ESC 2023: Izbor foruma za najbolju pesmu

Inače nije Who glasao ili kako se zove, on voli Let 3 šteta, dobili bi još poena sigurno.
Jedino mi čudno za Mrma, on je rekao da jako voli Let 3 a niti na OGAE glasanju niti sada na forumu im nijedan poen nije dao, a davao poene San Marinu i tako tim numerama...
 
Inače nije Who glasao ili kako se zove, on voli Let 3 šteta, dobili bi još poena sigurno.
Jedino mi čudno za Mrma, on je rekao da jako voli Let 3 a niti na OGAE glasanju niti sada na forumu im nijedan poen nije dao, a davao poene San Marinu i tako tim numerama...

11. mesto - Švajcarska
12. mesto - Hrvatska

Dao bih i sada Albaniji, Azerbejdžanu, San Marinu, Malti da su ušle u finale.. 😌
 
Tebi se onda dopadaju baš skoro sve pesme, znam da si odusevljen bendom Let 3, a uvek krompiri po poenima haha od tebe..
A gde su odvojeni glasovi iz polufinala?
Inače jedna samo greška je napravljena oko rang liste Hrvatska je stavljena na 15.mesto u excellu ovde, jer je Finska stavljena greškom na broj 2..
 
Tebi se onda dopadaju baš skoro sve pesme, znam da si odusevljen bendom Let 3, a uvek krompiri po poenima haha od tebe..
A gde su odvojeni glasovi iz polufinala?
Inače jedna samo greška je napravljena oko rang liste Hrvatska je stavljena na 15.mesto u excellu ovde, jer je Finska stavljena greškom na broj 2..
U istom faljlu su i poeni polufinala, u zasebnim listovima. Piše plasman u prvoj koloni, tj. Finska 1, Hrvatska 14.
 
Kad bi bilo ovako top 3 našeg televoting-a u finalu, ja bih bio prezadovoljan:

12 - Austrija
10 - Hrvatska
8 - Švedska

Bojim se da će Slovenija i Finska da pokvare te planove.. 😤😒
 
Forum servirao ukus (uglavnom)!!

12p Švedska
10p Finska
8p Gruzija
7p Austrija
6p Norveška
5p Srbija
4p Češka
3p Moldavija
2p Slovenija
1p Kipar
 
Forum servirao ukus (uglavnom)!!

12p Švedska
10p Finska
8p Gruzija
7p Austrija
6p Norveška
5p Srbija
4p Češka
3p Moldavija
2p Slovenija
1p Kipar
Gde je 🇮🇸?? 😤
 
Super,pobjednik Finska s velikom prednosti pred Swe. Barem da negdje. Svi znamo da Švedska pobjeđuje, žalosno. Meni nije u top 10.
 
Top 3 od mene ukupno 0 poena. Promešao sam karte kao Neda Ukraden. 😆 Mada od tih 3 i meni je Finska najbolja.

Moldavija - 12
UK - 10
Gruzija - 8
Norveška - 7
Kipar - 6
Francuska - 5
Austrija - 4
Jermenija - 3
Češka - 2
Švajcarska - 1

Paša je trebao u top 10, ali dobro. Biće na Evroviziji svakako.
 
12 :es: Španija
10 :cy: Kipar
8 :at: Austrija

7 :am: Jermenija
6 :se: Švedska
5 :it: Italija
4 :md: Moldavija
3 :fi: Finska
2 :ua: Ukrajina
1 :cz: Češka


Kaaaaaaarija oduvao baš, svaka čast, ne bih se žalio ni da pobijedi za 2 sedmice
 
Kod mene top3 :
12 Letonija
10 Finska
8 Spanija
 
Moji glasovi:
12.Finska
10. Srbija
8.Italija
7.Španija
6.Moldavija
5.Austrija
4.Australija
3.Estonija
2.Francuska
1.Hrvatska
*Käärija, očekujem da bude ubedljivi pobednik publike i dodatno dobra prodja kod žirija na kontu ulaska u zločinački NATO, te vrlo moguca pobedi što mu i želim od srca.
* Srbija, volim i pesmu i Luku i verujem da ce nastup vizuelno kidati a vizuelni doživljaj zavisice najviše od kadriranja. To vidim kao najbitniju tačku našeg nastupa. Jedina frka mi je da ga ne pojede trema potpuno i kako ce uopšte zvučati uživo ali i u najboljoj mogućoj verziji samog sebe(vizuelno/vokalno), od žirija očekujem od 10 poena do maks. 30 poena u finalu ukupno. Teško da ce ponoviti 225 poena Konstrakte kod publike ali javlja mi se da ce uci bez problema u Top 10 kod publike u finalu.
* Norvešku i Češku nikako ne volim od samih objava pesama a gospodjetina Loreen, kraljica ESC-a je po meni debelo podbacila pesmom i nadam se da nece pobediti na kontu samog imena jer pesma to nikako ne zaslužuje i miljama daleko je od Kornelije i Švedske prošle godine. Dodatno, neće moći da ponovi vizulni nastup(tehnički razlozi)sa Melodija i to joj je debeo minus u startu.
Forsiraju se Francuska(simpa) i Španija(volim jako) kao potencijalni pobednici žirija uz Švedsku ali ako žiri stvarno ceni i ocenjuje vokal i kompoziciju onda Italija, iako potcenjena ove godine totalno ima sve da bi počistila kod žirija i pobedila u ovoj slaboj godini. Mada sam utiska da žiri redovno potcenjuje Italiju a da je publika do pobede Maneskina, precenjivala Italiju. Videcemo.
 
