es Španija 2022: Chanel - SloMo

Edurne imala odličnu pjesmu i užasan nastup, sve je pokvarila, a Barei sam uvijek znala da će biti bottom, fanovi previše hajpovali
 
Edurne i Barei potcenjene lutkice. Obe zaslužile minimum top 15.
 
Edurne imala odličnu pjesmu i užasan nastup, sve je pokvarila, a Barei sam uvijek znala da će biti bottom, fanovi previše hajpovali
Edurne se jadna iskeširala zbog onog nastupa, a gledam skoro neki njen nastup, ona sama u crnoj haljini pjeva Amanecer... Izgleda kao milion dolara, da je tako izašla, bolje bi prošla. Ona baš nije imala sreće, ovo sam rekao više puta ali opet ću, novi je forum - kod nekih 10 zemalja je bila prva ili druga ispod crte kod publike u finalu...
 
Edurne se jadna iskeširala zbog onog nastupa, a gledam skoro neki njen nastup, ona sama u crnoj haljini pjeva Amanecer... Izgleda kao milion dolara, da je tako izašla, bolje bi prošla. Ona baš nije imala sreće, ovo sam rekao više puta ali opet ću, novi je forum - kod nekih 10 zemalja je bila prva ili druga ispod crte kod publike u finalu...
Koliko je potrošila? Ono ništa ne izgleda skupo meni:LOL:
A žao mi je, meni je predivna pjesma, ali stvarno uživo nije izgledalo dobro nikako.
 
Edurne je baš nezasluženo loše prošla, ali kad se setim kako su se u videu za Amanecer ložili i na prsten ugravirali datum finala :ROFLMAO: Sami sebe su izbaksuzirali.
 
Koliko je potrošila? Ono ništa ne izgleda skupo meni:LOL:
A žao mi je, meni je predivna pjesma, ali stvarno uživo nije izgledalo dobro nikako.
Mislim da joj je samo odjeća (za nastup) koštala preko 10 hiljada evra, a i puštali su snimak gdje je sa 20 kofera svojih išla za Beč... Plaky
 
Greote, pa bolje da je nešto drugo uradila sa nastupom a ne potrošila toliko na haljinu.:confused:
 
Ma da je stajala samo... A i ruku na srce, 2015. je bila takva godina gdje su skoro svi poeni išli za top 9 konačni, a sića je bila za ostale, zato je i izvisila. Možda bi godinu kasnije prošla bolje i zapaženije
 
Ako ništa drugo bar smo iz njenog nastupa saznali ko je Giuseppe di Bella 😍
 
Ne znam, nisu odabrali neku rendom kršinu nego jednog od favorita ipak. Mislim da će proći više kod žirija nego kod publike, kao uostalom i većina ovakvih pesama u poslednje dve godine. A izlišno je pričati o Terrinom potencijalu za Evroviziju, pa Rajdenovom takođe. A SloMo je svakako bolji izbor od Ay mame, ali opet kažem, najiritantnije od svega je što se glasalo politički. Volju naroda i jeste poništilo 5 osoba.
 
Čak nije ni pet... Jedan član žirija im je dao 2 boda, a Chanel 12, znači udaljio ih za 10 poena, drugi im dao 4, a na kraju im je falilo svega 6 poena da pobijede.
 
Ma da je stajala samo... A i ruku na srce, 2015. je bila takva godina gdje su skoro svi poeni išli za top 9 konačni, a sića je bila za ostale, zato je i izvisila. Možda bi godinu kasnije prošla bolje i zapaženije
Mrzim to glasanje te godine. :D
 
Već sam rekao jednom van ovog foruma - očigledno je u pitanju sabotaža zbog jezika. Španija ima problema sa separatizmom, i sve što je deo provincijskih kultura (jezik, folklor i slično) doživljavaju kao pretnju. Terra je na galicijskom. Rušenje se desilo verovatno od španskih članova žirija. Verovatno su ovako nešto i očekivali pa su uveli fiksni sistem bodovanja za publiku. Bukvalno 10 bodova razlike, a jedna pesma je uzela 70 % glasova a druga 3 %. Isto, priča kako su ljudi iz Galicije panično glasali ne pije vodu, jer su oni sačinili oko 20 % glasova (i to kada bi u teoriji svako ko je gledao iz Galicije ujedno i glasao, uzevši u obzir viewing figures, a verovatno je procenat i manji). To je znak da se za Tanxugueiras glasalo iz cele Španije, što je i logično - od početka se izdvojila kao pesma favorit. Što kod stranih fanova, što kod domaćih.

Nisam salty, žao mi je pre svega što mi se svidela i pesma i nastup, tj zbog mog ličnog topa. Nevezano za to, mislim da je pesma veći potencijal i pre svega sigurnija opcija za veći plasman. Nemam problem nikakav oko odabrane pesme i pevačice, i bolesne su one uvrede koje stižu na njen račun. To samo pokazuje nivo histeričnosti kod španskih fanova. Kao da im život zavisi od rezultata na Evroviziji i NF, poprilično neprijatno. Sama pesma mi se ne sviđa ali mi je skroz jasno zašto se ljudima sviđa, svakako. To su već stvari ukusa.
 
Slažem se, mislim da je suvišno išta pričati išta jer je pjesma dobila 71% televotinga (ko priča da su sve to glasovi iz Galicije mislim da glupo tako nešto govoriti). Terra mi nije bila ni omiljena (a pogotovo studijska verzija koja mi je bila tipa 12./13. u topu :LOL:), već Rayden, koji je on lik, presimpa, Calle je bila napotentnija za esc po meni.

Čak nije ni pet... Jedan član žirija im je dao 2 boda, a Chanel 12, znači udaljio ih za 10 poena, drugi im dao 4, a na kraju im je falilo svega 6 poena da pobijede.
Da mislim da su ih oborili ova 2 žirija iz Španije.
 
Meni je Ćanel bila prvi favorit, Terra treći, ali jeste tačno da RTVE ne mari za regionalne jezike uopšte.
 
Meni je top 8 po pjesmama bio:

1. Rayden
2. Tanxu
3. Varry
4. Rigo
5. Xeinn
6. Chanel
7. Gonzalo
8. Blanca
 
Moj top (na kraju sa lajvovima) u finalu je otprilike išao:

1. Rayden
2. Xeinn
3. Tanxu
4. Blanca
5. Gonzalo (well.... nije lajv)
6. Chanel
7. Varry
8. Rogoberta

+ Postureo mi je bila među favoritima.
 
Back
Top