233. FSC - World Cup

Bravo Dodo, sjajna pesma pobedila. Nadam se da uzimaš organizaciju naredne godine, pokazao si da umeš to da odradiš na visokom nivou.
Tetsujine, vizuelno sve sjajno odrađeno, na to smo i navikli.
Hvala Milane, ali ja sam sinoć u poruci Ivani organizaciju prepustio. Od mog Orient Expressa su prošla samo tri izdanja i, iako mi je stvarno zanimljivo i zabavno da se ponovo upustim u takav posao, čini mi se da bi ipak bilo fer da neko drugi dobije priliku i verujem da će biti dobro. U slučaju da nema prijavljenih, preuzeću ja, to je dogovor.

Nadam se da će se ukazati neka nova prilika. :)
 
Ma kakav crni bojkot više, nadam se da se Marko neće ljutit, ali ta pjesma nije bila favorit ni po čemu, možda je mogla koje mjesto više i to je sve, izmišljate priče iz ničega, možeš mislit da jedan ili 2 forumaša mogu utjecat na glasove većine looool, svako glasa za ono šta mu se sviđa i to je to

E sad da zahvalim na bodovima:

12 - Djole89, Stefan28
10 - Petar, Tinte, liberta, Destry94
8 - dodo
7 - Marko, Ivana, Anhel
6 - Boxy, Stole, sparkle
5 - EvilSmile, Niko
4 - Replay
3 - Tetsujin, etica
1 - Endrega
 
Evo i ja da se ljudski zahvalim na bodovima za MishCatt. Nisam imao pojma da bi ova pesma mogla da ide ovoliko visoko na ovom forumu, ali čuda se dešavaju. Mogla je da donese taj poenčić na LU, ali i ovo je dovoljno.

12 @èürôník @Majsta94
10 @Storm @EvilSmile
08 @sparkle @maxiens
07 @MilanB @Margy

Ovo su uglavnom ljudi koji ne glasaju za moje pesme, tako da mi je drago što im se dopalo ovako nešto potpuno opušteno, nepretenciozno i drugačije od većine depresivnih pesama koje smo slušali ovog izdanja.

Naravno, hvala i ostalima na sitnijim poenima, biti u top 10 kod vas je takođe značajno na ovako jakom izdanju, ali me mrzi da iskucam sve. :D

Ostali utisci na Specijalu.
 
