dk Danska 2023: Reiley - Breaking My Heart

Prvi krug 100% tvt, superfinale 50-50 tvt i žiri.
 
  • Like
Reactions: Mrm
U pravu je Miloš, sad nisam sigurna u postotke, ali mislim da jeste 50-50.

Inače mi ova Lige her sa svakim slušanjem sve lepša, zanimljivo mi da su među autorima Tim Schou i jedan od članova Lighthouse X (nisam sigurna da još postoje, možda i ne).
 
  • Like
Reactions: Mrm
Danci su mi u rangu sa Fincima ove godine, sto znaci da ovde imam bar jednu pesmu koja mi je odlicna, a to je definitivno "I Was Gonna Marry Him", Eyjaa. Od samog pocetka mi je odlicna, kupile su me vec od uvodnog instrumentala, pa ono zvizdukanje, ...
Druga pesma koja moze da dodje u opticaj je "Freedom" Nicklas Sonne. Mislim da ce mi se ovo vise svideti uzivo.
Ostale pesme su mi slabasne.
 

Potencijalno je u opasnosti od diskvalifikacije, s obzirom na to da po pravilima izbora pesme koje su izabrane za učešće, ne smeju biti javno izvođene. Mada kažu da je slična situacija već bila 2016. sa Anjom i "Never alone."
 
Danci baš podbacili poslednjih godina sa pesmama. Generalno mi je većina ok, ali nekako su poprilično neupečatljive. Izdvojio bih "Lige her" i "Freedom" kao pesme sa eventualnim potencijalom za finale.
 
Danska je postala najnebitnija skandinavska esc zemlja, spala je na taj nivo da se od nje ocekuje ispadak pesma.
 
Koliko je ovo zapravo dobro:


Kako zanimljiva kompozicija, nesvakidašnja kombinacija klasične kompozicije, odlične piano deonice, naglašene sa ovim "whistle" zvukom, totalno neka stara škola i skandi pop zvuk.. :) dodatno zanimljivosti doprinosi ženski duet, koji podseća malo i na mjuzikl, harmonija je odlična u studijskoj verziji, nadam se dobroj i uživo, a tekst izuzetni jednostavna, efektan, odličan... Ovo je mogu vam reći, jako dobro za sada.. I dalje mi je favorit
Søren Torpegaard Lund – "Lige Her", ali ovo deluje izuzetno ozbiljno.. :)
 
Ja iskreno i ne znam za koga navijam ovde, nekako mi skroz sve otvoreno..

Inače, sad pročitah da ove dve iz EYJAA imaju 18 i 16 godina i ostadoh :oops:.
 
Nova scena..


Usput, naiđoh na youtube kanalu danskog OGAE na snimak "Lige her" uživo (pretpostavljam sa neke žurke povezane sa izborom), čudno da su im dozvolili da postave to.

Ipak je u pitanju događaj povodom zvanične objave pesme..
 
Last edited:
Rezultati glasanja nakon poslednje generalne probe, (radio je sajt Good evening, Europe) garantuju prilično zanimljivo glasanje iako je u pitanju mali uzorak (290 glasača). Čini se kao da je samo poslednja bez ikakvih šansi za TOP3, iako ni nju ne bih isključila skroz.

1. Nicklas Sonne 19 %
2. Reiley 17 %
3. Søren Torpegaard Lund 14 %
4. Mariyah LeBerg 13 %
5. EYJAA 12 %
6. Micky Skeel 10 %
7. maia maia 10 %
8. Frederik Leopold 4 %
 
Ako pobedi Ollie kod Estonaca i Nicklas kod Danaca, poklaće se međusobno.

Navijam još za Lige her, a pesma Mikija Skila mi je postala onako lepuškasta...
 
I meni OK Mikijeva, ali mi interesovanje naglo splasnulo kad sam pročitala da će je, u slučaju pobede u Liverpulu pevati na engleskom.
 
To bi bilo bezveze, ta pesma baš ima poseban šmek na danskom.
 
Rezultati glasanja nakon poslednje generalne probe, (radio je sajt Good evening, Europe) garantuju prilično zanimljivo glasanje iako je u pitanju mali uzorak (290 glasača). Čini se kao da je samo poslednja bez ikakvih šansi za TOP3, iako ni nju ne bih isključila skroz.

1. Nicklas Sonne 19 %
2. Reiley 17 %
3. Søren Torpegaard Lund 14 %
4. Mariyah LeBerg 13 %
5. EYJAA 12 %
6. Micky Skeel 10 %
7. maia maia 10 %
8. Frederik Leopold 4 %
Ajmo Nicklaseee
 
Back
Top