ESC 2023 – Liverpul, Ujedinjeno Kraljevstvo: opšte, arena, grafika, scena

Zbog utakmice na koju cu ici u petak (Srbija - Litvanija) ipak cu veceras sve odjednom ponovo preslusavati. Pa cu videti sta ce se menjati kod mene, a vrlo verovatno hoce.
 
Ovo je tako simpaticna kompilacija


Hteo sam da napravim svoje TOPere po polufinalima, al sam shvatio da ako ne napravim lepu tabelu bolje da ni ne pravim! Imali smo grammer nazi ranije sad imamo visual nazi.
Imas na appu Eurovision World da prstom pomeras konkurente i menjas listu. Ima svasta nesto.
 
Da vidimo malo šta sluša Ojropa trenutno. Spotify Viral 50!

:at:
#8 Cha Cha Cha
#25 My Sister's Crown
#33 Queen of Kings
#39 Gladiator*

:be:
#32 Evidemment
#42 Queen of Kings
#44 Due Vite

:cz:
#18 Gladiator*
#47 Queen of Kings

:dk:
#2 Cha Cha Cha
#32 Queen of Kings

:ee:
#1 Cha Cha Cha
#26 My Sister's Crown

:fi:
#3 Cha Cha Cha
#4 Evidemment
#5 My Sister's Crown
#14 Mama ŠČ!
#15 Queen of Kings
#16 Gladiator*
#17 Samo mi se spava
#19 Soarele si Luna
#20 Solo
#26 EAEA
#29 Carpe Diem
#32 Blood and Glitter
#35 Due Vite
#40 Aija
#43 Ai Coracao

:de:
#19 Blood and Glitter

:gr:
#21 Cha Cha Cha
#27 Evidemment
#36 Gladiator*
#45 My Sister's Crown

:is:
#1 Cha Cha Cha
#2 Queen of Kings
#3 Power
#4 Evidemment
#11 My Sister's Crown
#13 Due Vite
#23 Samo mi se spava
#24 Breaking My Heart
#25 Solo
#26 Blood and Glitter
#28 Carpe Diem
#46 Gladiator*

:ie:
#18 Cha Cha Cha
#42 Gladiator*

:il:
#2 Cha Cha Cha
#3 Queen of Kings
#7 Evidemment
#14 My Sister's Crown
#27 Due Vite
#37 Solo
#50 Samo mi se spava

:it:
#27 Due Vite
#46 Queen of Kings

:lv:
#19 Cha Cha Cha
#49 Gladiator*

:lt:
#2 Cha Cha Cha
#5 Evidemment
#9 Gladiator*

:nl:
#5 Cha Cha Cha
#34 Queen of Kings

:no:
#2 Cha Cha Cha
#13 Evidemment
#26 My Sister's Crown
#35 Solo
#44 Due Vite

:pl:
#5 Gladiator*
#7 Cha Cha Cha
#17 My Sister's Crown
#22 Queen of Kings
#26 Evidemment

:pt:
#1 Ai Coracao
#9 Cha Cha Cha
#11 Queen of Kings
#16 Evidemment
#33 My Sister's Crown
#35 Due Vite

:ro:
#12 Gladiator*
#44 My Sister's Crown

:es:
#3 Cha Cha Cha
#12 Evidemment
#31 Queen of Kings
#34 My Sister's Crown
#48 Due Vite

:se:
#1 Cha Cha Cha
#4 Evidemment
#7 My Sister's Crown
#10 Mama ŠČ!
#16 Blood and Glitter
#19 Queen of Kings
#20 Samo mi se spava
#24 Gladiator*
#31 Solo
#37 Due Vite
#42 EAEA

:ch:
#24 Due Vite
#46 Queen of Kings

:ua:
#2 Gladiator*

:gb:
#37 Queen of Kings
 
Petar najefikasniji forumaš, obožavam te liste 🤩

Ali zaboravio si Mamu ŠČ za Poljsku, valjda je još tamo #2 ili #3.

Kako nema Loreen?
 
Pa nije bilo ništa posebno namešteno 2015. Mogla je i Rusija da pobedi tada, bila je u top 3 i publike i žirija, baš kao i Švedska. A i svakako su oba nastupa bila bolja od Italije, tako da je ok to ispalo na kraju, uključujući i rezultat Srbije.
 
Ja ne smatram to nameštenjem, niti će ove godine to biti ako Loreen pobedi, svakako očekujem da će biti u top 3 kod publike dok će Finska verovatno dobiti publiku.
Screenshot_20230321_093733_Twitter.jpg
 
To je možda ona lista gde se broji broj slušanja, na viralnim je nije bilo juče.
 
Isto. Evo treća godina otkad je Spotify došao kod nas, nijedna EX YU zemlja nema svoju listu. Nemoguće da je do broja korisnika jer mnogo manje zemlje od nas imaju listu, npr. Luksemburg.
 
Ma jasno kao dan, kao što rekoh, nije moj prvi izbor, ali Loreen je namirisala krv, Loreen grabi krupnim koracima, a ne ostavlja tragove za sobom, zna znanje, ne blefira i ne igra žmurke, tu je da joj se veruje, ima pokriće i rastavila je sve na proste činioce, sa Loreen nema šale...
 
Meni deluje kao da sve više ljudi ovde koristi Spotify, većina mladih koristi tako da baš mi to nema smisla.
 
Moja anti-Svedska agenda je vecinom trolovanje, meni se pesma svidja ali oni su na ESC protežirani i plasmane im izvlači ziri obično i to je tako. Rezimska pevaljka.

Mislim ako su takva muzička supersila valjda bi publika nagradila te neke pesme a ne da im ziri da vrh tabele a publika dno, sto je bio slučaj par godina.
 
Lorin režimska pevaljka ahahahah

Jao to je ono u Americi se vlast zove administracija, a u Rusiji režim. :D Znači Lorin je administracijska pevaljka!
Loreen gonna Lady Gaga:

60085ef76d4c620018e40fae
 
Činjenica je da je većinu tih dobrih rezultata Švedska ostvarila uz nesebičnu pomoć žirija. Koliko puta su u zadnjih desetak godina bili u top 3 po publici, a koliko po žiriju? Ove godine ni jedan žiri joj neće dati manje od 8 bodova, a prilično sam siguran da će apsolutna većina njih dodeliti maksimalne bodove Švedskoj. Jeste dobra i pesma i nastup, ali da je sad neka nikad viđena poslastica i remek delo za sva vremena, nije.
 
Back
Top