ESC 2024 – Malme, Švedska: opšte, arena, grafika, scena

Možda smo vama ukrali pobedu 💅

dunja-ilic.gif
Podnio bih 🙏
 
Eto, recimo, Poljska mozda prodje u finale zahvaljujuci nastupu. Samo sam cekala da ga vidim kad sam procitala da su se Poljaci opametili posle dva flopa (postali mim) su platili Jerry Reeve za kreativnog direktora
Taj isti lik je radio i UK 2021 James Newmana sa one dve velike trube pa nula poena
 
Ružno je za Sašu Batist napisati da je pukla samo zato što preskače jednu godinu.
Ružno je za bilo koga to reći i rugati se ili smejati.

Svakako je neko napravio uspeh i neko se trudi i uspešan je u svom poslu i glupo je degradirati ga i ismevati.

Poštujem svačiji trud, možemo reći da je nama lično dakle nešto loše, pa čak i da MI smatramo da je bzv, lose itd

Medjutim kada je neko napravio nešto, onda...
 
Srbija uvek mora biti tu, prisutna i ako mozda joj pesma nije u ogromnom hajpu kao nasim komsijama...ali opet izbija na prvo mesto. Zato nas i ne vole, uvek je Srbija prisutna, pa makar i Marka Kona poslali, SRBIJA JE UVEK TU.
 
Ružno je za Sašu Batist napisati da je pukla samo zato što preskače jednu godinu.
Pa ne preskače ništa nego žena očito nije mogla nikome raditi nastup jer ga “radi svima”, ona je u u organizaciji ESC-a. Pretpostavljam u vezi kadriranja i tih stvari.
 
Danas je poprilično dosadan dan za probe. Zanima me Slovenija, eventualno Azerbejdžan da vidim da li i on dekra, i možda Moldavija da vidim koju su ludost sad smislili.
 
Da prokomentarišem jučerašnje probe na osnovu ponuđenih fotografija:


1. Kipar - ne znam ni sam šta sam očekivao, ali nisam oduševljen, vuče mi na bejzikaru sam stejdžing i kostimi.

2. Srbija - ugodno oku i ostavlja jak utisak, kolorično a opet nije napadno jer se sve uklapa, kad se sve sabere i oduzme biće to naš najbolji esc nastup do sad.

3. Litvanija - u suštini copy/paste sa nacionalnog izbora, mjesecima već imaju spreman paket za Malme i logično je da nema potrebe izmišljati toplu vodu.

4. Irska - ovdje je sama pjesma po sebi too much a i onom kome nije, mislim da će tek postati kad vidi ovaj egzorcizam uživo na sceni.

5. Ukrajina - uloženo je znatno više nego u selekcioni nastup koji je bio na pola gasa, stajling mi se sviđa, ova ''krađa'' našeg koncepta stijene im nije trebala.

6. Poljska - ovako preko slika vjerovatno i najmoćniji performans za razliku od prethodnih poljskih stejdž-šundova i užasa sa silnim specijalnim efektima.

7. Hrvatska - više-manje kao i na Dori osim što mu je sad crveni kostim a tamo mu bio crni (?!), frizura k'o da ga je mačka lizala ali izgleda moćnije nego prije.


Za sad, najveći (y) dajem Poljskoj, najveći (n) Kipru.
 
Back
Top