ESC 2024 – Malme, Švedska: opšte, arena, grafika, scena

Zar ne postoji niti jedan drugi grad osim Stockholma i Malmoa? 😭 Opet će usr.. organizaciju kao 2013.
I vjerojatno će opet pobijediti Danska nakon bruke ove godine. Možda Finska, čisto da im se vrati za ovu godinu.
nece bice 100x bolje nego 2013 nek odrade 2016 bice topcina
 
Zar ne postoji niti jedan drugi grad osim Stockholma i Malmoa? 😭 Opet će usr.. organizaciju kao 2013.
I vjerojatno će opet pobijediti Danska nakon bruke ove godine. Možda Finska, čisto da im se vrati za ovu godinu.
Ma samo da se 2013. ne ponovi ni u kakvom smislu znaci. Da ga ne zaseru u organizaciji, da dosadna Petra ne bude vise voditeljka, da se manemo Mansa vec jednom (sto je 99% nazalost nemoguce) i da pesme ne budu tragicne da ne bi opet gledali finale bez bivse Juge.
 
Ali Belgija vanvremenska pesma......

bitch-laughing-at-you.gif
 
Lepo ja kazem, zaostala u 1995.

Rip-off pesme Dreamer od Janice Robinson (Livin Joy).
 
Sva tri do sada održana izdanja ESC-a u deceniji 2020-ih protekla su u senci strašnih tragedija:
Roterdam 2021 Pandemija koronavirusa(zbog koje se nije održao 2020,kada je Roterdam u stvari i trebao da bude)
Torino 2022 Izbijanje rata u Ukrajini(Ukrajina je upravo zbog toga i pobedila na tom izdanju)
Liverpul 2023 Pucnjave u O.Š Vladislav Ribnikar i u selima kod Mladenovca(samo nedelju dana pre ESC-a).
Malme 2024?
 
Malme 2013 - katastrofalna scena, debakl Srbije a i cele bivse Jugoslavije, odustajanje 4 zemlje ucesnice iz 2012. + prva godina vlasti sns-a.
Uhhh... Kamo srece da se nikad nije ni desio taj Malme. Gori cak i od Dizeldorfa 2011, a mozda i od Kopenhagena 2001. Sveukupno katastrofalan ESC po svemu osim po leptiricima.
 
Ne znam da li mi se ukupno 10 pjesama sa tog izdanja sviđa sa ove distance. Scena, voditeljka, rezultati prvog pf... premlako
 
Ja slušam tipa 2 pesme i to jednom u nekoliko godina. 🤣
 
Samo Ukrajina, Holandija i Nemacka eventualno pobednicka, ostalo u kantu za smece.

Kako sam skoro bio nabavio CD iz 2013. i kad sam preslusavao ponovo sve pesme sa ove tacke gledista, nisu mi ostale u lepom secanju definitivno.
 
Back
Top