rs Srbija 2022: Konstrakta - In corpore sano

A koliko je po tebi žiri trebao da PLASIRA Ukrajinu ove godine? Eto neka bude i 12. za 3 mesta lošija od prošle godine Ukrajine kod žirija, opet bi odnela ukupnu pobedu, tako da priznaćeš da je nebitno..
Da i žiri su ljudi i kapiram da je i neko od žirija emotivnije glasao za Ukrajinu..
E vala i ako su, ako su glasali i jezivi, užasni Fuego sa odvratnim banalnim tekstom, neka su i ovu kvalitetnu mix žanrova pesmu, sa prelepim tekstom.. :)
Ponovo masis poentu

Stavi svaku pesmu u kontekst svog zanra i vremena i to je to
Nekako mi se cini da poprilicno forsiras zanrovsku diskriminaciju, a to ti kazem ja koji imam ukus poprilicno slican tvom

Jednostavno, ako neka pesma ima hajp, momenat i komercijalni potencijal, ima svako pravo da se nadje visoko

Ne volim Spaniju ove godine ni Kipar 2018, ali mi je potpuno jasno zasto su visoko i to je zasluzeno potpuno

I ne, nije posteno to forsiranje Ukrajine - i to zasto - zato sto je na ovaj nacin apsolutno obesmisljen trud svih ostalih izvodjaca

Mozemo mi da zmurimo i da pricamo o muzici ovde bez politike i pravimo se mutavi, ali cinjenica je da ova pobeda NE dolazi iz muzickih razloga. I to kazem kao neko ko voli ovu pesmu.
 
Evo ja da sam žiri, ja bih Nemačku posle žiri probe za finale rangirao na 4. ili 5. mesto, i izneo bih ili ne bih objektivan razloge zašto sam tako rangirao ali bi vi na primer skočili na mene da sam neobektivan jer ne volite pesmu.. 🤷‍♂️
 
A ja dajem obe ruke i glavu da je televoting namešten u većini zemalja i da je bilo kupovine glasova. Statistički i etički je nemoguće da jedna pesma i jedan nastup izazove identične reakcije kod više od 200 miliona ljudi u preko 40 različitih zemalja. Većina stanovništva u Srbiji, Makedoniji, Bugarskoj, Grčkoj, Kipru, Jermeniji, Azerbejdžanu nešto baš i ne miiriše političare u Ukrajini i nisu baš na njihovoj strani. I onda imamo situaciju gde publika masovno glasa za tu pesmu. Da je ljude širom sveta toliko pobudila empatija za Ukrajinom i da su se napalili na nju,njihova pesma bi bez problema prebacila milijardu pregleda na jutjubu, razvalili bi Spotifaj, Dizer i šta već sve ne. A sve nigde veze s mozgom.

Ali zato NATO, političke partije u Evropi, uticajni pojedinci (politički) pozivaji da se glasa za njih i unapred čestitaju. Već rekoh, ova Evrovizija je regularna, a rezultati validni koliko i izbori u Srbiji, Mađarskoj i slično
 
@Choda

Ali čije potenciranje Ukrajine nije fer, žirija koji je malo podigao i stavio na 4. mesto, da je samo žiri dakle ne bi pobedila ili televotinga koji joj je doneo ubedljivu pobedu? Ja te stvarno ne razumem sada.. Jedini mogu da shvatim ako kažeš, da ja sma bio da se Ukrajina diskvalifikuju kako ne bi pobedila nezasluženo od strane televotinga.. 🤷‍♂️
 
Nadam se da ce nam sledece godine startna pozicija na kladionicama biti visoka zbog ovogodisnjeg plasmana.

Ako budemo vegetirali na TOP 5-6 na kladionicama od pocetka možemo ocekivati vece bodove zirija.
Nek se to izgradi vremenom, nema to toliko veze sa proslogodisnjim plasmanom osim u najranijoj fazi. Poljska nije izlazila iz top 7 npr pa je bas flopnula kod zirija nazalost.

