Dečja Pesma Evrovizije 2023

MRT verovatno misli da im je ta platforma važna zbog dece.
 
A i niži troškovi učešća verovatno igraju ogromnu ulogu.
 
Pa mi možemo lagano da se vratimo, šta je pomoglo što nismo učestvovali? Veći ekrani na PzE? Mada jeste bolje da se ne vraćamo ako ćemo ići sa istom pesmom svake godine.
 
Za sada 11 učesnica u Španiji. Navodno se povlače i Britanci (nezvanično)
 
Šteta za Britance, jako kvalitetne pesme su slali. Možda budemo gledali Vels ponovo?
 
Opet ja u temi. 16. novembar u 18:00 JESC 2024 :es: . Pomerili su sa 16h na 18h.
 
Ана Ванчевска, родена на 03.05.2010 година во Битола, е извонредно талентирана млада пејачка која веќе се прослави со учество и освоени први места на голем број музички фестивали. Нејзиниот моќен глас и неверојатни изведби ја воодушевуваат публиката и судиите, прикажувајќи ветувачка иднина во музичката индустрија. Посветеноста и природниот талент на Ана ја прават извонреден изведувач и инспиративен млад уметник.
Алексеј Ивановски, роден на 07.12.2011 година, во Битола, е исклучително талентиран млад пејач кој учествувал и победил на бројни музички фестивали. Неговиот волшебен глас и импресивно сценско присуство го издвојуваат, правејќи го истакнат изведувач со светла иднина во музичката индустрија.
 
Back
Top