al Albanija 2023: Albina & Familja Kelmendi - Duje

Albanija

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
8,191
Points
118
CAl8ZQg.png

RTSH je danas objavio 26 imena poznatih, ali i neafirmisanih, koji će se takmičiti na 61. izdanju festivala, koji je ujedno i albanski nacionalni izbor - Festivali i Këngës. Komisija je odabrala 22 izvođača i 4 muzičke grupe. Novina je da će pored žirija, i publika po prvi put moći da glasa za svoje favorite.​

Spisak učesnika
  • 2 Farm - Atomike
  • Alban Kondi & Lorela Karoshi - Melodi
  • Albina Kelmendi - Duje
  • Anduel Kovaçi - Malli
  • Arsi Bako - Sonte dua të jem me ty
  • Melodajna Mancaku - Gjysma e zemrës sime
  • Elsa Lila - Evita
  • Enxhi Nasufi - Burrë
  • Erma Mici - Kozmosi i dashurisë
  • Evi Reçi - Ma kthe
  • Fabian Basha - Një gotë
  • Fifi - Stop
  • Franc Koruni - Në pritje
  • Genti Hoxha - Ajër
  • Gjergj Kaçinari - Dje
  • Luna Causholli - Jetën ta fal
  • LYNX - Nëse ke besim
  • Manjola Nallbani - Dua
  • Permit of Stay - Fobia
  • Petrit Çarkaxhiu - Emri yt mirësi
  • Rezearta Smaja - N’Eden
  • Rovena Dilo - Motit
  • Sara Kapo - Para teje
  • Serxhio Hajdini - Vështirë
  • Urban Band - Në çdo hap
  • Vanesa Sono - Aroma jonë
Albina & Familja Kelmendi - Duje


4HG9eyF.jpg
 
Last edited:
Deluje dobro..
Mislim da će biti fino..
Volim tradicionalne festivale, sa reputacijom, da traju.. Malo je problem što ta festivalska muzika često ide na drugu stranu, ne prenese se na scenu posle kako se očekuje, kod tog klasičnog festivalskog tipa, ali dobro..
Ooo i Fifi je tu... Biće zanimljivo.. 👍
 
Samo za Rezartu Skaju cuo. Mozda jesam i za jos nekog, ali se ne secam.
 
Navodno Fifi ce pevati baladu, verovatno u ovom fazonu
 
Ovo je pesma sa kojom je Elsa Lila pobedila na FiK-u 1996 kao debitant. Imala je samo 15 godina. Kakav glas wow!
 
Od ovih imena jedino znam Evi Reci ili mi je bar ona ostala u secanju sa prethodnih izdanja.
Jedino sto ocekujem da pobedi jedna njihova klasicna balada. Nakon onog izleta, ne verujem da ce se opet odluciti za tako nesto.
 
I meni samo Evi ovako na prvu poznata. Ne sjećam se je li bila prošle ili prije 2 godine.

Manje-više mi posljednjih godina imaju dosta dobre pobjedničke pjesme pa se nadam da ni sada neće promašiti.
 
I prosle i pre dve godine. Ovo joj je 3. put zaredom. S tim sto mi je bolja pesma od prosle godine.
 
Meni poznati Evi, LYNX (pretpostavljam da se radi o istoj grupi) i odnekud ova Manjola Nallbani. Da i Rezarta.
 
Zvanicno 100% glasanje publike ove godine. Fifi je pobednica

Koliko razumem, ovde publika glasa i bira predstavnika, ali što se tiče pobednika festivala on će i dalje biti biran na isti način, glasovima žirija. Tehnički, po prvi put od kada Albanci učestvuju (?), pobednik možda neće biti i predstavnik na ESC. Čisto da dopunim, ali svejedno mislim da je možda tako i bolje.
 
Dobro si razumela. Ja sam uvek za to da pobednika na NF bira i narod koji to učešće jednim delom i finansira.
 
To im je baš bez veze,. Ispada kao da publika dodeljuje neku utešnu nagradu, a ta nagrada je zapravo odlazak na ESC. Mislim pod uslovom da pobednici budu različiti... Bolje da su pola-pola ko većina sveta i gotovo.
 
Kopiraju Italijane haha odlazak na esc sporedna stvar.
 
Čitala sam da neki i misle tako, da će biti različiti pobednici.
 
Fifi tokom Instagram lajva rekla kako pesma za Fik nije balada već brža pesma. Eto nama druge godine za redom da Albanci šalju bržu pesmu! Inače evo jedne brže pesme od Fifi, mada je kroz karijeru više snimala balade.
 
Uh, nadam se nečemu drugojačijem, nadam se da će biti nešto kvalitetnije odabrano..
 
Ja mislim da će nešto tako poslati, verovatno čak i nju.

Inače, pesme izgleda ovaj put neće pustiti ranije, nego ćemo ih navodno prvi put čuti na samom festivalu.
 
Back
Top