dk Danska 2023: Reiley - Breaking My Heart

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
8,325
Points
118
JSltNef.png

Danci biraju svog predstavnika na 53. izdanju festivala "Dansk Melodi Grand Prix 2023". Na izboru učestvuje 8 pesama, a finale je 11. februara sa početkom u 20 časova. Pored poznatih imena, među učesnicima ima i potpuno novih talenata, a paleta žanrova obuhvata sve, od roka i K-popa do delikatnih balada i grandioznih Gran Pri numera. Pobednika odlučuje kombinacija glasova žirija i gledalaca koji će moći da glasaju putem DR Grand Prix aplikacije kao i slanjem SMS-a.

Šou će voditi televizijska voditeljka Tina Müller i komičar Heino Hansen.

Učesnici
  • Eyjaa - I Was Gonna Marry Him
  • Frederik Leopold - Stuck On You
  • Maia Maia - Beautiful Bullshit
  • Mariyah LeBerg - Human
  • Micky Skeel - Glansbillede
  • Nicklas Sonne – Freedom
  • Reiley – Breaking My Heart
  • Søren Torpegaard Lund – Lige her
Preslušajte pesme na sajtu danske televizije.

Spotify plejlista

KptozzT.jpg


POBEDNIK: Reiley – Breaking My Heart
 
Last edited:
Tuga na šta je spalo ovo takmičenje... Od 2015. do 2018. sam ga obožavao. :( Pesme sad čak deluju i ok, ali ne dovoljno da bih gledao.

Poslednje što mi se zaista dopalo su tri pesme iz 2020. - Yes, Forget It All, Human.
 
Nicklas Sonne - Freedom mi zvuči skroz okej. Ali da, jadan NF godinama unazad.
 
Reiley ima finu radio freindly pesmu.

Poslednje što mi se zaista dopalo su tri pesme iz 2020. - Yes, Forget It All, Human.
Isto + Samsara - For You, ali nije mrdnula iz pf.
 
Da, zamalo da bude odlično izdanje, ali taman posla da su pustili divnu Samsaru.
 
  • Like
Reactions: Mrm
Søren Torpegaard Lund – "Lige her" ovo baš odskače, prosto i ne verujem da je ovo u DMGP, nadam se da je uživo dobro.. I da će Danska imati da izvinete m**a da izabere ovo!! 👌🤩👍
 
Isto sranje, drugo pakovanje od Danske iz godine u godinu. Ni ove godine mi se nijedna pesma iz njihovog NF ne dopada, tako da mi je sasvim svejedno ko će otići na Evroviziju 🤷🏼

Saglasan sam sa @Mrm da Seren Torpegor verovatno ima najkvalitetniju pesmu. Ima nekih sinematičnih elemenata u pesmi, ali je i dalje uspavanka od tri minuta. Mada, moram da priznam da mi je pre svega njegovo ime zapalo za oko više nego sama pesma, pošto me podseća na mog omiljenog danskog filozofa.
 
  • Like
Reactions: Mrm
Kod Danaca je problem, osim što iz godine u godinu prave pogrešne izbore, često zamene neki potencijalno visok plasman, ne za neki osrednji, nego za neki evidentni NQ.

Tuga na šta je spalo ovo takmičenje... Od 2015. do 2018. sam ga obožavao. :( Pesme sad čak deluju i ok, ali ne dovoljno da bih gledao.

Poslednje što mi se zaista dopalo su tri pesme iz 2020. - Yes, Forget It All, Human.

A ovo su i poslednje 3 pesme na DMGP koje su mogle da garantuju finale. Nakon toga, u ova 3 izdanja, nijedna pesma nije mogla da ponese taj status.

EDIT: Najbolje su mi Freedom i I Was Gonna Marry Him, ali šta vredi kad će svakako verovatno neki random da odaberu
 
Nemojmo zaboraviti da bi po sadašnjem sistemu 2021. bili lako u finalu. Tako da, ko će ti ga znati...
 
Nemojmo zaboraviti da bi po sadašnjem sistemu 2021. bili lako u finalu. Tako da, ko će ti ga znati...
To da, ali svakako nisam mislio da bi ispali sa svakom pesmom u ove 3 godine nego da nije bilo pesme za koju bi stoprocentno moglo da se kaže da ide u finale, a sve u kontekstu toga da je Danska nekadašnji powerhouse :)

A zanimljivo je kako je samo Finska zauzela tu poziciju koju je Danska držala, taman negde od korone, po kvalitetu NF
 
Ovaj Reiley je izgleda mega popularan na tiktoku
https://www.tiktok.com/@reiley?lang=en

Verovatno će biti on ono što ljudi očekuju od Robina u Finskoj, pobeda na osnovu imena.
Pesma mu je ok, ništa spec. Malo repetativna.

Slažem se sa konstatacijom da je Nicklas Sonne - Freedom najbolja, ali u bilo kojem drugom izboru definitivno bi imao bar jednu ili više pesama isped ove.
Danci piš živi.
 
Back
Top