Inace, dvoumim se bas sta vise zelim - da li da posaljemo neku cajku kao Moldavija ove godine pa da podivljamo na tvt ili neki top kvalitet kao Zoe Kida npr pa da se nadamo konacno nekom 7.mestu kod zirija 😂

Licno bih voleo vise ovo drugo ali Konstrakta i cela ova prica prave sjajnu podlogu za dogodine 😁
 
@Choda

Ali čije potenciranje Ukrajine nije fer, žirija koji je malo podigao i stavio na 4. mesto, da je samo žiri dakle ne bi pobedila ili televotinga koji joj je doneo ubedljivu pobedu? Ja te stvarno ne razumem sada.. Jedini mogu da shvatim ako kažeš, da ja sma bio da se Ukrajina diskvalifikuju kako ne bi pobedila nezasluženo od strane televotinga.. 🤷‍♂️
Problem je staviti na 4.mesto pesmu koja nikad ne bi tako zavrsila da nije rata

Druga stvar je publika, koja je pokazala pre svega neverovatan nivo indoktriniranosti i gluposti misleci da oni na taj nacin pomazu Ukrajini bilo kako. To tek ne treba da se komentarise
 
@Scooby

Nemas ti blage veze sa stanjem trenutnim onda u istočnoj Evropi, Jermenija se kao prut trese šta će biti sa njom jer onaj monstrum polako baca šape na Moldaviju i Jermeniju..
Pa u samoj Rusiji je toliki ljudi protivi ali ne smeju ništa pred tiranijom.. Ljudi su očajni u Rusiji, najviše mladi, meni je toliko žao tih ljudi da ne mogu da opišem. 🥺
Bugarska, Bugarska je prva zabranila sve za Rusiju..
 
@Mrm niko od nas nema pojma ni očemu, ali si ti zato ekapert za sve, od politike, preko umetnosti do kuvanja i razmene sličica. Mrm sve zna i u sve se razume. A u realnosti dečko ti si jako, ali jako povodljiv, a stvavove baziraš na osnovu stavova inostranih fanova sa zapada koje pokupiš na onom escunited forumu.

Nas sto ima na ovom forumu i 99 misli jedno, ti drugo i samo ti u pravu. Jebeš Vučića, Mrm je tu
 
@Choda

Za žiri, ako želiš bojim se da bi morali uvesti neku baladu ili midtempo pesmu na engleksom, sa dobrim akcentož engleksog, da se ne oseti istočna Evropa, ili što manje..da ima raspona dosta, visina, tekst da bude pomalo univerzalan, dakle da, malo i kliše, i cheesy, Austrija 2018, Mkd 2019, Australija 2016, Rusija 2015, Velika Britanija 2022, Švajcarska 2021 (ovo jedino nije na engleskom, ali opet imamo UNIVERZUM ceo u pesmi. podosta kliše, a visine su ludilo)..
Ne vidim koji bi naš tim sastavio takvu pesmu za Eurosong trenutno.. Eventualno Dimitrov, a opet ko bi izveo?
Nažalost ni ja se ne slažem skroz sa time ali to je najsigurniji bet za žiri..
Ni Zoe Kida nije loša, ali na srpskom i sa konakvnim nastupom to nimalo nije siguran bet za žiri top 5..
 
Nek se to izgradi vremenom, nema to toliko veze sa proslogodisnjim plasmanom osim u najranijoj fazi. Poljska nije izlazila iz top 7 npr pa je bas flopnula kod zirija nazalost.

Inace, dvoumim se bas sta vise zelim - da li da posaljemo neku cajku kao Moldavija ove godine pa da podivljamo na tvt ili neki top kvalitet kao Zoe Kida npr pa da se nadamo konacno nekom 7.mestu kod zirija 😂

Licno bih voleo vise ovo drugo ali Konstrakta i cela ova prica prave sjajnu podlogu za dogodine 😁
Zasto ne oba ? Hehe
 
