cz Češka Republika 2023: Vesna - My Sister's Crown

Češka Republika
Bogami, meni deluje da su se seje malo sabrale i da će ići dalje.. 😉
 
Kod mene su sa ovom pesmom uvek faze love-hate. I ja se vise ne secam kada sam pustio ovu pesmu, a sa njihovom izvedbom uzivo i nemam vise volju. Kako vreme prolazi shvatam koliko je ovo jadna kopija Stefanije od prosle godine, ima previse slicnih elemenata.
 
@Mrm jednostavno, nije mi bila favorit ni samog NF (iako kapiram to da, ako sa ovom ne ostvare nešto zapaženije, sa ostalim pesmama tek sigurno ne bi) i eto nemam želju uopšte ni da je čujem. Svakako im, što whisky reče u italijanskoj temi želim dobar plasman i biće mi drago zbog Češke kao države, ali pesma mi se ne sviđa nimalo.
 
Zbog reakcije na post, pa čisto sam osetila potrebu da pojasnim. :D
 
Ne volim takve pesme, obično su mi najgroznije pesme iz Ukrajine i Moldavije, ali ova pesma Češke mi se dopada, tačnije ovako upakovano me najmanje iritira od svih pesama, čak mi je simpatično, fino i pevljivo, dakle ili se moj muzički ukus srozao, ili su Česi uradili modernu etno pop rep pesmu koja ne iritira, koja nije zavijanje i ne liči kao Kalush Bend na nekog našeg narodnjaka što su neki rekli...

Do duše ne robujem satereotipima, svidelo mi se i Norveška pre 14 godina recimo, a isto tako mi se dopadale pesme tvrdjeg zvuka, ali i zato najsporije moguće pesme iz Bugarske 2021. godine.
Dakle to je dokaz da je dobra pesma, dobra pesma i žanr je nebitan, meni su sve rok ili tvrdje pesme osim Hrvata i Slovenaca ove godine bezveze ili prosek i nikako me ne vuku daih pustim privatno i slušam van konteksta Evrovzije.
 
Kod mene obrnuto, Kalush volim (možda baš i najviše zbog tog etno dela), a ovu ne. :D
 
Recimo Ukrajina, Francuska i Moldavija prošle godine krš (za mene), Češka bukvalno ljubav na prvo slušanje, zato mi jei krivo što su ukočene tako kada nastupaju ,bezvoljne mlake i beživotne, realno zamišljam ovu pesmu, ali sa vrhunskim nastupom sa vrhunskim vokalom i lepšim i harizmatičnijim pevačima i zamišljam koliko je zapravo makar u evrovizijskim okvirima ovo potencijal za sjajan plasman i borbu za vrh tabele, mada opet i ovo može makar u top 10, ako je mogao Danac koji je isto vokalno bio mlak i nesiguran 2018. godine sa finom pesmicom, mogu i one...
Nekada je bolje umeti i moći nego imati, pravi primer je prošle godine Španjolka ili Britanac, koliko god su pesme prosek proseka i bezvezarije, ali oni definitivno jesu za scenu i znaju sve šta treba raditi i izvukli su maksimum iz običnih pop pesmica..
 
Гледам ковер за ову песму са треће оне епизоде на ЈТ, и не примећујем ону чланицу руског порекла. Јесу ли је избацили?
 
Uvek im fali bar jedna ili dve devojke kada negde zajedno nastupaju ili daju intervju. Ustvari, ne znam da li su ikada bile sve zajedno na okupu?
 
Čak i kod nekih objava su sećam se stavili bez jedne devojke slike kao da su zvanično objavljene kao predstavnice, medjutim i tada su gle čuda zaboravili Ruskinju, pa su pisali ljudi odmah o teorijama zavere da su Čehinje predstavljene bez nje, jer kao neće ona nastupati, jer je Ruskinja i zbog agresivnog nastupa ukrajinskih fanova na društvenim mrežama kada su pobedile u Češkoj.
 
Za Češku sam sve više ubeđen da će proći kao i Horehronie, tj da ovo neće uživo da liči ni na šta
Mislim da sam i ja povezao njih s tom ikebanom kako si je zvao. :LOL:
 
Ljudi, svako ima pravo na svoje mišljenje, ali nema šanse da ovo ne ode u finale, bukvalno 1% je šansa da ispada u polufinalu a 501% šansa da IDE u finale!
 
A šta ako se ne ispune tvoja proročanstva, kome da se žalimo za prevaru?
 
  • Haha
Reactions: Mrm
Nisu proročanstva nego realnost, od 37 pesama cure su od prvog dana medju glavnim favoritima za pobedu, bukvalno su stalno u najgorem slucaju medju desetak favorita do skoro bili mesecima i oko 7.mesta, nisu oni 37. favoriti za pobedu pa da svi stavljaju ruku u vatru da ispadaju, ko će to proći pre njih molim vas, da neće publiku možda više animirati daveži iz Holandije, Irske,Holandije, Malte....???
 
Back
Top