E pa došli smo i do kraja ove godine na FSCu, pa je red i da sumiramo utiske 2022. koja je polako za nama. Drago mi je što se vratio forum i FSC. Učestvovao sam na svih 11 izdanja ove godine, dosta sam redovniji nego ranije, inače nisam nikad prestao da pratim FSC, tih 50ak izdanja na kojim nisam učestvovao sam slušao povremeno kad mogu, čisto da ostanem u toku dešavanja, zbog tadašnjeg posla nisam imao vremena da dovoljno slušam pesme i onda nisam ni želeo da učestvujem tek da bi poslao nešto, to ne bi bilo pravedno ni fer. Ako ne dođe do nekih dramatičnih promena mislim da ćemo se družiti i ubuduće, takođe imam želju i da vas jednom ugostim "kod mene" na FSC, par puta sam se prijavljivao i tokom prošle godine, ali su pobednici prihvatali organizaciju pa sam ostao da čekam neku narednu priliku. Nije mi drago što pokrećete priču o nekim nameštanjima i voleo bih da to nije istina. To mi je tako fazon Simon87 i 2010.godina, a ako se neko stvarno bavi tim stvarima da na nekom virtualnom takmičenju, koje za cilj ima da se čuje neka nova muzika i da se družimo, to je onda strašno. Mislim kakav kvrc moraš imati u glavi da bi tako nešto radio, to meni stvarno nije jasno. Što se tiče "bojkota" mislim da ne postoji, slušajmo zajedno je super stvar, daje neki utisak šta se globalno misli o pesmama, ali tu ipak ne bude većina forumaša, dešavalo se često da bude manje od 10, tako da to i nije baš neki reprezentativan uzorak. Svakako super je stvar i nadam se da će se nastaviti kao praksa i naredne godine, pošto je izgleda sve više i više zainteresovnanih, koliko beše prošli put 21,22 na slušanju? Što se tiče pesama koje sam slao uglavnom sam se trudio da što približnije odgovore zadatoj temi, zato možda i gomila slabih rezultata na koje sam se već i navikao.. 4 finala i 7 ispadanja je negde prosek rezultata koje sam inače imao ranije, tako da se ništa drastično ne menja. Jedno 3. mesto na izdanju pre ovoga je super, Seether se uklopio da se dopada dobrom delu foruma, a i da je nešto što ja volim. Od svojih ostalih pesama bih izdvojio Danicu na Slovenskom FSCu, i smatram da je to miljama najbolja pesma koju sam slao dugo dugo i da je bila najbolja pesma tog izdanja, ali bože moj forum je rekao 12.mesto. Takođe Deep Purple i 17.mesto je bilo pretanko, za ostalo nemam neke zamerke to je manje više bilo to. Inače svi organizatori su bili sjajni i postavili su visoke standarde u tom delu što se tiče organizacije i bili su jako ažurni i stvarno nemam bilo šta za zameriti.. Meni je lično najbolje bilo RnR izdanje, dobra mi je bila Afrika, Baltik. Što se glasova tiče volim da vodim evidenciju, žao mi je što sam stare podatke izgubio, to je bila cela mala istorija, a što se tiče ove godine najviše sam glasao za : Niko (41), Leo Cezar (41), etica (41) ne sećam se da sam ranije ovoliko voleo tvoje pesme, Replay (43), Boxy (44), Vax (44), Destry (46), Stefan28 (48), rintin (55), dodo (57), euronik (64) takođe se ne sećam da sam ranije ovoliko gotivio euronikove pesme, a još plus često nismo bili u istom pf, kao npr za Maria Valencia koja mi je totalno otkriće i Zoi, Tetsujin (86) ovo je šok, ja Tetsiju stalno bodove, a on meni samo 4 na 11 izdanja i Endrega (87).
Imam i ja neke "fanove" i da se zahvalim posebno ljudima koji me najviše "vole", a to su Endrega (32), Ivana (33), Djole89 (34), Hans Moleman (44), Erin Navan (51), Destry (53), replay (62) i Vax (63)
Pozdrav od Sivog svima :)
 
MdRpWA7.png


SvlyUqk.png


zCjJoAy.png


scLbBN8.png


PdZLvQH.png


Nnf8xNz.png
 
E pa sad stvarno... Celo jutro radim recap...
 
Sad ces imati vremena sve da proveris i da fino nasminkas natenane.(y)

Uz vino 🍷 ili kafu ☕.
 
Čestitke pobedniku, bilo je nekih sitnih poena, 5 za Kinu, ali svakako jedna od boljih pesama.
tets bravo za sve: temu, ideju, grafiku, tabele, vrhunski! bravo!
Moja Izraelka potop! Haha. Ne znam dal je vredno spomena. U maju ima da razbije na ESC.😉😛

