ESC 2022 – Torino, Italija: opšte, arena, grafika, scena

Ukoliko Ukrajina sutra stvarno pobedi,ima gomila zemalja da se povuče dogodine,i Evrovizija više neće biti ono što je do sada bila.Inače,Severna Makedonija je već najavila moguće povlačenje sa narednog takmičenja dogodine 2023 zbog incidenta sa zastavom.
 
Ono sto mi je takodje....bljutavo da se tako izrazim je sto i sami Ukrajinci namerno igraju na tu kartu. Uopste to ni ne kriju. Cak sam negde video izjavu Kalusha gde pozivaju Evropu da glasa za njih i tako im pokaze podrsku. Nema veze da li se nekome svidja pesma ili ne, podrska se mora pokazati. A najbolje se pokazuje politizacijom takmicenja pesama. Ne znam sta mi je gore, da li to ili ovi izvodjaci koji se utrkuju da nas sve ubede kako to tako treba i kako se treba glasati za njih po defaultu. U tome prednjace Islandjanke, Izraelac, Rasmus. Moj jedini komentar na to je - fuj.

Bilo je cak u pocetku reci da nece ni doci na takmicenje nego ce biti odradjen nastup kao Australija prosle godine, medjutim promenjena je odluka jer je upravo trebalo da se igra na tu kartu sazaljenja. I to je vidljivo na svakom koraku i grozno je u ovom kontekstu gde se drzimo pesama i muzike. Ovde samo o tome pricamo i toga se drzimo.

Meni takva pobeda nista ne bi znacila a ne vidim ni sta bi njima znacilo, posebno ne u situaciji u kojoj se nalaze.

I da, ovo sto je Srky rekao.........ako neko politizuje takmicenje svaki put, to je upravo Ukrajina. Svake godine ili gotovo svake godine kod njih se desavaju skandali na nacionalnim izborima, svako malo neka pesma ima politicku konotaciju i kroz apsolutno sve se provlaci politika. Ne treba zaboraviti sta se i sa Maruv desilo ne tako davno, itd...........

Jamala mi je najgori pobednik verovatno ikada i tu je takodje karta sazaljenja odradila u nekoj meri svoje, medjutim ne mislim da je pobedila zbog toga. Imala je pecat i izdvojila se. Svaki pobednik je nesto imao. Ne moze svaki da nam se svidi ali otprilike nam bude jasno zasto je pobedio.

Ali Stefanija bukvalno nista nema sto bi jedan ESC pobednik trebao da ima, a po kvotama je najbolja pesma u istoriji Eurosonga. Kad bi se zezali......
 
Sad sam pročitao da je u trenutku kada je nastupala Monika u prvom polufinalu, najviše gledalaca u Italiji pratilo to polufinale. Lepo ja kažem dobiće ona solidne bodove i od Italije i od francuske
 
Po meni ima dosta losih pobednika, ali za jednu godinu ne znam sta je to sto bih izdvojio nesto pobednicki; ali Dzamala je imala to nesto pobednicki, u najmanju nastup.
Drago mi je sto Alini nisu dozvolili da se takmici, jer bi to bio jos jaci efekat politizacije, njena pesma je takva da se moze povezati politicki. Na mene deluje motivaciono.
Bicu dosadan i ponoviti da su trebali revijalno da se takmice.

Svidja mi se sto smo 24. i verujem u sutrasnji dobar rezultat, pa da se svi lepo radujemo.
 
Konačno sam naišao na mesto gde obitavaju ljudi koji navijaju da Ukrajina pobedi zbog rata: komentari na wiwibloggs.

Evo jednog komšije na primer, pazite sad:
To all the dense people commenting that obviously never experienced war… Would it be the worst thing if Ukraine wins? 1st of all the song is great. Ukraine is one of few countries that stayed true to eurovision and always bring something different from the rest. 2nd of all we would show that we stand behind a weaker country that was invaded and devasted by a much larger country. And they will be rebuilding it for the next 20+ years. If someone understands that, us Croatians do. 3rd of all you are not showing pity to Kalush orchestra, you are giving a small mental escape to 44 million people displaced over Europe or their own country. 44 million people that are living in horror for the past 3 months. You are giving them something to be happy for and to lift their national pride to continue fighting for their land. So get your head out of your a**.
A odgovor još pametniji:
Holy words!! I subscribe them 130%. The dumb people here still push for their beloved national singer to win. Cornelia, Chanel, whatever. Ukraine will surely win the televote because European citizens have an heart, sometimes eurofans doesn’t.