Očekivano. Mislim da smo pogodili top 10 osim sto ce na TVTu u top 3 biti Ukrajina.

Moji glasowwy:

:pl: Poljska 12
:gb: Engleska 10
:hr: Hrvatska 8
:fr: Francuska 7
:fi: Finska 6
:md: Moldavija 5
:rs: Luke Black 4
:am: Armenija 3
:au: Australija 2
:lv: Latvija 1
 
Na kraju, samo su tri pesme iz top 10, dobile poene od mene, Španija, Italija i Srbija. Iako mi rezultati nisu baš po volji, odmah bih potpisao ovakav scenario u finalu. :D
 
Meni bilo glupo da glasam samo za finale pošto sam totalno zaboravio poslati bodove za polufinala, al' eto da prokomentarišem barem rezultate forumskog glasanja ako ništa drugo...
Kod prve večeri mi je malo začuđujuće da je Izrael ispao u polufinalu (naravno, u Liverpulu nema ništa od toga) a prošla Švajcarska, drago mi je da su progurane Letonija kao i Portugal (više me impresionira sama pjevačica nego pjesma).
Kada je riječ o drugom polufinalu, lijepo je vidjeti Australiju i Island kao finaliste (kamo sreće da tako bude i na ''pravoj'' Evroviziji), dok Poljsku nikako nisam očekivao hahah ali Blanka mi je super kao persona na neki uvrnut način i pjesma mi polako počinje biti guilty pleasure tako da ni u realnosti ne isključujem takav scenario... Jedino bih eto tipovao da će se Grčka ubaciti na konto Poljske ali nije ni ovako loše, koliko god ova naša glasanja djelovala bezazleno barem nam potvrđuju teoriju da je prvo polufinale prilično iskristalisano po pitanju kvalifikanata i bez nekih većih odstupanja dok će drugo biti totalno nepredvidivo za prognozu te da nas u istom mogu čekati pravi karamboli i pretumbavanja.

Zadovoljan sam u suštini finalnim rezultatima, Island mi je jedino fakat prenisko i ne zaslužuje samo dno dok mi je hrvatski užas i Švajcarska previsoko, Estonku isto nisam očekivao van top 20 dok je srećom Mae uspjela da ubode isti.
Elem, super što je Finac bar ovdje odnio neku pobjedu iako mi nije favorit, iako znamo svi da najvjerovatnije Švedska uzima trofej a i 3. mjesto za Luku se isto moglo naslutiti.
 
Moji poeni po polufinalima i u finalu bi izgledali ovako:


Prvo polufinale

1 - Holandija
2 - Izrael
3 - Malta
4 - Letonija
5 - Finska
6 - Češka
7 - Moldavija
8 - Norveška
10 - Srbija
12 - Švedska


Drugo polufinale

1 - Litvanija
2 - Grčka
3 - Estonija
4 - Belgija
5 - Kipar
6 - Gruzija
7 - Australija
8 - Island
10 - Slovenija

Finale

1 - Finska
2 - Češka
3 - Austrija
4 - Španija
5 - Moldavija
6 - Italija
7 - Slovenija
8 - Norveška
10 - Srbija
12 - Švedska

Interesantno je to da su sve zemlje iz mog ličnog top-a 10 ujedno bile u finalu i na forumskom glasanju, u prvoj večeri su mi ispali Holandija (1), Izrael (2) i Malta (3) dok iz druge Grčka (2) i Belgija (4).
U finalu bih dao samo 10 poena za zemlje iz drugog polufinala (3 za Austriju i 7 za Sloveniju), za zemlje iz prvog čak 38 (u pitanju su Moldavija, Norveška, Srbija, Finska, Češka i Švedska) a od direktnih finalista isto 10 (za Španiju 4 i Italiju 6).
 
Back
Top