ESC 2022 – Torino, Italija: opšte, arena, grafika, scena

Zanimljivo da Ukrajina nije bila ni top10 na ogae glasanju, a ni na onim press poll glasanjima nisu bili prvi cak i kada se glasa za tipa 8-9 zemalja. I pored svega ce pobediti.
Pa to sve ukupno ne čini ni 5% glasova u finalu.
 
Pa koliko sam primijetila, esc fanovi se ukupno ograđuju od Ukrajine i ne žele da pobijede. Baš sam primijetila masivan hejt samo da Ukrajina ne dobije, pa mi ima smisla.
 
Da se osvrnem na dve stvari...
Ljubljenje na sceni - 2003. godine EBU je strahovao da se članice grupe Tatu, predstavnice Rusije ne poljube na sceni, te je iz tog razloga rezija bila konfuzna i menjana je od probe do probe. Rusiji je prećeno da će biti diskvalifikovana ako se tinejdzerke poljube (vremena se očigledno menjaju)
Favoriti na kladionicama: 1992. godine na kladionicama je prvo ili drugo mesto zauzimala Jugoslavija. Jadna zemllja u njoj besni rat, komentar kog se sećam od engleskih novinara... Naravno, nisu imali pojma da to nije ista Jugoslavija od godinu dana pre toga, ali situacija na prostoru koji je nekad obuhvatala zemlja pod tim imenom, nije bila sjajna. Nena je bila na kraju glasanja 13.
Već sledeće godine (kad je skapirano da SRJ, nije SFRJ, i da je od SFRJ nastalo vise novih država, a SRJ nije učestvovala jer je dobila crveni karton), Bosna i Hercegovina zbog rata koji se u njoj, nažalist, događao bila visoko na kladionicama, aplauzi podrške na probama trajali su više minuta. Na kraju je BiH na svom prvom nastupu, bila u donjem delu tabele.
Jesu se vremena promenila, pre svega jer su ljudi bolje informisani, sve je zahvaljujući internetu dostupno, ali mislim da je situacija sada i sa Ukrajnom slična. Ne verujem da će pobediti, a i kladionice trebaju zaraditi.
 
Evo i ja da se oglasim. Trebala mi je cela noć da saberem utiske. Prvo Konstrakta me je oduševila,ja sam fasciniran njenim likom i delom ,pototovo jer je malopre rekla na storiju "prisetila sam se engleskog iz 5-6 razreda i umem da spajam kompleksnije rečenice" Ikonetina. Što se tiče našeg prolaska šlog me umalo nije strefio nisam bio u stanju da čitam forum. Danas sam premotao ponovo oba polufinala i pogodio sam 7/10 u oba slučaja. Žao mi je Irske pa čak i Malte. (Sinoć su bili mnogo bolji nastupi od utorka) Čak San Marino da je prošao ne bi mi bilo krivo. Belgija mi nije bila za prolazak definitivno. Ova godina je baš nepredvidiva a u subotu ću gledati u društvu da bih lakše podneo stres. Manifestujem nas u top 10 i nadam se da Ukrajina neće pobediti. 🥹
 
Ma Ukrajina je faviorit samo na kladionicama. U realnosti nije favorit, jeste može među 5-6 njih.
 
Ma Ukrajina je faviorit samo na kladionicama. U realnosti nije favorit, jeste može među 5-6 njih.
Jeste, ali kladionice se uzimaju kao relevantne jer je tu ipak novac u igri, zato se svi cimamo. Da nema kladionica i rata, ne bismo uopste razmatrali mogucnost njihove pobede
 
Ne znam šta bi bilo sad ih predstavlja Alina, vjerojatno bi bila na 90% na kladionicama. Ona je bila na drugom mjestu kad je izabrana prije rata. Dobro, tad bi bili sigurni sto posto ko pobjeđuje
 
Gledam sad kvote ko dobija žiri a ko publiku i kao Ukrajina ubedljivo prva kod publike
 
Ukrajina uglavnom ima dobre pesme, nastupe... Samo što uvek kada su pobedili, u pozadini je bila politika ili je bar tako delovalo.
2004. Ruslana i podrška narandžastoj revoluciji, čiji je član bila sama Ruslana.
2016. Jamala, podrška zbog Krima
Ovo bi sada bilo previše..... I, kad bi pobedili verovatno bi Nemačka, UK ili Francuska bili domaćini,
I dalje verujem da se pobeda Ukrajine neće dogoditi.
 
Meni je zapravo jako drago što Alina nije otišla, prvo što mi se Stefanija organski nekako više sviđa, drugo jer Alina s onom patetikom, mapom Ukrajine, "odrasla sam uz Šekspira" (ajde ćuti, bubala si ruske klasike više nego išta) i onim momentima *ajde sad gledaj malo u kameru i plači da se publika sažali*... To bi tek bilo političko orgazmiranje i histerija da ona pobedi. Na stranu što fakat sama pesma jeste verovatno za većinu winning material za razliku od Stefanije, ali meni lično je Stefanija bolja + za top 5 ko vrata, ako ne i za top 3 ( i to svakako više nego što su mi Švedska i UK recimo). Za pobedu mi nije, da ne ponavljam sad isto što i vas desetoro, i isto se nadam da neće baš pobediti.
 
Ma oni su izjavili da hoce da budu domacini
Lol a to mi je tek hit, jedna od i ovako inače najsiromašnijih zemalja, sad devastirana ratom, s jedne strane QR kodovi svaka pomoć nam je dobrodošla jer hrana, lekovi, transport itd. a s druge strane ma dajte Kijev ili Lavov 2023. ima se može se :rolleyes:
 
Trenutno stanje na OGAE Press glasanju

tSfiF8f.png
 
Back
Top