243. FSC - Molim te budi Bebi!

Poštovani, do kog vremena želite da traju prijave za FSC u subotu?


  • Total voters
    29
  • Poll closed .

Bebi

Ekspert
OGAE član
Joined
8 Feb 2022
Messages
10,956
Points
118
1.png

Tema nije da se demonstriraju problemi današnjice u vidu narcisoidnog poremećaja. NE! Ovo je transcedentalno iskustvo koje će Vas dovesti do momenta spoznaje o sebi kroz drugu osobu. Dakle, na ovom FSC-u šaljete pesme koje približno ukazuju na to kako Bebi razmišlja. Ali, za to su potrebni ZADACI!!! Ili neki opijat da vam olakša šok, nevericu, radost za zadatak koji ste dobili.

Zamišljeno je da tema obuhvata kriterijume koje Bebi postavlja sebi prilikom traženja pesama ili žanrovski afiniteti koje sam preferira. Takođe, pošto volite ograničenja u vidu izvođača koji su nastupali, u našoj organizaciji želimo da dopustimo da izvođač može da ima svoj 7. performans na FSC-u. Zašto broj 7? Simbolika broja 7 je u tesnoj vezi sa svim onim što najčešće nazivamo misterioznim, ezoteričnim, skrivenim, odnosno ne tako dostupnim znanjima.



ZADACI:

Emo faza
: Šaljete nešto iz opusa dark, dakle tu dolazi u obzir metal, hard rock, screamo, dark electro, dark wave, gothic.

Denserka fenserka: Šaljete ono što Bebi voli da sluša dok pleše u gradu: Pop/Rok, Dance/Pop, Disco/Nu-Disco, Electro-pop, R&B, Techno sve vrste. Up tempo je važan!

Regresija: Šaljete pesme koje su nastale u 20. veku

Muzika za klistir duše: Šaljete sentimentalne balade koje oplemenjuju dušu. Žanr nebitan jer balada je balada!

Pogrebna oprema: Šaljete izvođače koji su otišli na onaj bolji svet.

Antropologija: Apsolutno je nedopustivo da se ne pojavi neka pesma koja je socijalno/društveno angažovana. Pronađite sa takvom temom i obrazložite rezultat koji ste pronašli.

DŽOKER: Šaljete izvođača sa liste koje je Bebi nekada slao da ih predstavlja! (POŠTO STE DŽOKER ZA VAS NE VAŽI PRAVILO DO 7 NASTUPA IZVOĐAČA).


Prvih 6 zadataka će biti pomnoženo 7 tako da će biti 42 zadatka + 5 Džokera što će dovesti do toga da takmičari biraju brojeve od 1-47. Svako ko zatraži već zadat broj, dobiće sledeći slobodni.


Listu sa zadacima sam poslao Ivani. Tako da prvi ko napiše dva broja za mene i nju u postu, to mi dobijamo. Vi ostali birajte brojeve od momenta kada je tema otvorena! A pesme možete slati posle ponoći. Ja, po forumskoj tradiciji, šaljem pesmu poslednji.
PA DA KRENEMO!!!

LINK S PESMAMA: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1rKa4eQYDvwA_Iob0rZYEkqknHqpYHcALyBhxWPSN4jQ/edit#gid=0

Prijave počinju od 05.06 u ponoć (00:00h) do 10.06. u 19:00h
 

Attachments

  • FSC - Molim te budi Bebi!.xlsx
    47.5 KB · Views: 46
Last edited:
Zadatke dobili (46): Bebi, Boxy, Choda, cinque, Destry94, Djole89, Doctor Who, dodo, dracarys, Endrega, etica, EvilSmile, Filhy, Ivana, Labi, Leo Cezar, libertà, Majsta94, Marko, MarkoH, McSteamy, Micky, MilanB, MilosFB, Milos-S, Mrm, Nije sve tako sivo, Niko, Novinar, Petar, Pokahontas, Regulus, Replay, rintintin, Ro7, Shum, sparkle, Stefan28, Stefix, Stole, Storm, Tetsujin, Tinte, Vax'ildan, whisky, zeleni

Zadatke poslali (45):

Bebi
Boxy
Choda
cinque
Destry94
Djole89
Doctor Who
dodo
dracarys
Endrega
etica
EvilSmile
Filhy
Ivana
Labi
Leo Cezar
libertà
Majsta94
Marko
McSteamy
Micky
MilanB
MilosFB
Milos-S
Mrm
Nije sve tako sivo
Niko
Novinar
Petar
Pokahontas
Regulus
Replay
rintintin
Ro97
Shum
sparkle
Stefan28
Stefix
Stole
Storm
Tetsujin
Tinte
Vax'ildan
whisky
zeleni
 
