ESC 2024 – Malme, Švedska: opšte, arena, grafika, scena

Gledajući ovo razmišljam kako će se naši snaći u ovom haosu kada se bude ESC održavao kod nas? 🫣
 
kako smo se za ono vreme snasli 2008. tako bismo i sad... uz pomoc stranaca i strane logistike naravno...
 
mene vise zanima kako su se snalazile zemlje koje nisu imale podne ekrane na sceni, npr Lisabon 2018.
 
Laseri i svetla su markirali pod koliko se sećam.
 
Zanimljivo mi je kako smo u eri televitinga imali niz od 8 uzastopnih pobeda zemlje kojoj je to bila prva pobeda (Est, Lat, Tur, Ukr, Grcka, Fonska, Srb, Rus)....

i onda je 2009. uveden i ziri i u poslednjih 15 izdanja samo je dva puta pobedila zemlja koja nikad pre nije - Azerbejdzan i Portigal.
Iskreno, jedva cekam da ponovo neko po prvi put pobedi ali sve imam utisak da mozda necu ni doziveti
 
Gledajući ovo razmišljam kako će se naši snaći u ovom haosu kada se bude ESC održavao kod nas? 🫣
Nasa stena glavna zvezda ovog klipa.

I zasto random snimak za potrebe ovog klipa na 2:43 izgleda bolje nego bilo koji kadar iz kadriranog nastupa?! 😭
 
kako bih ja kadrirao taj nastup, za top 10 bukvalno🤣 bio bi na nivou Irske

bilo bi cool da uvedu da izbace sve nastupe sa svim kamerama i kadrovima pa kad prodje evrovizija sami da mozemo da biramo kadrove i izreziramo nastup, pa posle da se glasa za najbolji itd
 
Zanimljivo mi je kako smo u eri televitinga imali niz od 8 uzastopnih pobeda zemlje kojoj je to bila prva pobeda (Est, Lat, Tur, Ukr, Grcka, Fonska, Srb, Rus)....

i onda je 2009. uveden i ziri i u poslednjih 15 izdanja samo je dva puta pobedila zemlja koja nikad pre nije - Azerbejdzan i Portigal.
Iskreno, jedva cekam da ponovo neko po prvi put pobedi ali sve imam utisak da mozda necu ni doziveti
Delom je i do toga sto je veliki broj zemalja debitovao bas u periodu kada se uvodio televoting (SSSR i Balkan) a neke zemlje su, poput Turske, tek sa glasom publike dosle do izrazaja zbog dijaspore, a i generalno su poceli da se trude vise.
 
Nemam ništa protiv ako to bude nešto je dijametralno suprotno od ICS, ali ne znam koliko je ona sposobna da izađe iz šablona, postala je prepoznatljiva po specifičnom stilu koji i sad neguje. Za drugi pokušaj moralo bi biti nešto skroz unikatno.
 
biće verovatno nešto slično jer je već pričala o tome da je i drugim ućešćem htela da napravi od svog učešća priču u epizodama... ne bi bilo logike da dodje s nečim desetim
 
Back
Top