Sem ovih visokoumnih komentara, veliki mislioci su odlučili da potpuno objektivno sagledaju nastup Konstrakte i daju mišljenje o istom. Evo primer:
Serbia ?? Support Russia in the war against ukraine ? Who the hell is voting for these losers ? Every time I see Serbia stans it makes me cringe. Like how can you support these terror ists
Samo da dodam, ovo je jedan od retkih negativnih komentara o Konstrakti. Većina je zadovoljna performansom, ali uvek ćete naići na ovakve stvorove.
 
Last edited:
Ako ništa, sad znamo više o mitskim bićima zvanim "budala koja misli da će glasanje za Ukrajinu na ESC i njihova pobeda odlučiti tok rata i magično popraviti život milionima izbeglica".
 
Ja vam kazem Ukrajina ce insistirati da organizuje ESC. Tek nas ceka drama sa njima
 
A gde će tačno da ga organizuju, u Mariupolju ili Hersonu?

Oni će provesti minimum par godina u intenzivnoj obnovi, ne vidim kako mogu da preuzmu takav posao poput organizovanja ESC. A ako im EBU ne daj Bože dodeli domaćinstvo, ovaj cirkus u Italiji će biti mala maca za ono što će tamo biti"

Ako već Ukrajina pobedi (a nadam se da neće), dajte lepo nas Srbe na 2. mesto pa da vam teta Olja pokaže kako se organizuje Evrovizija.
 
Malo ste i vi dramaticno dosadni, nece se nikome zivot upropastiti ako Ukrajina pobedi, bice vam ruzno 2-3 dana mozda i onda zivot ide dalje :D

Nije ni za to sama Evrovizija kriva, ne moraju ni da meste bilo sta, siguran sam da ima dosta ljudi kroz Evrope i iz publike i iz zirija koji bi voleli da daju glas Ukrajini zbog situacije, ili su conditioned da vise paznje obrate bas toj pesmi i sad im je kao "prelepa". Sam EBU verovatno ne zeli da se to desi, jer je postala ozbiljna tradicija da pobednik organizuje, sada da vidimo dali ce uspeti nekako da to sprece.
 
Ja vam kazem Ukrajina ce insistirati da organizuje ESC. Tek nas ceka drama sa njima
Ako su delegacije insistirale na dodatnom obezbeđenju, zbog navodne nebezbednosti, kada je Evrovizija bila kod nas, i ako su postavljali pitanja tipa - ima li u Srbiji šta da se jede, gde da se spava i sl... Šta bi bilo u slučaju Ukrajine? Pa, 2005. godine su novinari čini mi se bili u šatorima, jer nije imalo dovoljno smeštajnih kapaciteta.
 
Pa kako ti nije jasno, kad huliganska rulja popali par ambasada i pokrade patike iz nekog butika onda je to veliki bezbednosni rizik i treba razmotriti čak i promenu domaćina.

Kad se na teritoriji i ovako (uz Moldaviju) najsiromašnije države u Evropi odvija najveći vojni sukob od WW2 onda je to superbezbedno i nema razloga za brigu.
 
Sad sam pročitao da je u trenutku kada je nastupala Monika u prvom polufinalu, najviše gledalaca u Italiji pratilo to polufinale. Lepo ja kažem dobiće ona solidne bodove i od Italije i od francuske
Monika je draga vecini verujem, pesma meni tek solidna ali ako jos neko igra na kartu Ukrajina i podrska Ukrajini bilo gde i na bilo kom mestu, onda to upravo najviše radi Monika! Povraca mi se od toga kao i trazenje podrske ukrajinaca da se glasa za njih. E dobice ga od mene ali malo sutra! I da su najbolji a nisu, ne bih ih iz tog razloga podrzao.
 
Jel ima negde neki sorter pesama ali samo za ove sto su usle u finale?
 
Back
Top