E pa došli smo i do kraja ove godine na FSCu, pa je red i da sumiramo utiske 2022. koja je polako za nama. Drago mi je što se vratio forum i FSC. Učestvovao sam na svih 11 izdanja ove godine, dosta sam redovniji nego ranije, inače nisam nikad prestao da pratim FSC, tih 50ak izdanja na kojim nisam učestvovao sam slušao povremeno kad mogu, čisto da ostanem u toku dešavanja, zbog tadašnjeg posla nisam imao vremena da dovoljno slušam pesme i onda nisam ni želeo da učestvujem tek da bi poslao nešto, to ne bi bilo pravedno ni fer. Ako ne dođe do nekih dramatičnih promena mislim da ćemo se družiti i ubuduće, takođe imam želju i da vas jednom ugostim "kod mene" na FSC, par puta sam se prijavljivao i tokom prošle godine, ali su pobednici prihvatali organizaciju pa sam ostao da čekam neku narednu priliku. Nije mi drago što pokrećete priču o nekim nameštanjima i voleo bih da to nije istina. To mi je tako fazon Simon87 i 2010.godina, a ako se neko stvarno bavi tim stvarima da na nekom virtualnom takmičenju, koje za cilj ima da se čuje neka nova muzika i da se družimo, to je onda strašno. Mislim kakav kvrc moraš imati u glavi da bi tako nešto radio, to meni stvarno nije jasno. Što se tiče "bojkota" mislim da ne postoji, slušajmo zajedno je super stvar, daje neki utisak šta se globalno misli o pesmama, ali tu ipak ne bude većina forumaša, dešavalo se često da bude manje od 10, tako da to i nije baš neki reprezentativan uzorak. Svakako super je stvar i nadam se da će se nastaviti kao praksa i naredne godine, pošto je izgleda sve više i više zainteresovnanih, koliko beše prošli put 21,22 na slušanju? Što se tiče pesama koje sam slao uglavnom sam se trudio da što približnije odgovore zadatoj temi, zato možda i gomila slabih rezultata na koje sam se već i navikao.. 4 finala i 7 ispadanja je negde prosek rezultata koje sam inače imao ranije, tako da se ništa drastično ne menja. Jedno 3. mesto na izdanju pre ovoga je super, Seether se uklopio da se dopada dobrom delu foruma, a i da je nešto što ja volim. Od svojih ostalih pesama bih izdvojio Danicu na Slovenskom FSCu, i smatram da je to miljama najbolja pesma koju sam slao dugo dugo i da je bila najbolja pesma tog izdanja, ali bože moj forum je rekao 12.mesto. Takođe Deep Purple i 17.mesto je bilo pretanko, za ostalo nemam neke zamerke to je manje više bilo to. Inače svi organizatori su bili sjajni i postavili su visoke standarde u tom delu što se tiče organizacije i bili su jako ažurni i stvarno nemam bilo šta za zameriti.. Meni je lično najbolje bilo RnR izdanje, dobra mi je bila Afrika, Baltik. Što se glasova tiče volim da vodim evidenciju, žao mi je što sam stare podatke izgubio, to je bila cela mala istorija, a što se tiče ove godine najviše sam glasao za : Niko (41), Leo Cezar (41), etica (41) ne sećam se da sam ranije ovoliko voleo tvoje pesme, Replay (43), Boxy (44), Vax (44), Destry (46), Stefan28 (48), rintin (55), dodo (57), euronik (64) takođe se ne sećam da sam ranije ovoliko gotivio euronikove pesme, a još plus često nismo bili u istom pf, kao npr za Maria Valencia koja mi je totalno otkriće i Zoi, Tetsujin (86) ovo je šok, ja Tetsiju stalno bodove, a on meni samo 4 na 11 izdanja i Endrega (87).
Imam i ja neke "fanove" i da se zahvalim posebno ljudima koji me najviše "vole", a to su Endrega (32), Ivana (33), Djole89 (34), Hans Moleman (44), Erin Navan (51), Destry (53), replay (62) i Vax (63)
Pozdrav od Sivog svima :)
pa sivi da te podsetim, na onoj mojoj euronik top listi razmenjenih poena (pf i f) do pada foruma bio si na 16. mestu (broj forumaša sa kojima sam razmenjivao poene bio je u tom trenutku 158). Tako da... meni nije iznenađenje ova lepa razmena poena. 😉 i drago mi je da se nastavlja..
 
