se Švedska 2022: Cornelia Jakobs - Hold Me Closer

Drugari, izdvojio sam vam finaliste da slušate, ali ću link tek moći da vam pošaljem večeras, sad sam na poslu, nažalost.
 
U subotu se održava drugo kvalifikaciono veče Melodifestivalena. Nastupiće još sedam takmičara - dvoje ide u finale, dvoje u polufinale.

1. Bluffin -LIAMOO

2. Tror du att jag bryr mig - Niello & Lisa Ajax

3. I Want To Be Loved - Samira Manners

4. Suave - Alvaro Estrella 

5. Face in the Crowd - Browsing Collection 

6. Änglavakt -John Lundvik

7. My Way - Tone Sekelius

Iz SVT-a su poručili da je utvrđen problem i da će aplikacija za glasanje biti spremna za subotu. Tada ćemo, verovatno, videti i primenu novih pravila.

Kakva su vaša očekivanja?
 
Liamoo verovatno pobednik drugog polufinala.
Hvala Ivane na linkovima za finaliste.
 
Pratim današnje probe, pa vam šaljem utiske po završetku...
 
Najbolji isječak od Liamaa, sviđa mi se (ali opet prestandarno)
 
Pogledao sam probe, evo mojih utisaka:

Opšti utisak: Bolje od prve kvalifikacione večeri.

LIAMOO - Definitivno je odlučio da se pokaže u drugačijem svetlu, ali ne izlazi mnogo iz švedskog šablona za brze pesme. Pesma ima klabing prizvuk, nastup je vizuelno odličan. Pesma će biti radijski hit, sasvim sigurno.

Niello och Lisa Ajax - Brza pesma, nešto na šta nismo navikli od Lise. Nastup je jako zanimljiv i koloritan. Niello bi mogao da popravi pevanje.

Samira Manners - Zanimljiv i specifičan glas. Balada uz simpatičan i jednostavan nastup. Rekao bih, hipsterski stil i prenosi dosta emocija gledaocima.

Alvaro Estrella - "Vatra, vikaću vatra!" Veoma vatren nastup Alvara Estrelle, ali sve ostalo mu je isto. Isti šablon kao i za prethodne njegove pesme. Čak bih rekao da su mu i kamere isto programirane i raspoređene. Sve je to ulickano, a Šveđani vole taj latino zvuk.

Browsing Collection - Rok pesma i isti takav nastup jednog rok benda. Ono što ih, po mom mišljenju izdvaja, jeste što su ženski sastav, a nismo imali prilike da pratimo ženske rok bendove na Mellou. Nažalost, to je jedino što bi ih izdvojilo.

John Lundvik - Balada, koja mi deluje kao nastavak pesme My Way, samo na švedskom. Nastup jednostavan, a opet u njegovom stilu. Jedino što je promenio jeste to što peva na švedskom. Dobre vokalne sposobnosti i stara slava mogu mu obezbediti pristojan plasman.

Tone Sekelius - Pop pesma brzog ritma, dobro izabran šablon. Nastup je u početku vrlo statičan, u drugom delu nastupa se koristi i prednji deo bine. Imamo i momenat presvlačenja. Pesmom se šalje poruka, a Tone bi do proba morala da se malo bolje snalazi na sceni, pošto je imala par ispada. Zbog okolnosti, verujem, biće dobar plasman.

Preliminarne prognoze za top 4: LIAMOO, John Lundvik, Tone Sekelius, Niello och Lisa Ajax (eventualno Alvaro Estrella).

Pratim i sutrašnje probe, pa ću, nadam se, dati nešto bolje procene.
 
Vrlo moguće, zato sam se i ogradio sa preliminarnim predviđanjem. Videću sutra kad bude proba, kad ih čujem sve zajedno...
 
Liamoova kida pjesma, nadam se da neće pobijediti (gle kad je meni dosadila jedna te ista formula koliko god dobra bila), ali je jako dobra uf
 
Danas u 10h izlaze isečci sa proba, a u 19h školarci ocenjuju nastupe na SVT Playu.
 
Večeras II polufinale Melfesta u trajnju od 20: 00 do 21: 30 h !

ko žel ida prati , linkovi:

https://www.svtplay.se/video/338526...lodifestivalen-2022-deltavling-2-12-feb-20-00

https://live.esc-plus.com/

Ko želi da prati intervju pobednika ovog polufinala, to može ovde od 21:30 h

https://www.svtplay.se/video/33899618/melodifestivalen-2022/melodifestivalen-eftersnack-12-feb-21-27

ko želi da prati emisiju nakon održanog II polufinala to može ovde od 21: 40 h

https://www.svtplay.se/video/33899618/melodifestivalen-2022/melodifestivalen-eftersnack-12-feb-21-27
 
LIAMOO je ok za diskoteku, inače ovako ništa posebno. Običan nastup sa finom animacijom na ekranu u pozadini.
 
Niello & Lisa Ajax nešto bolji od prve pesme, ali slabo za Evroviziju.
 
jao ova laganica ..smara pomalo ..
ne ..ne doapda mi se zaista.
prežvako milion puta.
 
Back
Top