@Choda

Za žiri, ako želiš bojim se da bi morali uvesti neku baladu ili midtempo pesmu na engleksom, sa dobrim akcentož engleksog, da se ne oseti istočna Evropa, ili što manje..da ima raspona dosta, visina, tekst da bude pomalo univerzalan, dakle da, malo i kliše, i cheesy, Austrija 2018, Mkd 2019, Australija 2016, Rusija 2015, Velika Britanija 2022, Švajcarska 2021 (ovo jedino nije na engleskom, ali opet imamo UNIVERZUM ceo u pesmi. podosta kliše, a visine su ludilo)..
Ne vidim koji bi naš tim sastavio takvu pesmu za Eurosong trenutno.. Eventualno Dimitrov, a opet ko bi izveo?
Nažalost ni ja se ne slažem skroz sa time ali to je najsigurniji bet za žiri..
Ni Zoe Kida nije loša, ali na srpskom i sa konakvnim nastupom to nimalo nije siguran bet za žiri top 5..
Za ziri imamo neke koji bi mogli da naprave nesto kao Portugal ove godine, ako se pogodi naravno, tipa Zoe, Irie FM, Djix i slicno

A za publiku mislim da ne treba ni da navodim imena jer su to ujedno i ona najjaca kada je rec o popularnosti u nasoj zemlji
 
A inace, eto, ako branis plasman Ukrajine kod zirija, sta cemo onda sa Srbijom na 11. mestu, ako pricamo na polju kvaliteta? Srpska pesma je kao nekvalitetna ili sta?
Ja sam od starta govorio i to možete naći ovde da Srbija 2022 nije toliko žiri friendly koliko bi neki ovde želeli da bude.. Ni po jeziku, ni po tekstu, ni po vokalu, ali ne jer je loš, nego zato što nema pevačkog vokala uopšte shodno uisamoj pesmi..
Nije ni Ukrajina, i za Ukrajinu sam očekivao možda niži plasman kod žirija, ali sam znao da su i u žiriju ljudi i da će neki zasigurno glasati emotivnije, pa evo možda bih i ja priznajem, od moje drugarice jako dobre, otac njenog muža živi u Rusiji, a žena mu je Ukrajinka iz Marijupolja to mu je drugi brak, imaju dete iz toga braka su napustili Mariupolj, ali to na koji način, šta i kako se dešava je jezivo, neprepričivo, bukvalno u ravni sa drugim svetskim ratom, a neki još ovde porede sa bombardvanjež 1999. 🥺 Nisu ni svesni, ili namerno žmure, tamo je sve razrušene..
 
Ma žiri uglavnim glasa za balade.U top 10 osim Ukrajine i Španije sve su balade sa dobrim vokalima.

A ovo za televoting možemo sumnjati ali gledajući top 4 je realno da je publika tako glasala.A u Njemačkoj sigurno veliki tim ljudi prebrojava glasove.Sad moguće da su neki moćnici platili ljudima u zemljama da masovno glasaju za Ukrajinu.
 
  • Like
Reactions: Mrm
U Nemačkoj živi jako puno Rusa, oko 2 000 000 zvanično, pitanje je nezvanično, ja par njih i poznajem to su ljudi koji su otišli iz Rusije jer žele na Zapad, preziru Putina i sve šta se tamo dešava..pa jel znate koliko samo Rusa u Americi živi..
Pa u Torinu sam sretao ruske gay fanove koju moraju zbog seksualne orijentacija napustiti Rusiju jer su otvoreno proganjani..
Ja u ruku vatru mogu da stvaim da pola od Rusa u Nemčkoj što danas živi, ako su pratili Evroviziju 2022. glasalo za Ukrajinu..
Pa jel ste videli one Ruse i Beloruse koji su se u Beogradu priključili demonstracijama protiv Rusije, za Ukrajinu?
Ruska dijaspora uopšte nije za Putina, baš suprotno..
 
@Mrm jako mi je je drago sto si ocigledno propustio bombardovanje Jugoslavije 99, pa nisi ni sam svestan koliko je stete tada bilo po Srbiji, a o posledicama koje se i dan danas javljaju necu ni da govorim.
Pricas kako mi nemamo empatiju prema Ukrajini, a onda dodjes sa pricom kako je bombardovanje Jugoslavije bilo smesno u odnosu na ovo sto se desava u Ukrajini. Srami se nekih reci, jer su i ovde mnogi ostali bez svojih domova i clanova porodice
 
Back
Top