se Švedska 2022: Cornelia Jakobs - Hold Me Closer

Food Nom GIF
Važi, ostaću i čekam podcast Da li je Švedska ishajpovana bez razloga u kome će zaključak nakon 75 minuta biti da nije.
 
Ja ni jedne godine ne mrzim Švedsku jer je Švedska, jednostavno mi se nekad svidjaju pesme nekad ne i nekad su stvarno precenjeni bez razloga. Od 2015. volim 2015,2017,2019.
 
Koliko god da postoji to favoriziranje Švedske toliko postoji i nepotreban hejt na sve što oni urade i na sam Melfest koji je svake godine besprekorno organizovan.
 
Konacno da ih zena predstavlja. Pjesma nije losa, mislim da ove godine necu hejtat svedsku, ali run to hills je miljama bolja
 
Ja ni jedne godine ne mrzim Švedsku jer je Švedska, jednostavno mi se nekad svidjaju pesme nekad ne i nekad su stvarno precenjeni bez razloga. Od 2015. volim 2015,2017,2019.
Pa ono, meni je Tuse prošle godine bio prvi favorit, tako da ne, ne mrzim Švedsku definitivno.
 
Svi rezonujete ok, ali na razlicite nacine, sve je to uredu, ne treba se zbog toga svadjati, polemiasti da, ali ne svadjati.. :)
 
Bože kakvo bezobrazno ponašanje.

Od 2015. pa do sad, koje zemlje su imale po vama ukupan kvalitet pesama bolji od Švedske? Onako najsubjektivnije pitam. Meni konkretno su tu par zemalja, ali ne mogu da nabrojim više od 5-6. Italija, Norveška i Estonija sigurno, meni lično.
I meni manji broj sigurno. Mislim da mi je ukupno Švedska sigurno negdje između 4. i 8. mjesta otprilike. Realno da gledam uvijek su na solidnom nivou. Jedino mi se Mame nisu sviđale.
Volim baš Robina i Tussea npr.
 
Ja se ne svađam ni sa kim, ali taj ofanzivni "ja znam najbolje" stav je novo dno. Pa valjda znamo šta gledamo svake godine među fanovima i mi koji smo "obični" fanovi i ne pravimo analize svega i svačega i ne udubljujemo se kao srednjoškolci u Anu Karenjinu. To ubeđivanje zaista... Ne. Pritom sam do prošle godine pratio šta se piše na više mesta, sad me to smara jer su ljudi postali jako predvidivi.
 
Poenta svega i Cornelie ovdje jeste da samo zato jer se vama nešto ne sviđa ili vam se čini generično, da je zato overhajpovano.
A kladionice nisu odraz fanova svakako, odavno već.
 
To da li se nekome ova pesma sviđa ili ne nema veze uopšte sa činjenicom da su hajpovani svake godine. A subjektivno je da li su hajpovani s razlogom ili bez razloga. Opet kažem, samo ne ubeđujte ljude da nisu lepo videli svih ovih godina ono što su videli lol.
 
Ne vredi voditi raspravu ovde, jednostavno ne pricamo o istim stvarima i to je to
 
Po mom skromnom mišljenju, Švedska prolazi vrh i kad treba, i kad ne treba - šalju dobre pjesme, nekad pregenerične, ali dobre, a meni su poslednji put bili u vrhu 2017, a u narednim izdanjima između 11 - 20. mjesta (možda 2018. da su bili i niže).

MF sam ranije volio baš ali u međuvremenu su mi postali previše predvidivi i sa pjesmama i sa nastupima, pa sam se o'ladio i Sanremo mi je postao #1 'izbor'.

Isto sam očekivao da će da pobijedi Anders sa 'we are bigger than the universe', stihom koji još samo Ćana nije otpjevala u nekoj formi, ali me je jedna pjesma baš 'oduvala' skoro pa na prvo slušanje. To je, naravno, bila 'Hold Me Closer' koja je možda najiskrenija i emotivnija švedska pjesma još od Loreen. Meni su i način na koji pjeva, i tekst, i njen glas toliko ubjedljivi da imam osjećaj da sve što pjeva u toj pjesmi, pjeva meni, i da sam ja proživio to o čemu priča, sa njom. Možda zvuči glupo, ali takvu emociju prenosi. Pustio sam i sestri ovu pjesmu juče prije izbora, ona u fazonu 'ma neće valjda Švedska opet pobijediti', onda čula pjesmu i reče... 'uf, Švedska do pobjede' :D

Ozbiljna kandidatkinja za trijumf u Torinu, mislim da ide u top 5 bez mnogo muke.
 
2016 je bila izvrsna pesma.. Vrlo upečatljiva, moderna tada, ležerna izvedba.. Bilo je jako dobro.. 👌
 
Dobra je i meni bila, samo se ne sjećam gdje sam je tačno rangirao, ali znam da sam je slušao često
 
  • Like
Reactions: Mrm
Švedska je mama Eurosonga! Meni najdraža ESC zemlja i svake godine u TOP3 unazad dosta godina. Kvalitet, muzikalnost, originalnost... Jednostavno odlični iz godine u godinu. Znaju posao i rade ga najbolje što je moguće. Samo naprijed!

Švedska'23, nadam se.
 
Mijenjam jednu Corneliu za zadnjih 10 švedskih predstavnika zajedno.
 
  • Wow
Reactions: Mrm
Back
Top