ESC 2023 – Liverpul, Ujedinjeno Kraljevstvo: opšte, arena, grafika, scena

Ja sam bio Olivera bot i u zadnjih 5 izdanja ziri je odradio dobar posao a sad ko ce se pitati naredne godine ne znam i tu prostora za muljazu ima.

Da li RTS namesta ili ne ne znam, ali uvek pobedi onaj ko je favorit fanova na dan finala. Ako se to nastavi i u buduće ne mora se nista menjati ali sistem je lak za manipulaciju pa sad videcemo sta ce biti .
A možda smo mi ti koji su laki za manipulaciju

1684743238913.png
 
Izgleda da nista od Geteborga jer planiraju da ruse postojeci i da izgrade novi Skandinavijum...
Bravo za njih! Makar se gradi, dok kod nas ništa! Imamo samo jednu veću koncertnu dvoranu preko 10.000... Mogli bi da izgrade par kad već grade ove stadione!
 
I to koncertnu dvoranu gde svaka susa zakazuje koncerte, dok inostrane zvezde kod nas flopiraju debelo. Osim ako nisi Beyonce, Shakira ili Jlo.
 
Je l' iko imao uživo prateće vokale ove godine? Moldavija?
 
Matt sa ESC United nešto spominjao da je i Beligijanac imao uživo prateće, ali nisam siguran da sam ga dobro razumeo. Inače je on baš protiv toga, jer su mnogi i zloupotrebljavali to, pa su imali nasnimljen i lead vocal što se baš čulo kod Kipranina i Poljakine.
 
Ma sve postaje ko profesionalno karaoke tamičenje. Vratiti orkestar.
 
Ma prvi put ga vidim, nego mi izašlo u explore ahaha
 
Nekako posle korone, sve je otislo u pm…nema vise izlazaka finalista na scenu posle svakog polufinala…, stavili su onaj green room u sredini koji je pojeo sredisnji prostor. Sve je manje zastava, sve je vise statista u publici, slabo ima emocija, navijanja…sve su manje arene i bine…sve je nekako postalo vestacki, i previse tehnologije, a sve manje ljudskog faktora u svemu ovome…ali zivimo neki drugi zivot, sve se menja, pa i ESC.
 
2019-a je čini mi se bila prekretnica, od te godine se sve apsolutno sve zemlje trude oko scenskih nastupa (svaka na svoj način i koliko je u njenoj moći) i da iz svojih prezentacija u ta 3 minuta izvuku maksimum maksimuma, već odavno nije dovoljno imati samo kvalitetnu pjesmu i dobar vokal a pogotovo ovih posljednjih godina kada se skoro svi utrkuju ko će imati više pirotehnike i nabudženije skalamerije na bini a vremena kada je akcenat bio na izvođaču i njegovoj ''bejzik'' interpretaciji (sa eventualno par back vokalista u pozadini) su prohujala s vihorom...

Irci ove godine su izgledali k'o da su imali svoj koncert jbt (da je pjesma bila jača ili u slabijem polufinalu da su nastupali prošli bi glatko), San Marino isto ovih zadnjih godina kida sa nastupima, dakle i oni koji završe na dnu po polufinalima itekako se trude i daju sve od sebe što se ne može reći za period od prije 10-ak godina i manje.

Kada je riječ o ovogodišnjem domaćinu - razglednice su mi konačno bile top i super je što se snimalo u 3 različite države, voditeljke su bile ok ali ni prići onima iz Lisabona (nekako mi nit' smrde nit' mirišu, plus mi britanski humor baš i nije blizak), grafika i režija na vrhunskom nivou, ekrani i scena brutalni (za razliku od Torina), interval act-ovi su bili zanimljivi a naročito onaj kviz sa Mansom i Filomenom (ona mi je omiljena evrovizijska voditeljka ikada), mana im je bila ozvučenje s vremena na vrijeme i to što green room (koji je btw bio isuviše bezličan) skoro da uopšte nisu ni snimali izuzev tokom rekapitulacija, fale mi oni kratki intervjui sa izvođačima za vrijeme pauza kojih više nema zbog korone...

Sve u svemu, jedan lijep utisak su ostavili, otprilike u rangu sa Roterdamom i Tel Avivom! :geek:
 
Ma hvala Bogu sto su sklonili te kratke "intervjue". Bili su tako cringe. 2019. potogovo.


Torino 2022. je najbolji ESC zadnjih nekoliko godina, to je moje misljenje pa vi pricajte sta hocete. A znam da se 99.99% foruma ne slaze sa mnom, ali sta da radim.
 
E sad armija lobanja za Lignjoslava i ovaj najgori tejk u univerzumu.
 
Back
Top