Braavo, dodo! Cestitke! 👍
Fina je Yuqi, ali na kraju mi je ostala ispod crte, a za taj jedan poen se borila sa treceplasiranima, Bred 77. Sto puta sam ih rotirala dok sam sastavljala glasove.
Drugoplasirana je moja 10-ka. I tu je bilo, 'jao, kome 12 da dam" - PDM ili Skip Marley. PDM volim, Skip me nacisto zarazio, a jos je iz prikrajka vrebao i Matias... Slatke muke.
Uglavnom, drago mi je sto ste vas troje u top 3. :)
Jos se cudim sto je Skip zavrsio tek na 17. mestu. :mad: Meni bas legla pesma; i glas i interpretacija. Vidim da ima duet sa ucesnicom koja je predstavljala Benin (Ayra Starr). Koja slucajnost.
A sto se mog malenog Urugvaja (malenog u odnosu na Brazil, naravno :LOL: ) tice mogu reci da sam prijatno iznenadjena. Jesam se nadala da nece zavrsiti na dnu, ali sam opet dno i ocekivala, tako da je 10. mesto kao neka mala pobeda, pogotovo ako se uzme u obzir da u finale ne bi ni prosla, a plus je ostala i jedina drzava iz J. Amerike. Htela sam da izbegnem gostujuceg izvodjaca iz Spanije posto nije bila u sklopu zadatka, ali nikako nisam mogla da pobegnem od 'Tocarte' (eto, ipak je i Spanija bila prisutna na ovom izdanju). Jako interesantna stvar i saradnja (dobila latin gremmy nagradu 2022). Jorge Drexler mi je otkrice, cula sam za njega tj. slusala sam ga s jednim drugim izvodjacem jednom, a sad sam svasta nesto njegovo preslusala i bas mi prija kao izvodjac. Preporucujem. Inace je i doktor, otorinolaringoglog.
Hvala puno svima koji su glasali. :love:
@Ivana, kad ubacujes izvodjace u spisak obrati paznju, nije C. TangDana, vec Tangana. Tetsi dodao D.
Tetsujinu pohvale za organizaciju.

@NSTS, ne secam se ni ja da si ovoliko voleo moje pesme, ali lepo je sto je sada tako. Ne znam trenutno kakvo je stanje u obrnutom smeru sto se poena tice.
 
Hvala na sugestiji, popraviću kad budem za laptopom (pošto sam već ubacila izdanje na spisak da biste imali kompletiranu godinu).
 
Ova godina bila je polovično plodna. Od par ucesca 2 finala. Prvo izdanje prvo finale i 13 mjesto, drugi put sam sa skuterom uletio u top 10. Od pjesama ostale su mi u pamcenju Figa, Tataki, Logical song i ostale koje ste isjehtovali. Nadam se da ce naredna godina bit uspjesnija 🙂🙂
 
I dalje sam impresioniran Erininim uspehom, tj. Breed 77, s obzirom da nikada ne bih mogao da pomislim da bi takav tip pesme mogao da izazove divljenje velikog broja ljudi izuzev mene, i to još iz Gibraltara! Fantastična pesma! 👏

Hvala na poenima za prelepu angolsku baladu koju izvodi Matias Damásio svima:
- Boxy, Majsta i Mrm na 10 poena! :love:
- Etica 8, Tinte 7, Marko 6! 😍
- Te zahvaljujem na "peticama": Maxiens, Rintintin i Ivana.
- "Četvorkama": McSteamy, Euronik i Endrega.
- 3, 2, 1... Milan, Replay, Leo, Anhel, Zeleni.

Što se tiče moguće "afere" oko dodeljivanja brojeva zadataka, ne mogu naravno ni da nagađam da li se tu nešto stvarno desilo ili ne, ali mi se čini da kod ovakve teme organizator nema neki benefit da dobije Evropu kad se poslednji prijavljuje, a takvih zadataka ima najviše, tj. ogroman broj država mu bude zauzet do kraja.
 
Super izdanje, čestitke još jednom dodou za pobedu i super pesmu (plus mi je drago i što je to baš Kina gde sam i živeo neko vreme lol), a i Tetsu za dobru i zanimljivu organizaciju.

Kad sam poslao Emel, verovao sam da ta pesma generalno zaslužuje i može da se domogne top 5, ali sam isto tako bio vrlo svestan da je rizična, atipična i da može i da završi kao Stefanov Mehdi ili Miloseva Polnalyubve, da ostane artsy highlight polufinala koji forumaše nije preterano oduševio (sudeći po ukupnim glasovima, a ja npr. te dve pesme i dalje obožavam, i žao mi je što, ako se ne varam, tada nisam bio u pf sa njima da ih napunim visokim poenima).

