dk Danska 2024: Saba - Sand

ŠBBKBB, ali da, i meni se čini da bi Nicklas prošao. Jača je pjesma bila od australske + primamljivija nekako
 
Još da je Ollie otišao umesto baba tetke... :(

Kako god, mislim da Danci moraju napustiti zonu konfora, previše žanrovski sličnih pesama su slali, koje zapravo nisu loše u suštini, ali se jako lako utope u masu i postanu nebitne. DMGP mi je pre bio jedno od omiljenih nacionalnih finala pored Melfesta i Norvežana, ali sigurno je da su u poslednje vreme u kanalu.
 
DMGP pjesme koje volim od 2013., otkad pratim nacionalna finala:

2013.




2014.







2015.










2016.




2017. Ništa nije valjalo, uključujući pobjednicu



2018.




2019. Ništa nije valjalo



2020. Već spomenute



2021.




2022. Ništa nije valjalo



2023. Nicklas
 
Jedan od predstavnika delegacije je baš nedavno pričao o nezainteresovanosti danske publike i nacionalne televizije kao faktorima koji najviše doprinose lošim izborima i rezultatima. Takođe je nagovestio da bi situacija mogla da se popravi naredne godine, jer im je Evrovizija na 30 minuta vozom od Kopenhagena i u susednoj državi, pa će biti malo motivisaniji nego inače da se pokrenu.

Verujem da Danska ima potencijal da vaskrsne jer su pored Švedske i Ukrajine jedina država koja je pobedila više od jednom od 2000. godine.
 
Odličan duet, dobro je prošao i sa publikom... :)
 
Danci su odabrali 8 pjesama koje će biti predstavljene dogodine, a šef delegacije je izjavio da je među tih 8 i jedan/na bivši/a eurovizijski/a predstavnik/ca 🤔
 
Danci su odabrali 8 pjesama koje će biti predstavljene dogodine, a šef delegacije je izjavio da je među tih 8 i jedan/na bivši/a eurovizijski/a predstavnik/ca 🤔
Rasmusen
 
Danci su odabrali 8 pjesama koje će biti predstavljene dogodine, a šef delegacije je izjavio da je među tih 8 i jedan/na bivši/a eurovizijski/a predstavnik/ca 🤔
Lady in red, Anja Nissen 💃😻
 
Back
Top