ESC 2023 – Liverpul, Ujedinjeno Kraljevstvo: opšte, arena, grafika, scena

Samo se nadam da će scena biti bolja nego u štenari, a i organizacija generalno. :D
 
Pa normalno da će bit bolja, kad ne može lošije od onog prošle godine
 
Evo sadržaja šešira i na novom dizajnu :D

YhifLn4.jpg
 
Isuse dragi, dajte nek RTS donira svoj kreativni tim da im napravi dizajn, ovo je katastrofa.

Bolje da smo mi organizovali nego Englezi.
 
A evo i kako su ukrasili samo mesto održavanja žreba - dvoranu Sent Džordž

GorD0JE.jpg
 
Misle da će ideja emotivno uticati na gledaoce, mada pre će im ove drečave boje biti negledljive, nego što će to prepoznati kao efekat EKG-a koji proizvodi niz srca, od kojih svako reaguje na ritam i zvuk, kako bi se ilustrovalo kolektivno kucanje srca svih učesnika Evrovizije i gledalaca. :LOL:
 
U suštini sve kombinacije iz našeg šešira osim one sa Albanijom su nam ok. A ako pesma bude pola dobra kao prošlogidišnja onda uopšte nema brige oko žreba.
 
Logo kao logo mi je ok, smetaju mi boje koje su zaista prenapadne i drečave. Moglo se to uklopiti da bude malo neutralnije.
 
Mnogo je drečavo. Mogu samo da zamislim kako će CD izgledati. Da ne govorim o tabeli ako stvarno bude ova žuta boja kao pozadina... onda staviti naočare za sunce tokom prenosa.

I 2007. je bila drečava ali ne toliko koliko ovo.

Fanovi na Instagramu koji su pljuvali 2022. sad bukvalno plaču za Torinom. 🤣🤣🤣
 
Što se tiče ovog novog pravila da samo publika glasa u polufinalima bez uticaja žirija - bukvalno kao da su nas pitali i to baš sada kada smo ostali bez Sjeverne Makedonije i Crne Gore, mada će se moći (u finalu samo?!) glasati preko tih kojekakvih aplikacija i iz onih država koje nisu učesnice (što će se valjda ubrajati u bodove iz ''rest of the world'' kolekcije ako sam dobro skapirao?!), doduše pitanje je da li će njihovi emiteri uopšte prenositi Evroviziju i da li će gledaoci biti zainteresovani za glasanje jer se njihova zemlja ne takmiči pa će se pratiti više onako rekreativno... Svakako će se uglavnom samo fanovi htjeti iscimati da instaliraju taj app no lijepo je što su se odlučili za neke novitete nakon dužeg vremenskog perioda i da daju prednost ukusima evropskih naroda koji će sami odlučivati koga će da pošalju u finale, a onda u istom će i stručni žiri u istoj razmjeri dati svoj sud što je skroz fer.
Najviše koristi bi trebale imati zemlje sa brojnom i rasprostranjenom dijasporom kao što su Srbija, Poljska i Litvanija (donekle i Moldavija i Rumunija) dok će biti čupavo za one bez iseljenika i jake podrške iz susjedstva kao što su Belgija, Malta i Švajcarska.
Mada, ako nemaš dobru pjesmu džaba ti sve pogodnosti, dešavalo se i da Belgija iskida na televotingu a Poljska da poliže dno, nema nekog pravila ali ovo neka bude podstrek onim zemljama kojima televote nije baš naklonjen da šalju malo ''milozvučnije'' pjesme osluškujući šta bi se moglo ljudima kraj malih ekrana svidjeti, pretpostavljam da će mnogi mijenjati taktike u načinu odabira svog predstavnika pa je možda zbog toga Belgija i odlučila baš ove godine organizovati nacionalni izbor.
Imam osjećaj da je ovo eksperimentalnog karaktera i da (nažalost) neće potrajati, vjerovatno će biti na snazi koju godinu pa se vratiti na staro. :p
 
  • Angry
Reactions: Mrm
Makedonci ce prenositi rekli su, dok Bosanci i Crnogorci ne. Zna se za Bosnu zasto ne, a Crnogorci kad nisu prenosili 2021, ne bi ni ovu...

Sve ovo je kao 2009, samo sto su dodali taj RoW glas koji mi je bezveze. Mislim bezveze mi je bilo i to sto smo imali pravo glasa 2006, a nije nas bilo i dan danas ne razumem zasto i kako smo imali pravo glasa. Ne razumem, jer i kasnije se puno puta desavalo da neka zemlja koja je prvobitno trebala ucestvovati odustane, a na kraju nisu ni imali pravo glasa.
 
Mislim da su Srbija i Crna Gora imale pravo glasa 2006. godine jer su izmirile sve obaveze prema EBU-u i bile ekonomski spremne da učestvuju (tj. državna zajednica koja se tako zvala), ''samo'' što zbog svima poznatog skandala nismo uspjeli izabrati pjesmu pa su nam dozvolili da učestvujemo u glasanju kao i sve zemlje koje su se normalno takmičile... :D
 
Inače, nije mi jasno zašto su u isti šešir Estoniju stavili sa Skandinavcima, kapiram da su više orjentisani prema Finskoj i Švedskoj nego prema druge dvije pribaltičke države (naročito u muzičkom smislu) ali geografski svakako su povezaniji sa Letonijom i Litvanijom, Irska je trebala biti tu umjesto u 4-om a Estonija u 3-em šeširu... Isto mi ni za Izrael nije jasno, trebali su ga staviti sa ostatkom Mediterana al' ae.
Neka nam je sa srećom večeras na žrebu, da izvučemo neko laganije polufinale i konačno drugu polovinu nakon punih 8 godina! :)
 
Od 12 ucesca u polufinalima 11 puta smo dobili prvu polovinu, statisticki smo zemlja sa najneravnomernijom raspodelom po polovinama. Da li je to slucajno?
 
Last edited:
Back
Top