Kad sam čuo ostale pesme, i dalje sam se pribojavao mogućeg ispadanja ili dna finala jer je solidno izdanje, kapirao da će pesma svakako da jako podeli ljude i da plasman ne mogu da joj predvidim, ali sam i dalje verovao u nju, i rekao sam da ću biti zadovoljan ako uđe u top 10, posebno na ovakvom izdanju. I tako i bi, pa sam zaista zadovoljan osmim mestom. Posebno nakon moja 3 uzastopna ispadanja, a i ovo mi je prvi "normalan" plasman, do sad sam umeo ili da zabodem treće mesto, ili da ližem dno finala / ostanem u pf. Baš sam na prošlom ili preprošlom izdanju pomislio da bi bilo lepo da sam u stanju da ostvarim neki umereniji plasman za promenu lol.

Što se tiče "hajpovanja", razvlačenja i aktivne skandalizacije pesama, rekao sam javno više puta šta o tome mislim kada se to događalo Evangeliji, i čini mi se Yuqi na k-popu, kada su u pitanju bile tuđe pesme. Isto sam mislio i kada se "hajpovao" Mehdi, samo sam tad već bio umoran od toga da opet kao reagujem, kao što sam bio i sada kada je moja pesma bila u pitanju. Za mene to nema veze sa time šta se od pesme "očekivalo" (gde se pritom očekivanja izgleda veštački grade na osnovu tog "hajpa" a ne same pesme lol) i da li je to uticalo ili ne na glasače, već mi je sama praksa pozitivnog/negativnog/trolerskog targetiranja pojedinačnih pesama neprijatna, osim eventualno kada je u pitanju iskreno hajpovanje potkrepljeno najvišim glasovima od strane onoga koji hajpuje. A možda bi bilo najbolje i izbeći bilo kakvo targetiranje pojedinačnih pesama, jer jedno je javno i generalno komentarisanje pesama, a drugo je targetirano razvlačenje pojedinačnih.

Hvala 🥰: @Vax'ildan @Tetsujin @dodo @Mrm @Endrega @Marko @maxiens @èürôník @McSteamy i ostalima.
 
Ma kakav crni bojkot više, nadam se da se Marko neće ljutit, ali ta pjesma nije bila favorit ni po čemu, možda je mogla koje mjesto više i to je sve, izmišljate priče iz ničega, možeš mislit da jedan ili 2 forumaša mogu utjecat na glasove većine looool, svako glasa za ono šta mu se sviđa i to je to
Ja se potpuno slažem s tobom. Manje-više Jacob jest završio tamo gdje je realno i trebao, štoviše, ja kad sam prijavljivao tu pjesmu nisam ni imao prevelike ambicije, a kamoli pobjedu.

Ali, ovdje nije stvar uopće u Jacobu Leeju, njegovoj pjesmi i Australiji. Riječ je o onome što je jako dobro gore napisao Rintintin, a to je targetirano razvlačenje pojedinačnih. Fantastično rečeno. Bilo da je to targetiranje pozitivno (hajp) ili negativno (bojkot), događa se. Meni konkretno već nekoliko puta. I nije stvar rezultata, nego posljedica tih akcija. A da ne pričamo bajke i da se ne lažemo, naravno da ima bojkota. Pa kome drago ili ne.

Uglavnom, poanta svega je, aman više s tim djetinjarijama level 5. B razred. FSC kakav je bio u vrijeme kad sam ja počeo igrati i sad - nebo i zemlja. A to je žalosnije kad se uzme u obzir činjenica da smo sad svi stariji, zreliji i (barem bi trebalo) pametniji.

Zaboravih čestitati tetsujinu na odličnoj organizaciji, klasika i standard. 👍

Pozdravi s nebitne strane foruma! ✌️
 
Back
Top