es Španija 2022: Chanel - SloMo

Ja se kladim da ovo neće biti u top 5, a verovatno ni top 10. 🤷
Meni smiješno da ljudi misle da ovo ide u top10 ili još gore top 5.
Ne znam šta treba još da napravi da se to desi, možda da do kraja NF sezone ne dobijemo nijednu dobru pjesmu.
 
Pa kako je krenulo s konkurencijom, SloMo je za top5 😂 užas do užasa
 
Pesma kao pesma nije nešto, ali se kvalitet iste nadomestio sjajnim nastupom. Žena je odlična na sceni i sjajno je pesmu iznela vokalno, uz onako kompleksnu koreografiju. Što se mene tiče, respect. (y)
 
Kao da je Fuego bio hitčina kada je izašao. Siren song bez nastupa na Vdbiru je isto bio meh. Devojka dominira scenom, i od prosečne pesme je napravila bum.
Energija, nastup, ritam, sve na pravom mestu. Posle godina patetičnih pokušaja (koji umalo da se ponovi) da pošalju nešto lokalno što će uspeti, žiri ih je barem spasio da se ne obrukaju još jednom pesmom koju niko neće ni primetiti. Čak je i jedna Pastora, koju fanovi i dan danas veličaju, pokupila tričavih 45 poena publike.

Odudara, rizik je, ali svakako isplativ u mojim očima, jer bar imaju neku šansu da budu upečatljivi.
 
Foto sešn Chanel (foto: IBAI SALAZAR)

kt8iCy5.jpg
TGxda41.jpg
tyQJPLh.jpg


mNdCbSq.jpg
fYy3QTR.jpg
kFAqvpZ.jpg
 
Meni se lično ova numera nimalo ne dojmi, nema nekih kvaliteta ni muzika, dakle sama kompozicija, tekst da ne govorim, vokal isto, jedino se daje neki poen na pokret, usred kog je izuzetno teško izvesti vokalno numeru, ali delova nekih zahtevnijih ovde ni nema... Ali zato playback-a u samom nastupi koliko hoćeš, tako da sve u svemu, osim koreografije (generalno je dobra za ovakav tip pesmičica, a ja to ne volim osobno uopšte), mogu da izrazim svoje mišljenje da je ovo loše..
Što se Benidorm festivala tiče, bilo je dosta kvalitetnijih numera, prevashodno Blanca Paloma, pa naravno tu je i "Terra" legendarni Azucar Morreno, dakle više opcija sa lepim, pomalo bajkovitim vokalima, koloritnijim, specifičnijim izvedbama, originalnijim tematikama (Rigoberta Badini), te nešto standardnih balada sa finim vokalima - Gonzalo Hermida na primer, tako da ostaje gorak ukus u ustima zbog izbora, ali Bože moj, tako je kako je.. Neka joj je sa srećom na takmičenju.. :)
 
Da, meni je Blanca Paloma bila najbolja i onaj nastup mi je bas bio kako treba.
"SloMo" u audio verziji mi je skoro prosla neprimetno, ali onakava nastup i cini mi se da mi je malo izmenjena pesma u nekim deonicama koje mi se vise svidjaju, nisam mogao da ostanem ravnodusan. A ona je, za mene, ziva vatra.
Na zalost, na Evroviziji vec odavno nije dovoljna sama pesma (jeste i dalje jako bitan faktor), nego i celokupan nastup i utisak (ne racunam uticaje van Evrovizije).
Slazem se da je na ovom festivalu bilo dosta kvalitetnih numera. (y)
 
Sa snimanja spota

 
Pod hitno mi treba nova verzija na spotify. Uvek mi nedostaje dance break deo kad slušam.
 
Mislim da ću je više slušati tad.
 
Chanel danas nastupa u drugom polufinalu FdC-a. Simpa je djevojka :)

 
Chanel na Festivalu da Canção 2022

 
Chanel je utjelovljenje seksipila i ženstvenosti, njen glas, pokreti, izgled, ma ima sve. Fini primjer kako da nastup izgleda seksi, a da nije vulgarno i jeftino. Slažem se da je ovaj outfit još i bolji nego na nf
 
Chanel se stvarno čini super i baš draga simpatična cura, pleše odlično, osjeća se čista energija na sceni i sve to super, ali draga moja, pjesma ti je preloša.
Koreografija popravi utisak malo o pjesmi, logično, ali ne drastično kad je sama pjesma krš. Šteta, mogla je da dovede Španiju u top 10 sa boljom pjesmom.

Btw. top joj kostim iz Portugala, vjerovatno najbolji od sva 3.
 
S boljom pjesmom bi se borila za pobjedu. Previše se oslonila na igranje i scenski nastup i to je tako. Ali nije isključen top 10, iako, kažem, uz sve predispozicije je s boljom pjesmom mogla NA VRH
 
S boljom pjesmom bi se borila za pobjedu. Previše se oslonila na igranje i scenski nastup i to je tako. Ali nije isključen top 10, iako, kažem, uz sve predispozicije je s boljom pjesmom mogla NA VRH
Ne vjerujem da bi baš pjesma kao ovakva bila u trci baš za pobjedu. Možda griješim. Plus ona jadna nije mogla na Benidormu otpjevati bez falširanja i ono malo što je pjevala (većinom je išla matrica iza sa nasnimljenim vokalom, čini mi se).
A za top 10 ima šanse pošto se čini da neće biti drugih girl bopova + ima dosta loših pjesama, pa ono, možda se izvuče nekako.
 
Back
Top