226. FSC - My Słowianie

:)- dodo, McSteamy, MilanB, Marko, rintintin
😐- Micky, Novinar,
:(- Petar, Stole
 
Nemoj da se smejes. Pusti me da se nadam da imam sanse za finale i da uzivam u ovom momentu. :mad:
Bolje da napravis "lazni hajp". :(
 
Još 4 dana traje glasanje, izumrećemo.
 
Nažalost, bojim se da to nije ono najgore što će nam se desiti 😓
 
Evo i mog semafora.

Recimo da sam bio raspoložen dok sam ga pravio tako da sam iz 2. polufinala, koje je neuporedivo bolje od 1. polufinala, stavio čak 11 pesama u zeleno.

Sanah - Melodia
Lexington - Potraži Me
Yael - My
Milica Pavlović feat. Albino - Šećeru
Katarzyna Laska, Agnieszka Przekupien - Pokaz Sie
Artik - Asti - Девочка танцуй
Yolka - Нечего терять
Adam Mišik, Dorian - PROUD
SHAMAN - ДИ САМОГО НЕБА
Tea Tairović - Balkanija
Katerina Marie Ticha - Kolemjdouci
Zima - Harmonija disonance
Zoi - Djavoli
Polnalyubvi - Кометы
Nataša Bekvalac - Najgora
Artem Pivovarov - Дежавю
Senidah - Vatra



Stepen i Meduza - Снежана
Jerna - Sliwowica
Monatik - Сильно
Ania Iwanek & Riya Sokol ft. Piotr Cugowski - Miesto
Okean Elzy - Обiйми
Gorod 312 - Помоги Мне
Vanja Mišić - Poslije Ljubavi
Danica Crnogorčević - Veseli se srpski rode
Dina Jashari - Boi
Murakami - Встречи не будет
Vera Brezhneva - Доброе утро
Papi Hans - Keks
Daria Zawialov, David Podsiadlo, Vito Bambino - I Ciebie tez, bardzo
Brodka - Sadza
Mirza Selimović, Ilma Karahmet - Mora Da Je Ljubav



Dimash Qudaibergen - О'кей
Shaderwan Code - Kad procvatu behari
Nargiz - Я буду всегда с тобой
Dobbla Galiot - Retrovizor
Pawel Domogala - Wez nie pytaj
 
Iskreno mnogo su vam bolji semafori nego što sam očekivao. Doduše ja više volim i crveno nego žuto,krajnosti su mi bolje nego osrednje 😂😂😂 bolje bilo kakav utisak nego mlako
 
Stefan sad već standardno voli moje pesme. Ajde bar će imati ko da tuguje kad ispadnem.
 
Moraću onda tugovati i za tvoju i za svoju pesmu, a još se nisam oporavio od Granta.
 
Meni i dalje nije jasno kako je Chale prošao umesto Grenta ili Krisa, krivična prijava za to treba da padne.
 
Sutra, prekosutra bi trebao da ja postavim nesto od komentara/ocena, tako da ....

:)- dodo, McSteamy, MilanB, Marko, rintintin
😐- Micky, Novinar, Stefan28
:(- Petar, Stole
 
Say no more Leo! Komentari nisu brutalni kako ja umem i nemojte ih povezati sa ocenama, jer je moguće i da kinda negativno ocenjene pesme dobiju poene, jer je izdanje katastrofalno, a neko poene dobiti mora. Čak je i bilo truda da se pronađe nešto pozitivno i gde ga nije bilo, don't come for me!

PRVO POLUFINALE

1. Sanah – Melodia – Ne mogu da kažem ni da je dobro ni loše, jako monotono i ništa se ne desi do kraja pesme.

2. Dimash Qudaibergen – Okay – Na prvo slušanje katastrofa. Kasnije mi je čak ovo njegovo šaputanje postalo interesantno, ali i dalje mi se ne sviđa.

