ch Švajcarska 2024: Nemo - The Code

Pa i nije baš realnost takvo karikiranje i isticanje da je neko pobedio zbog drugačijeg fizičkog izgleda. U proteklih 25 godina, samo triput se desilo da pobednik donekle odstupa od uobičajenih pojava na muzičkoj sceni (2006, 2014. i 2024) i sva tri su zapravo imala veoma dobre pesme i nastupe, dostojne pobede na muzičkom takmičenju.
 
Mislim da je samo u slučaju Končite diskutabilno da li bi pobedila da se predstavila kao Tom. Inače, delim mišljenje da izgled i pojava mogu u velikoj meri uticati na dobar rezultat i pobedu. Ako nema iole konkurentne pesme, džaba sve. Da je tako, pobedio bi Dastin ćuran 2008.
 
Mogu i pomoći, ali i odmoći. Ako gledamo kostime, mene bi Nemov pre odbio nego privukao, ali pošto su pesma, nastup i vokal bili odlični, odeća nije mogla da pokvari utisak u većoj meri. I Holanđanin je vizuelno bio diskutabilan, pa je u polufinalu dobio veliku podršku publike, pa i Hrvatska, nije džabe dobila nagradu za najupečatljivju odeću, privukao je i time pažnju, a ne samo pesmom.
 
Hteo sam reći da kostim i "look" zapravo ne mogu u velikoj meri da utiču na rezultat, pogrešno sam se izrazio. Razglabali smo o Nemovom kostimu na probama, kako je bezveze i kič (što i jeste), ali ni meni taj isti kostim nije smetao nakon polufinalnog nastupa jer je ga je vrhunskom interpretacijom i nastupom bacio u drugi plan.
 
Nemo je otpevao "The Code" u francuskom finalu šoua The Voice, zajedno sa kandidatom Gabrijelom koji je na kraju zauzeo treće mesto.

 
Nije mi bio omiljen ni koncept ni pesma ali besmisleno je reći da je nezasluženo. Odgledao sam ponovo finalno veče i konferenciju za novinare nakon pobede. Nemo je predivna osoba. 🥰 Iako mi je Hrvatska više bila za pobedu, nisam toliko nezadovoljan. Doduše kada je Nemo pobedio, rekao sam "Jao ova mućak pesmica". Međutim pesma mi se sada mnogo više dopada, pogotovo interpretacija. Što se tiče malverzacija, bilo ih je ove godine i to očigledno. Što se tiče sugerisanja , mislim da je sugerisano žiriju da ne glasa za Izrael, takav utisak imam. Nadam se dobroj organizaciji i manje napetoj naredne godine.
 
Kako je vrhunski izvukla operske delove.


Melani je predstavljala Španiju na JESC 2019. Voleo bih da je vidimo na odrasloj Evroviziji, baš je slatkica.
 
Kako je vrhunski izvukla operske delove.


Melani je predstavljala Španiju na JESC 2019. Voleo bih da je vidimo na odrasloj Evroviziji, baš je slatkica.
Steta sto su Spanci nacisto promasena ESC nacija i nikad nece odabrati onog kog treba
 
Back
Top