rs Srbija 2022: Konstrakta - In corpore sano

@Doctor Who

Naprosto hoću da kažem kakav je sentiment trenutno u Evropi apropo ovih glasova televotinga za Ukrajinu, kod ruske dijapaore, a zamisli tek kod Nemaca, Šveđana..to je naprosto tako..
 
Ja sam od starta govorio i to možete naći ovde da Srbija 2022 nije toliko žiri friendly koliko bi neki ovde želeli da bude.. Ni po jeziku, ni po tekstu, ni po vokalu, ali ne jer je loš, nego zato što nema pevačkog vokala uopšte shodno uisamoj pesmi..
Nije ni Ukrajina, i za Ukrajinu sam očekivao možda niži plasman kod žirija, ali sam znao da su i u žiriju ljudi i da će neki zasigurno glasati emotivnije, pa evo možda bih i ja priznajem, od moje drugarice jako dobre, otac njenog muža živi u Rusiji, a žena mu je Ukrajinka iz Marijupolja to mu je drugi brak, imaju dete iz toga braka su napustili Mariupolj, ali to na koji način, šta i kako se dešava je jezivo, neprepričivo, bukvalno u ravni sa drugim svetskim ratom, a neki još ovde porede sa bombardvanjež 1999. 🥺 Nisu ni svesni, ili namerno žmure, tamo je sve razrušene..
Bukvalno smo svi ovde svesni situacije u Ukrajini, niko ne živi ispod kamena, ali evrovizija ne treba da ima apsolutno nikakve veze sa tim. Sve te pare koje su ljudi dali za Ukrajinu iz šažaljenja su mogle da im se doniraju i 200% sam siguran da bi im to više značilo.
 
A zašto ispranih???
Rusija deluje korektno?
 
@Doctor Who

Naprosto hoću da kažem kakav je sentiment trenutno u Evropi apropo ovih glasova televotinga za Ukrajinu, kod ruske dijapaore, a zamisli tek kod Nemaca, Šveđana..to je naprosto tako..
Svi smo poprilično svesni u kom je stanju društvo kad je u pitanju rat u Ukrajini. I svi smo svesni zašto je Ukrajina pokupila toliko bodova. Samo smo nezadovoljni, je l' to u redu sa tobom? I želimo da podelimo nezadovoljstvo, je l' i to možda ok?
 
Ja ne mislim da je televoting namesten. Jednostavno je proukrajinski sentiment u celoj EU toliko jak sada. Pa oni su zadnjih meseci vise videli ukrajinsku zastavu nego svoju
Pa pogledajte samo ambasade po Beogradu..
 
Cemu ovi politicki odgovori
Ti ocigledno ni ne citas nicije postove, vec samo vidis sta hoces jednostavno, pa nema svrhe tu diskutovati dalje
Kako čemu, zato što ne mislim da je mozak ispran ako rasuđuje šta se dešava i šta Rusija zapravo radi..
 
Ja sam mislio da je pisanje posta za postom dozvoljeno samo tokom live praćenja raznih evrovizijskih događaja.
 
Rusija radi to sto radi i to je odvratno

Kakve veze to ima sa nejednakim kriterijumom koji smo mogli da vidimo na ovogodisnjoj Evroviziji

A daleko od toga da je sjajno i bajno to sto zapad radi, ali ne pada mi na pamet da diskutujem o politici negde gde stvarno zelim da se drzim muzike maksimalno koliko moze
 
Dobro @Choda nejednaki su kriterijumi, ne znam samo koji tačno ali ajde, ti vidi da se nivelišu ako može, mislim stvarno te ne razumem sada, šta je konkretno trebalo da se preduzme da Ukrajina ne pobedi..
 
Back
Top