dk Danska 2024: Saba - Sand

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
8,326
Points
118
JSltNef.png

Danci biraju svog predstavnika na Pesmi Evrovizije u Malmeu na 54. izdanju festivala "Dansk Melodi Grand Prix". Izbor će se održati 17. februara sa početkom u 20 časova u koncertnoj dvorani u vlasništvu danskog javnog servisa DR Koncerthuset u Kopengahenu.

Menadžer programa Struve Hansen izjavio je da DMGP iz godine u godinu okuplja Dance različitih muzičkih ukusa i starosti, a da se ovog puta gledaoci i publika mogu radovati sjajnom šouu u koncertnoj dvorani sa visokim plafonom, gde će moći da izvedu snažne nastupe.

DMGP2024logo.png
Konkurs je otvoren do 27. oktobra u 12 časova, a prijave se šalju putem formulara na https://www.dr.dk/event/melodigrandprix/tilmelding/. Kandidati moraju imati dansko državljanstvo ili imati jaku vezu sa Danskom, poput višegodišnjeg boravka, odnosno da su u braku ili vezi sa danskim državljanima. Na konkurs se mogu prijaviti i Danci koji žive na Farskim ostrvima ili Grenlandu. Prijavljena pesma ne sme biti ranije objavljena, ali ako je to slučaj, to se mora prijaviti DR-u koji će odlučiti da li se može takmičiti uzimajući u obzir da li je pesma stekla prednost u odnosu na konkurenciju. Kompozitori i tekstopisci se mogu prijaviti sa više pesama.

DR Koncerthuset - mesto održavanja MGP 2024.

DMGP2024.jpg

POBEDNIK: Saba - Sand

 
Last edited:
Nadam se malo kvalitetnijem izboru od Danaca, poslednjih par godina su malo pogubili konce, ali su mi i dalje među omiljenim ESC nacijama.
 
DMGP sve topina osim pesama lololol

A nekad su KIDALI (i slali pogrešne pesme)
 
U ovom veku dopada mi se 2000., 2010., 2011., 2012. i 2014. Sve nakon toga je toliko ili razvodnjeno, ili neubedljivo, li-la..
 
biće sr**e kao i uvek

U poslednjih pet godina ubedljivo najgora esc zemlja sto se mene tice. Nijedna pesma mi se nije dopala.
slažem se, samo bih izuzeo 2021. pošto mi je to guilty pleasure.
 
  • Wow
Reactions: Mrm
Ma nemoj, nikad se ne zna.. Seti se šta su pričali za 🇵🇹 pre SS!!
ali FdC uvek ima dušu iako ponekad pesme nisu na nivou, dok DMGP zadnjih par godina teško sivilo bezličnih pesama.

jedino bih ovo izdvojio

 
Slažem se za ove Fuld Effekt, iako mi je pesma bzvz, ali imali su na ovogodišnjem pesmu koja se izdvaja po nečemu, mada kontam da bi većini bila dosadna. Mislim da Mrm zna o kojoj pričam. :D
 
Naravno da znam...prosto ne znam pored te pesme i izvedbe ove godine, kako iko može da priča o bezličnom NF, ali dobro...

Isto važi i za "Den eneste goth i Vejle" -
Maja Og De Sarte Sjæle sa 2020 DMGP! ❤️🤍❤️

 
Pa da, baš je izgledalo kao da je "zalutala" na izbor, mada je predivna. ❤️

Ta druga mi već nije interesantna, neke druge pesme su bile mnogo bolje, koliko god bile možda "bezlične."
Mada mi se, pored pobednika, naknadno počeo sviđati Emil koji beše 3. bio čini mi se.
 
A za 2019, samo ću reći "Jasmin Gabay i vokal i kompozicija" 🤭🤭


😍🙌❤️🔥

Želim Jasmin Gabay na 2024 DMGP! 🤞

@Pokahontas čuješ li kako na 00:36 i 01:30 DMGP legenda Jasmin Gabay doziva "Po po pohatan" pleme? 😌😌
 
Last edited:
Jedini pošteni DMGP u zadnjih 5-6 godina je bio onaj pandemijski 2020 (Yes, Forget it all i Human - sve tri i dalje rado slušam), ostalo je plač boga oca
Definitivno najgora sjeverna ESC zemlja i jedna od najgorih uopće
 
Ne znam, nisam sigurna više. Mislim da bi Australijanci svejedno pokupili većinu glasova tog tipa glasača.
 
DMGP 2018-2020 tu i tamo mogu da prođu od tih novih, ali 2021-2023 bogu plakati.
 
Back
Top