3. Lexington - Potraži me – Ovo mi ne daje nikakvu energiju I instrumental mi je jako dated i dosadan.

4. Yael – My – The Weeknd sa Aliexpresa. Početak je obećavao, kasnije postaje dosadno af, ali kakva je konkurencija ovo je čak I ok.

5. Stepan i Meduza – Snezhana – Moderne 90-te ne treba da budu rip off pravih 90-ih. To se tako ne radi i ovo stvarno zvuči kao da je iz prošlog veka. Da bi moderne 90s’ uspele potrebna je kombinacija 90s’ vibe-a sa modernim zvukom.

6. Danica Crnogorčević - Veseli se srpski rode – Etno zvuk na ovom izdanju je ok, jer je u skladu sa temom, ali neka mi neko objasni tekst, kakva sloboda Srbije i car Dušan u pesmi iz 2020? Jedino ako je ovo obrada neke srednjevekovne pesme mogu da razumem.

7. Jerna – Śliwowica – Krv iz ušiju. Sorry not sorry.

8. Nargiz - Ya budu vsegda s toboy – It was supposed to give, but it did not give, what needed to be gaaave … to the highest of giving, if that makes any sense.

9. Milica Pavlović ft. Albino – Šećeru – Ova pesma se vrtela po forumu dosta dugo i neoriginalno mi je poslati je na FSC. Pesma kao pesma je prosečna, jedino je instrumental zanimljiv. Spot dosta jeftin I ovaj lik je suvišan.

10 Katarzyna Łaska, Agnieszka Przekupień - Pokaż się – Prva balada koja je lepo kulminirala. Oseća se Disney vibe. Smeta mi poljski, mislim da kvari vibe pesme i da bi bila bar 10x bolja na engleskom.

11. Monatik – Silno – Najbolji deo pesme je music video definitivno, posebno deo kada ona pada I menja joj se boja kose, veoma artistic. Pesma ima dosadan vibe, ali biće nagrađena zbog MV.

12. Dobbla Galiot – Retrovizor – Ova pesma i pesme slične njoj je razlog što ljudi imaju predrasude o rap muzici. Ljudi bez talenta pokušavaju da repuju i pišu jeftine tekstove i zagađuju rap muzičku scenu. Mada ne postoje dobre rap pesme na slavic jezicima, I think. Zon’t zo it.

13. Ania Iwanek & Riya Sokół ft. Piotr Cugowski – Miasto – Ovo mi je ok, posebno deo kada se brzo menjaju scene, pa je ona u vodi, tu se spoji vizuelno I akustično I osetiš pesmu. Ne sviđa mi se jer je neki rat u pitanju, ne podnosim tu tematiku.

14. Okean Elzy – Obiymy – Ova pesma mi je bila predosadna I trebalo mi je mnooogo vremena da se nateram da je odslušam do kraja.

15. Shaderwan Code - Kad procvatu behari – Ne razumem potrebu da sve bude kao 15. vek. Zašto se etno artisti ne potrude i naprave neki spoj etna i elektronike, pa da iskažu ono što žele u realnom vremenu i prostoru.

16. Gorod 312 - Pomogi mne – Ovde ništa ne osećam i ova limenka ne pomaže...

17. Vanja Mišić - Poslije ljubavi – Ne podnosim ljubavne pesme. Nije ovo katastrofa, ali idk, nemam utisak.

18. Paweł Domagała - Weź Nie Pytaj – Ima ok ritam, u ovoj konkurenciji je ok-ish.

19. Artik & Asti - Devochka tantsuy – Ovo mi je slušljivo i cool i deluje sveže. Jezik smeta naravno, ali neću da uzmem to kao zamerku, jer je takva tema.




