ESC 2022 – Torino, Italija: opšte, arena, grafika, scena

Da su glasali samo finalisti, ovo bi bili rezultati - stvarno ima dosta promena

1652974946193.png
 
EBU objavio obrazloženje zašto su poništeni glasovi žirija iz 6 zemalja. Glasali jedni za druge i stavljali u vrh, a inače su bili autsajderi. Crnogorci hteli da daju Gruziji 12 poena a Srbiji 10, užas.
 
Znaci Gruzija-Crna Gora, Poljska-San Marino i Rumunija - Azerbejdzan su verovatno parovi
 
Zapravo svi su oni povezani međusobno.

Da su im prihvatili glasove, dobili bismo od njih 6 19 poena, a od zamenskih dobismo 14, tj. 5 manje. Eto tako dok oni muljaju, nanesu štetu i onom kome verovatno nisu planirali. Dobro da nismo zavisili od njih.
 
A ja govana, ne zamjeram ljudima više ni najmanje kad seru po euroviziji, i da je sve to politika, sranje, namještaljke itd, jer imaju ljudi i pravo u jednu ruku, a ova godina je bila vrhunac svega toga, i to baš u državi koja je poznata po mafiji, lol slatka ironija
 
Ne zamjeram im ni ja, nemam više argumenata da branim ESC. Netko mi kaže da je ESC parada kiča i pederluka, ja kažem NIJE ISTINA, hop eto ti nastupa Izrael i San Marino, netko kaže da su pjesme uglavnom smeće, ja kažem NIJE ISTINA, ZNAŠ KOLIKO KVALITETNIH PJESAMA IMA, hop eto ti Moldavije, Rumunjske i sličnih, kazem GLASANJE NIJE ZASNOVANO NA POLITICI/NEMA NAMJESTANJA SVE JE TRANSPARENTNO, hop eto ti politicke pobjede i korumpiranih zirija. Iz godine u godinu sve više razloga za pljuvače i to je tako
 
Koliko je ko od njih izgubio bodova:

43 - San Marino
43 - Azerbejdžan
43 - Rumunija
42 - Gruzija
41 - Poljska
39 - Crna Gora

A ukupno bi imali:

239 - Poljska
161 - Rumunija
139 - Azerbejdžan
93 - San Marino
72 - Crna Gora
64 - Gruzija
 
Last edited:
Ovo je stvarno providno i neprihvatljivo.

Teško da će ih se kazniti izbacivanjem, jer ne može EBU da priušti da ostane bez 6 zemalja i gledanosti i novca, a i kad bi ih suspendovali na jednu godinu, mislim da se nijedna ne bi vratila kasnije, iz inata.

Ako to, ipak, urade, imali bismo 34 zemlje a sigurno ne opet 1 pf sa 28 pjesama, nego bi se možda vratili na princip jednog polufinala a u finalu direktno top 10 od prošle godine + Fra i Njem.

Dakle, ništa od toga jer im se ne isplati.

Mijenjati način glasanja i smanjiti uticaj žirija.

Ako se već mijenjao ESC zbog Melodija, može i zbog Sanrema. Dajte 33, 33, 34 omjer = žiri, demoskopski žiri (mada to je taman 200 ljudi kao u običnom žiriju) i glasovi publike. Ne može i ne smije 200 ljudi od kojih toliko ovako mulja da utiče na 50% ukupnog rezultata takmičenja koje prati 200 miliona ljudi. Ne smije.
 
Ma i ja sam uvijek za veću moć televotinga ali sumnjam da će to dozvoliti :(
 
Pa u Španiji recimo je bilo nekoliko stotina 'običnih' ljudi izabrano da glasaju preko određene aplikacije/sistema i njihovi bodovi su činili 25% ukupnog rezultata, a isto to ima i SR godinama unazad
 
Sad sam se sjetio ono što je na UMK bilo par godina, kad su jedan žiri bili vatrogasci, drugi djeca, treći taksisti, četvrti LGBT, peti Šveđani u Finskoj itd… suludo i prejako u isto vrijeme 😅
 
Pa u Španiji recimo je bilo nekoliko stotina 'običnih' ljudi izabrano da glasaju preko određene aplikacije/sistema i njihovi bodovi su činili 25% ukupnog rezultata, a isto to ima i SR godinama unazad
A sta je poenta toga? Zasto ni random 1000 ljudi imali 25%?
 
Back
Top