ESC 2023 – Liverpul, Ujedinjeno Kraljevstvo: opšte, arena, grafika, scena

Obistinjuje se ono što je rekla tarotbejb (ko je ne zna sa mreža jbga) kada se povela neka diskusija o putovanjima i pratećim troškovima, "ja bez 10 hiljada evra ni ne idem na aerodorom" 🤷‍♂️
 
Znaci bice ovo ESC gde ce na kraju da uloze vise nego sto je bilo potrebno. I onda rashodi ima da pljuste.
 
Krunisanje kralja Čarlsa III biće održano 6.maja 2023. u Vestminsterskoj opatiji u Londonu,dan uoči svečanog otvaranja sa crvenim tepihom i tri dana pre prvog polufinala,potvrđeno je.
 
Kazem ja lepo, da ce ove godine biti najmanjii broj ucesnika jos od 2004 godine. Iz vise razloga naravno, EBU polako ali zasigurno priprema svoju sahranu.
 
Kazem ja lepo, da ce ove godine biti najmanjii broj ucesnika jos od 2004 godine. Iz vise razloga naravno, EBU polako ali zasigurno priprema svoju sahranu.
Ne moze da bude manje od 2004. nikako. Bice ih 38. Kraj i tacka.
 
Imam neki osecaj da bi ove godine mogla ESC da bude i bez Ceske, Makedonije, mozda i Moldavije. Svakako ova godina je toliko skandalozna bila, da se i ocekivao manji broj zemalja. Ogroman pad je krenuo povlacenjem Turske , a sada i bez Rusije, Madjarske, Belorusije, sve to pokazuje da je odredjenim nacijama zbog velikih skandala ovo postalo nepotrebno takmicenje. Slovacka jednostavno ne zeli da se vrati zbog jako velike nezainteresovanosti . Tako da mora dosta stvari EBU da menja, inace vraticemo se na jedno polufinale.
 
A pogotovo će biti nezadovoljstvo ako Ukrajina ponovo pobjedi.
 
A sta je EBU uradio
Pa pre svega da se potrudi da akcenat sto vise bude na muzici i samom nastupu, a da sto manje uvlaci politiku u ovo takmicenje. Naravno, kriminalni ziri, koji iz godine u godinu stavlja ozbiljnu senku na regularnost glasanja.
 
Mislim Ukrajina je pobedila zbog publike vrz koju EBU nije mogao imati kontrolu ali ok

A druge strane ajde da ne kazem da je nemoguce da se desi to sto predvidjate ali je malo ubrzo da se taj zaklucak donese zbog Bugarske i Crne Gore koje svakako pauziraju na svakih 2-3 godine. Ovo nije nista novo za te dve drzave. Cak i da se Makedonija povuce, to nema nikakve veze sa Ukrajinom.
 
Imam neki osecaj da bi ove godine mogla ESC da bude i bez Ceske, Makedonije, mozda i Moldavije. Svakako ova godina je toliko skandalozna bila, da se i ocekivao manji broj zemalja. Ogroman pad je krenuo povlacenjem Turske , a sada i bez Rusije, Madjarske, Belorusije, sve to pokazuje da je odredjenim nacijama zbog velikih skandala ovo postalo nepotrebno takmicenje. Slovacka jednostavno ne zeli da se vrati zbog jako velike nezainteresovanosti . Tako da mora dosta stvari EBU da menja, inace vraticemo se na jedno polufinale.
Hmm... Pa nije bas krenuo ogroman pad povlacenjem Turske. Seti se samo 2016. i 2017. kad je bilo 42 zemlje, pa 2018. kad je bilo 43 cak i 2019. 41 i ove godine 40. Tek sad zbog preterane politizacije krece pad.

Pa jedino još Makedonija možda odustane.
Nema sanse. Makedonija 100% ucestvuje, tako da bezveze se pravi drama oko Andree i zastave.

Bice 38 i schluss.
 
Pa ne bira EBU žiri već nacionalni servisi? Bar sam ja mislio da je tako, ispravite me ako grešim.
 
Treba nacin glasanja da se promeni, ne pricam o tome da li bira ili ne…,a inace samo Turska na Evroviziji vredi za 10 zemalja koje se takmice.
 
Ni jedan sistem glasanja nije savršen, ne bi valjalo ni da je samo publika, pa Ukrajina je i pobedila zbog publike.
 
Back
Top