DRUGO POLUFINALE

1. Jolka - Nechego terjat – Zašto imam utisak da postoji bar 5 ovakvih pesama na ovom izanju I sve su mi super boring.

2. Adam Mišík, Dorian – Proud – Voliiiim njegove tetovaže I ogrlicu!! Ovo mi je slatko I sviđa mi se njegova boja. Ako je ovo češki, zvuči najbolje od svih slavic jezika.

3. Dina Jashari – Boi – Ne sakam ovo baš. Previše atmospheric, a ja ne volim baš taj tip pesama.

4. Shaman - Do samogo neba – Njegova kosaaaa <3 Ovo je prijatno iznenađenje I nadam se da će da završi visoko. Ima dinamike tokom cele pesme I nije dosadno.

5. Tea Tairović – Balkanija – Ovo čak nije ni kič. Nekad stvarno želim da nagradim dobar kič, ali ovo nije pružilo čak ni to, pa da je upamtiš. Prošla neprimetno na ovom FSC-u za mene.

6. Kateřina Marie Tichá – Kolemjdoucí – Opet pesma koja zvuči isto kao prethodne dosadne pesme na ovom FSC-u…

7. Harmonija Disonance – Zima – Not sure ‘bout this. Ima malo modernijih elemenata od prethodnih etno pesama, but it doesn’t give. Tekstovi ovih etno pesama su tako besmisleni.

8. Murakami - Vstrechi ne budet – Ništa se nije desilo tokom cele pesme.

9. Zoi – Đavoli – Trudi se ova devojka da bude originalna, ali joj nešto ne uspeva u potpunosti. Ok je i to je to.

10. Vera Brezhneva - Dobroe utro – Vizuelno mi je interesantno Ovaj gold glitter efekat mi je super. Još samo da je pesma ispratila vizuelni identitet... Njene oči su prelepeee!!

11. Papi Hans – Keks – Why am i strangely attracted to this being? Ovo je moje prvo FSC otkriće otkad se takmičim ovde!! Svaki inč ove pesme i music videa je ICONIC. ODUŠEVLJENJE! Jedva čekam da vidim ko je poslao.

12. Polnalyubvi – Kometi – Postojala je nada da će ovo ekplodirati na kraju sa visokim notama i vrištanjem, ali nije se ništa desilo. Mehhh

13. Nataša Bekvalac – Najgora – Pesma ima dinamiku i nije dosadna. Tekst me nervira big time. Kada bi mi neko ponudio da snimim pesmu sa ovakvim tekstom bio bi odbijen. «Da sam bila bolja, ne bih bila tvoja» je next level low.

14. Męskie Granie Orkiestra - I Ciebie też, bardzo – Ovo je onaj tip pesama koje se čuju u pozadini dok nešto radiš. Ne interesuje te pesma nego je ona samo tu da bi bila tu, idk.

15. Artem Pivovarov – Dezhavyu – Ima interesantan look i eksperimentiše glasom, silazi iz gornjih u donje lage u strofama i to mi je strava. Pesma je catchy i mislim da mi je ok overall.

16. Senidah – Vatra – Želim da ova devojka radi hardcore rap, njen glas ima potencijal za to. Slaba je ovo pesma za njen prodoran i crispy vokal.

17. Brodka – Sadza – Ima nešto ovde misteriozno i senzualno. Jeste atmospheric ali na interesantan i misteriozan način.

18. Mirza Selimović, Ilma Karahmet - Mora da je ljubav – Boja glasa ove devojke mi je odlična. Ovaj lik je nepotreban. Moralo je jače da kulminira.

19. Etolubov – Mango – Ona srebrna haljina je SAVRŠENSTVO. Još kad sija u mraku sa wet lookom, daaamn. Ovo želim dobro da nagradim, samo zbog tog look-a. Pesma je isto ok.
 
Komentari/ocjene za moj prijedlog su generlano okej, ali naravno na kraju će ispasti da ti ljudi nisu u mom pf-u ☺️
 
Videh da sam zaboravio na „Etolubov - Mango“, dodao bih i to u zeleno.
 
Back
Top