se baš žalili da bi žiri trebao glasati više za etno, za rap, za rok, a ne samo za pop i to prvenstveno za pop balade..pa evo vidite i naš žiri ove godine da je kliše pop baladi iz Azerbejdžana 12 poena, meni se eto taj njihov izbor uopšte ne dopada, ali takav im je izbor.. Šta sad treba, da ih optužujem za nekakvu neobjektivnost?
Nadam se samo da nije kupljeno tih 12 poena, to je već druga priča onda..
Ukrajina 2022 je jako dobro izvedena na sceni i sama pesma nema nikakve politička konotacije u tekstu, a vokali su bili jako, jako dobri.. ne znam zašto je OBJEKTIVNO da Ukrajina 2022 ima manje od žirija, a Australija ili Srbija ne, na primer..
Kako se ziri setio bas ove godine da postoje etno i rep, a dosad ga je spustao konstantno? Bas cudno 😂
 
Kako se ziri setio bas ove godine da postoje etno i rep, a dosad ga je spustao konstantno? Bas cudno 😂
A ti mislis da to tako treba da ostane, ja vidiš ne.. :)
 
Shum je bio daleko bolji i produkcijski i vizuleno i vokalno... pa šta bi? Što tada ne podržaše etno? Zašto baš ove godine?
Pa slabo vidjam Stefaniu po storijima, mozda je do ljudi koje pratim 😂

Secam se prosle godine Shum divljao kao Zitti e buoni skoro po mrezama

Ali ajde, cim neko osvoji 94 % mogucih glasova publike, verovatno ce postati novi Despacito 😂😂😂 ili bi tako trebalo xD
 
Pa Ukrajina i Finska su prosle godine zavrsile kod zirija kao i mi sada. To se dobije kad pesma nije po ukusu zirija ali je dobra pa joj se oda neko priznanje. Nije nas rezultat kod zirija skandal vec naprotiv sasvim se uklapa u statistiku
Pa meni glasanje zirija za nas nije cudno.

Ziri generalno glasa predvidivo, gotovo uvek im pobedi balada a dobro producirane zapadnjacke balade uvek budu u vrhu.

Cudi me sto su Poljsku slabije ocenili.
 
A ti mislis da to tako treba da ostane, ja vidiš ne.. :)
Ko je rekao da misli da tako treba da ostane 😂 opet citas samo deo poruke, a ne celu

A poenta pitanja je bila - zasto bas sad, a ne prosle godine, ili 2019?
Bukvalno ovo je kao da ne vidis sumu od drveta

Apsolutno se ništa nije promenilo, sledeće godine će ponovo po starom glasati za takve pesme.
Dodao bih i ovu paralelu - Gruzija 2017, Makedonija 2019, Slovenija 2021.

Kako to da je tolika razlika da jedna od ovih pesama bude pobednik zirija, a druge dve nestanu u polufinalu 😂
 
Imaju taj pattern, isforsiraju se favoriti, plus se usunja tu poneki autsajder i tako bude
Ovo je i moj utisak ali bih bas uradio analizu zadnjih godina.

Sokovi sa plasmanima dodju zbog publike. Ziri u velikoj meri prepise kladionice.
 
Shum je bio daleko bolji i produkcijski i vizuleno i vokalno... pa šta bi? Što tada ne podržaše etno? Zašto baš ove godine?
Mislim da je ono bilo dosta alternativnije za žiri, tako da je i 9. mesto ok, ja bih ga lično stavio više, ali to nema veze..
Ja na primer nikad Španiju ne bih stavio tako visoko sa žirijem ove godine, ali to je to..
Ne znam koliko je trebao žiri po vama da spusti Ukrajinu ove godine, da biste bili zadovoljni, vrv na zadnje mesto, ne znam da li bi onda sa ovim televotingom imala za ukupnu pobedu, ma to je suludo i pričati sada..
 
I ja bih dao desnu ruku da je plasman Ukrajine na politickoj osnovi, ali oni kojima se svidja pesma sad imaju osnovu da misle Kako mnogi dele njihovo misljenje jer se svi argumenti svode na to sta bi bilo kad bi bilo
 
Ovo je i moj utisak ali bih bas uradio analizu zadnjih godina.

Sokovi sa plasmanima dodju zbog publike. Ziri u velikoj meri prepise kladionice.
Po meni je sramota sto ziri konstantno ignorise pesme koje nakon ESC-a postanu hitovi, a komercijalni potencijal je zapravo glavna stavka koju ocenjuju
Pogledas proslu godinu, Italija 4, Ukrajina 9, Finska 11, a to su tri najslusanije pesme prosle godine

Ili onda nek postave drugi kriterijum za ziri, nek ocenjuju kvalitet lepo, ali onda potpuno zanemari ovo drugo

Kopiraju OGAE glasanje, kvote i press pollove
 
I ja bih dao desnu ruku da je plasman Ukrajine na politickoj osnovi, ali oni kojima se svidja pesma sad imaju osnovu da misle Kako mnogi dele njihovo misljenje
Meni je pesma licno medju drazim pobednicima cisto muzicki gledano, ali ko smatra da ova pobeda nema veze sa politikom, ili je glup ili mu je bas ispran mozak propagandom sa svih strana
 
Nadam se da ce nam sledece godine startna pozicija na kladionicama biti visoka zbog ovogodisnjeg plasmana.

Ako budemo vegetirali na TOP 5-6 na kladionicama od pocetka možemo ocekivati vece bodove zirija.
 
Ko je rekao da misli da tako treba da ostane 😂 opet citas samo deo poruke, a ne celu

A poenta pitanja je bila - zasto bas sad, a ne prosle godine, ili 2019?
Bukvalno ovo je kao da ne vidis sumu od drveta
A koliko je po tebi žiri trebao da PLASIRA Ukrajinu ove godine? Eto neka bude i 12. za 3 mesta lošija od prošle godine Ukrajine kod žirija, opet bi odnela ukupnu pobedu, tako da priznaćeš da je nebitno..
Da i žiri su ljudi i kapiram da je i neko od žirija emotivnije glasao za Ukrajinu..
E vala i ako su, ako su glasali i jezivi, užasni Fuego sa odvratnim banalnim tekstom, neka su i ovu kvalitetnu mix žanrova pesmu, sa prelepim tekstom.. :)
 
Nadam se da ce nam sledece godine startna pozicija na kladionicama biti visoka zbog ovogodisnjeg plasmana.

Ako budemo vegetirali na TOP 5-6 na kladionicama od pocetka možemo ocekivati vece bodove zirija.
Kao 2016.? :D A i 2013. Smo bili sigurni finalisti po kladionicama
 
Back
Top