ESC 2022 – Torino, Italija: opšte, arena, grafika, scena

Čak 4 balade prije, Konstrakte, taman da razdrma publiku.

I ja se bojim da će žiriji u mnogim zemljama jednoglasno da stavi Ukrajinu na prvo mjesto. Evo npr Plenković bio u Kijevu i ne bi me čudilo da naredi hrvatskom žiriju da da 12 Ukrajini.
 
Od svih 25 zemalja jedino se mi, Španjolka Kornelija i Ukrajinci baš zelenimo, ovi ostali ili su đene-đene ili su baš crveni.
 
Ja sam posle 2016. hteo da prestanem da pratim Evroviziju, vece posle finala i par narednih dana sam bio u fazon ko ih jebe, ovo su ciste gluposti necu to da gledam. Predomislio sam se, ali vise nikad nisam pratio sa istim zarom ko pre, prosle godine me je malo odradio hajp oko Hurricane, a ove godine je uzbudjenje skoro kao nekad zbog Konstry. Ovog puta sam smiren jer svi manje vise znamo ishod sutrasnjeg finala, zato oko pobednika mogu samo da se radujem ako to neko drugi bude. Sama ta pesma nije najgora na takmicenju, cak nije ni tako losa, ali cela pozadina je ajmo reci kulturno politicka. Meni je zao svih ljudi koji zbog ratnih dejstava su primorani da postanu izbeglice, da zive u strahu i panici, ali ta potencijalna pobeda na Evroviziji im nece nista promeniti u zivotima, a da napomenemo samo da na planeti zemlji na mnogo drugih mesta besni rat, ali da o tome ne treba da se prica, jer se tamo uvode nove vrednosti i demokratija, to nije zanimljiva tema. Sto neko rece mozda bi za samo takmicenje Evroviziju bolje bilo da 1.favoriti ne pobede i neko drugi izbori sledecu organizaciju ESC-a, jer cemo pobedom Ukrajine dobiti samo vise novih pitanja nego odgovora, a pobednici ce dobiti vise hejta i negativnih komentara nego sto zasluzuju.
 
Kao da su svi zaboravili koje pljuvanje je bilo kad je Dzamala pobedila. Izmedju ostalog i ovo je jos jedan razlog sto Ukrajina ne treba da pobedi. Ljudi ce masovno da omrznu esc
Koliko god mrzeo politicku pozadinu Dzamaline pesme, ono je na sceni izgledalo i zvucalo stvarno impresivno i pobednicki. Stefania je fina pesma, ali nema ni P od pobednicke energije, bila bi potpuno nezasluzena pobeda.
 
Izgleda da Monika menja frizuru za finale. Imace onako zalizanu kao na onim promo crno-belim fotkama
 
Mene zanima zašto je Ukrajina stavljena da pjeva 12?
Ili i EBU želi da pobijede, ili su prošli slabije kod žirija (dakle, ne top 3) pa im je svejedno, publiku svakako dobijaju?

Stefania mi je jedna od najboljih pjesama ove godine, ali ove priče nekih izvođača (kao ovih iz The Roop i Izraelca i Islanđanki) glasajmo za njih da pobijede jer zaslužuju mi je glupa jer, da li treba sad u baražu za SP da ih puste da prođu? Da svi potpišu da gube od Ukrajine 3-0 na Mundijalu, zato što zaslužuju zbog užasnog rata? Ne. Publika će svakako glasati saosjećajno, ali stvarno, ako žiri masovno izglasa Ukrajinu i stavi je u top 3, takmičenje se godinama neće oprati od prozivki da je političko i besmisleno, jer se ne glasa za najbolju pjesmu.
 
Zanimljivo da Ukrajina nije bila ni top10 na ogae glasanju, a ni na onim press poll glasanjima nisu bili prvi cak i kada se glasa za tipa 8-9 zemalja. I pored svega ce pobediti.
 
Back
Top