ESC 2022 – Torino, Italija: opšte, arena, grafika, scena

Rumunski žiri nije diskvalifikovan zbog toga što je 12 dao Moldaviji u finalu, već zbog glasanja u pf kada je razmjenio bodove sa zemljama čiji su glasovi žirija takođe diskvalifikovani.
Ma nije problem tu u Rumuniji, nego u Moldaviji koja je ostala zakinuta za 12 poena, ni kriva ni dužna.
Nije fer prema Moldaviji, a ljudi ciljno pravili pesmu za rumunske glasove...
 
Ma ja video random ljude kako je pljuju pre par dana na instagramu Oliverinom lol

Ta njena nula ce se pamtiti dugo.

Nije luda Olivera da izbaci svakog clana zirija da glasa pred kamerama. Ranije su to nesto zajedno predstavljali. Ovako pod svojim imenom i prezimenom pa da vidimo sta ces reci.
 
@omikron Jasno, to je svakako pametnije. Nego baš mi deluje da to više poneki ljudi pamte, kao mi, i još tako neki koji prate, ovako generalno nikom ništa, bukvalno eto Nede već 2024. u PzE žiriju, ili nekog drugog festivala ili takmičenja. Apsolutno bih mogao da zamislim da je neko uradio i nešto mnogo gore i providnije od Nede i da se o tome priča dva dana i posle nikom ništa.

Hoću reći, mislim da su struktura i organizacija žirija i brojnost članova mnogo veći i bitniji faktori od ugleda i renomea članova, to je bitno samo onako reda radi, jer to velikim zvezdama i neće suštinski nikad biti ugroženo.
 
Ma ja video random ljude kako je pljuju pre par dana na instagramu Oliverinom lol

Ta njena nula ce se pamtiti dugo.

Nije luda Olivera da izbaci svakog clana zirija da glasa pred kamerama. Ranije su to nesto zajedno predstavljali. Ovako pod svojim imenom i prezimenom pa da vidimo sta ces reci.


Ali se uvijek na internetu objavilo ko je kako glasao.
 
Od 2004. sve ex yu zemlje su imale televoting i zato je krenula ta masovnija raspodjela bodova.Do tad je BiH imala samo žiri,takođe i Makedonija osim 1998. Dok je npr Hrvatska 2001 i 2002 kao i Slovenija 2002 koristila 50:50 sistem.
Ma upoznat sam sa svim tim sistemima glasanja tih godina, svejedno moja tvrdnja ne mijenja činjenicu da su se ex-yu zemlje prije povratka SCG častile dosta manjim brojem poena nego kasnije... Pisarovićka je porijeklom iz BiH (valjda iz Brčkog), u tom periodu je bila popularnija ovdje nego u Hrvatskoj te je sarađivala sa brojnim ovdašnjim muzičarima i kao otišla na Evroviziju da bi dobila od žirija svoje matične zemlje u kojoj je rođena i odrasla svega 2 boda, smor. :ROFLMAO:
Pri tom, Srbija i Crna Gora da su debitovale godinu dana ranije u Rigi sa Željkom i ''Lanetom'', smatram da bi pobjeda bila vidljiva iz aviona... Sertab i njenu pjesmu obožavam ali te 2003. godine je bilo jedno od najneizvjesnijih glasanja, njena pobjeda je bila totalno neubjedljiva a najveći rivali su joj bili oni Belgijanci sa bezveznom pjesmom, Željko bi i jedne i druge pojeo za doručak. Šteta što se čekala ta 2004-a i da se Grčka i Ukrajina napale na takmičenje pa počnu slati konkurentnije pjesme obojene etno motivima, godinu prije bi mi trijumfovali samo tako a još bi nam išlo na ruku što te godine nisu učestvovale zemlje poput Andore, Litvanije i Monaka od kojih kasnije mi skoro ništa nismo dobijali a Ruslani su došle k'o kec na 10.
 
Žiri može činiti i 100 ljudi, rezultati bi bili isti. I biće isti sve dok EBU ne formira istinski slobodni žiri koji odlučuje po vlastitim kriterijima, a ne po naredbama sa ove ili one strane. Svi žiriji se svake godine kao po dogovoru zalepe za iste pesme, a koje televoting završe na dnu.

Pa u Kijevu su svi ko sumanuti glasali za onom mučenog Isaiju koji je izmasakrirao i pesmu i nastup, a televoting ga zakucao na dno. I sad da me neko ubedi da su žiriji glasali po savesti. Ili naš žiri koji je onom Romanjuti iz Moldavije dao sve 12, a čovek lokalna varijanta Slavka Kalezića.
 
Ljudi a da li je normalno da jedna zemlja dobije 0 na televotingu i onda na osnovu budjavog zirija prodje u finale? Gde je tu balans? Ovo je stvarno smesno. Sinoc sam gledao neke novinare koji su rekli Evroviziju ne shvatamo ozbiljno jer je glasanje tragikomicno. Ovom takmicenju se blizi kraj, videcete koji ce bojkoti da se desavaju sledecih godina Ziri je toliko korumpiran, da je to vise nedopustivo.
 
Pa balans je tu, publika zalepi za dno, žiri za vrh pa se izniveliše. Balans 🤣 Isto i u obrnutoj situaciji.
 
Gledanost je, rekao bih, jedino bitna nacionalnim emiterima, posebno domaćinu, ipak moraju za lepe pare prodati ta reklamna mesta tokom prenosa.

Dok god ima država voljnih da plate i učestvuju, mislim da EBU preterano ne razmišlja o gledanosti toliko.
 
Bitna im je ali nece padati svakako.

Mogli bi uskoro da ukljuce Kazahstan
 
Amiru Medunjanin nekako da ukrademo, posto Bosna i Hercegovina nece se uskoro vracati.
 
Bitna im je ali nece padati svakako.

Mogli bi uskoro da ukljuce Kazahstan
Kavkaske zemlje su barem na geografskoj granici i imaju delić Evrope.

Kazahstan je geografski Azija, mada ako može Australija...
 
Kazahstan može učestvovati jedino, kao i Australija, po pozivu EBU-a, i za sad ih je EBU samo zvao na JESC.
 
Back
Top