Last edited:
PRVO POLUFINALE

01. Corona - The Rhythm of the Night
02. Đorđe Balašević - Krivi smo mi
03. Scissor Sisters - Invisible Light
04. Agnes Obel - Familiar
05. Ewa Farna - Na ostří nože
06. Bob Sinclar & Cutee B. Feat. Gary Pine & Dollarman - Sound Of Freedom
07. Sophia Del Carmen - Lipstick
08. Käärijä - Mic Mac
09. Teya Dora - Džanum
10. Blas Cantó - El bueno acaba mal
11. George Michael & Aretha Franklin - I knew you were waiting
12. Rachid Taha - Minouche
13. Brodka - Game Change
14. Grace Carter - Why Her Not Me
15. Naviband - Kupalinka
16. Carminho - Praias Desertas
17. Diskoteka Avaria - Pey pivo!
18. Ruelle ft. FLEURIE - Carry You
19. Konstrakta - Nobl
20. Eftalya Yağcı - Darbuka
21. Funky G - Šta ti mogu (Gad)
22. Mika - Happy Ending

RECAP:

DRUGO POLUFINALE

01. Die Arkitekt ft. Lena Platonos - Julian
02. Roxette - Joyride
03. Šaban Šaulić - Šadrvani
04. Ghost - Mary on a Cross
05. Lady Gaga - Alice
06. The Faim - Humans
07. Paris Paloma - labour
08. Koikoi - Hrast
09. Solence - Indestructible
10. Etta James - At last
11. Eagle-Eye Cherry - Save Tonight
12. Falling In Reverse - Popular Monster
13. Carmen Miranda - Mamãe eu quero
14. Tate McRae - You broke me first
15. Brandy & Monica - The Boy Is Mine
16. George Harrison - Got My Mind Set On You
17. Cornelia Jacobs - I turn to you
18. Hatari- Spillingargans
19. Bob Marley-Give me just a litle smile
20. Milck - Quiet
21. Donna Ares -To mi nije trebalo
22. Beyonce - I Was Here
23. Zemya Hamilton & Tommy Nilsson - Time

RECAP:

1. pf yt plejlista - https://youtube.com/playlist?list=PLBQM-okYwvsPfkvVUk1vTJ_JYo3OO6Rcv
2. pf - yt plejlista - https://youtube.com/playlist?list=PLBQM-okYwvsPh9ZeJ-7Vi8LfDY0MlSyVV


Glasanje u polufinalu traje od nedelje 11.06. od 8AM do petka 16.06. do 6PM!
F I N A L E

01. Rachid Taha - Minouche
02. Milck - Quiet
03. Paris Paloma - labour
04. Brandy & Monica - The Boy Is Mine
05. Roxette - Joyride
06. Beyonce - I Was Here
07. Corona - The Rhythm of the Night
08. Diskoteka Avaria - Pey pivo!
09. Scissor Sisters - Invisible Light
10. Konstrakta - Nobl
11. Blas Cantó - El bueno acaba mal
12. Eftalya Yağcı - Darbuka
13. Naviband - Kupalinka
14. Etta James - At last
15. Zemya Hamilton & Tommy Nilsson - Time
16. Solence - Indestructible
17. Die Arkitekt ft. Lena Platonos - Julian
18. Koikoi - Hrast
19. Ewa Farna - Na ostří nože
20. The Faim - Humans
21. Mika - Happy Ending
22. Falling In Reverse - Popular Monster
23. Teya Dora - Džanum


Glasanje traje do ponedeljka 19.06. do 17h!
 
Last edited:
Samo da ne dobijem zadatak sa pokojnicima i top, iako me ne mami ni regresija zadatak.
 
Bebi čestitam na otvaranju teme, gorit će izdanje 😍
 
uuuuu što imam jednu pesmu za ovu temu

daj bože da padne dobar zadatak🙏
 
Meni sve odgovara haha. Voleo bih da dobiješ regresiju da vidiš čar 60tih!
Pa ne znam da li bih išao baš u 60-e, morao bih da istražim mada sigurno imam pesme i za taj zadatak. Ako budem morao da izlazim iz zone komfora i to je ok donekle pahahha
 
a i ja bih da nastavim NQ streak da budem nova FSC Letonija:love::love::love:

Inače pitanje. Ko određuje koji žanr je neka pesma? U smislu šta u slučaju da nema jasan žanr, nego mešavina svega i svačega.
 
Pod hitno moram da menjam srećan broj. 🫠
 
Tema wow!

Moram da priznam da se i meni baš dopala tema kada smo dobili prijavu i da sam se iskreno nekako nadala da će pobednik biti neko od forumaša/forumašica koji neće biti u mogućnosti da trenutno organizuje, mada se svakako nadam da će i sparkle u nekom periodu pronaći dovoljno slobodnog vremena da je ponovo vidimo u ulozi organizatora. :D Bebiju i da ovako javno poželim sreću u organizaciji i naravno, tu smo za sva pitanja i pomoć, ukoliko bude bilo potrebe. :D

Dobijenim zadatkom zadovoljna, imam nešto na pameti već, mada ću potražiti još. :D
 
a i ja bih da nastavim NQ streak da budem nova FSC Letonija:love::love::love:

Inače pitanje. Ko određuje koji žanr je neka pesma? U smislu šta u slučaju da nema jasan žanr, nego mešavina svega i svačega.
Određujem ja ako je približno ono što sam tražio, a i naravno ako ima znalaca muzičkih da dodatno pojasne i ubede me u nešto i to je legitimno. :D
 
Back
Top