es Španija 2022: Chanel - SloMo

S obzirom da Španjolci godinama ne znaju odabrati dobru pjesmu koja im je pred nosom, mogu se zahvaliti žiriju što je to učinio za njih.
 
Ne verujem da će proći gore, nego što su prošle godine. Koreografija je dobra, pesma onako, odevna kombinacija jeftina.
 
Malo je nedostajalo da zaplačem kad sam vidjela kako je završila Terra. Ne samo da mi je na ovom izboru bila daleko najbolja pjesma, nego sam sigurna da bih prvi put u svom ESC životu navijala da Španjolska pobijedi.
Ova SloMo mi je nepostojeća, u glavi mi je nastup, koreografija, ali pjesme nema.
 
Svi nešto kritikuju nastup od Terre, ali meni se čini da je to bio njihov najbolji deo ustvari. Ono pred kraj pesme, kao da se otvaraju neki svemirski portali :ROFLMAO:
Pre nastupa u ličnom topu mi je bila #3, a posle mi je skočila na #1.

Al ajde, evo i Albanija i Španija su po prvi put poslali bopove posle duže vremena, što fanovi prizivaju već godinama, pa da vidimo kako će proći. Jes da je imala 3 % kod publike tamo, al imao je i Mahmud 2019. slab rezultat na tvt u Italiji pa je bio drugi na ESC. Ipak, u ovom trenutku, mnogo mi više vuče (rezultatski) na El Diablo nego na Fuego. Plus Kipar uvek kreće sa 30-ak poena sigurnih u startu (Grčka 24 plus tvt iz San Marina, minimum 7-8 bodova - tamo se koristi algoritam po geografskoj grupi, a Grčka je u toj istoj, tako da besplatni poeni u startu bukvalno)
 
Mislim da je SloMo uz Brividi za sada jedini kandidat za top 10.
 
Vrlo slab pesmičuljak, oslanjati se na koreografiju, koja je uzgred rečeno odlična, ali viđena xy omikron puta, je bezveze potez uz mogućnost izbora mnogo bolje pesme na španjolskom izboru, čak mi se ni cura ne dopada, bezlična je , može biti bilo ko, bilo koja igračica u bilo kojem plesnom bendu na svetu, miljama daleko od gracioznoti, elegancije i seksepila jedne Eleni Fureira, očigledno to nije baš tako lako.
 
Spanija ima tzv ceo paket ove godine. Koreografija je vrh a i ona dobro peva uzivo.
 
Meni je SloMo pesma prosek, ali nastup izgoreo (mada opet ništa neviđeno do sada), i Chanel kao performer svakako kida. Imam utisak da će sve do finala ESC da vlada sveopšte loženje, a da će onda da završi u drugoj polovini druge polovine tabele, dakle scenario kao El Diablo, Mata Hari, na kraju krajeva i Loco Loco.
Ali i to je napredak za Španiju da se ne lažemo, bukvalno da vrište dobiju li 15-16. mesto. Mada je sam efekat i koncept nastupa i entry-ja (sa sve tim hajpom oko Benidorma i Španije koja uopšte šalje bop ove godine) možda i za top 10, ali imam utisak da na kraju dana ipak kvalitet pesme prevagne na ESC, posebno kad su u pitanju glasovi žirija. A sama pesma mi je, u najboljem slučaju, "onako", tipa kao nešto što što je JLo nekad preslušala pa odbila da snimi, lol.
 
Napokon da se dočeka i od Španije nešto kvalitetno, s obzirom da su BIG5 i zezaju se sa tim 🙌
Šta će biti oko Dare i Extravagantno zna li se? 😅
 
Meni je ovo odlicno. Nisam pre izbora navijao za nju, Terra mi je bila favorit ali iskreno nakon nastupa su mi bile podjednako dobre. Prosecnu pesmu je izvukla vrhunskim nastupom :) Ocekujem jos bolji i zahtevniji nastup, a i top 10 plasman, sto da ne? :)
 
Terica bi prosla ko vesna noćka, ali zadovoljan sam i sa mo mo
 
Pa niko nije rekao da će SloMo biti kao Eleni
giphy (2).gif

Jako tesko, nemoguće štobse reklo
 
Pa da, za Fuego niko nije imao predstavu koliko će nastup da zagrmi, koliko se sećam imali smo samo studijsku verziju sa spotom, i onda je bilo otkriće i revolucija na prvoj probi.

SloMo nastup sad već znamo i vidimo potencijal, maltene je ESC-ready nastup takav kakav je, i do maja će da se istutnja po trendinzima, i sigurno će još par pesama da ga baci u senku. Jer realno nije Netta - Toy potencijal pa da em trenduje konstantno od februara em da opet ostane intrigantno i šok faktor u finalu.

Ja se kladim da ovo neće biti u top 5, a verovatno ni top 10. 🤷
 
Back
Top