ESC 2024 – Malme, Švedska: opšte, arena, grafika, scena

Ima i nekih kvalitetnih postova Konstruktor, samo sto nekad zna da bude tvrdoglav, ali dobro, valjda svako prodje tu fazu forumaskog zivota.
 
Nema šta da kapiram, ili ne kapiram, govorim onako kako mislim, ne vidim zašto bi se neko pecao, ili ne pecao na moje komentare, niti na bilo koji način nekoga provociram ,ili želim to činiti.

To što se neko ne slaže sa mnom da bismo dobro prošli, to nije razlog za omalovažavanje, podsmevanje, ili nešto slično, samo zato što neko ne podnosi nekoga ko ima drugačiji stav.

Tu smo valjda da iznosimo svoje stavove i da slušamo jedni druge, bilo da se sa nekim slažemo ili ne.
 
Ови из Цириха рекли да им требају нека 'појашњења додатна' по питању следеће године да би знали да ли да аплицирају за домаћинство.

Вјероватно им треба нека гаранција да ће бити безбједно јер не желе да троше милионе на чување реда и мира као ови у Малмеу.

Биће да је и то разлог зашто је ЕБУ хтио Швицу као домаћина јер имају пара у случају да буду морали дићи безбједносне мјере и полицију из цијеле државе на највиши ниво. Биће весело
 
Nema šta da kapiram, ili ne kapiram, govorim onako kako mislim, ne vidim zašto bi se neko pecao, ili ne pecao na moje komentare, niti na bilo koji način nekoga provociram ,ili želim to činiti.

To što se neko ne slaže sa mnom da bismo dobro prošli, to nije razlog za omalovažavanje, podsmevanje, ili nešto slično, samo zato što neko ne podnosi nekoga ko ima drugačiji stav.

Tu smo valjda da iznosimo svoje stavove i da slušamo jedni druge, bilo da se sa nekim slažemo ili ne.
Ne radi se o stavu, već o tvojoj subjektivnosti i generalizaciji, čime praktično namećeš svoj stav kao jedini ispravan većini. Banalan primer: Rekao si da ljudi koji su glasali za Grčku i doprineli njenom dobrom plasmanu imaju loš ukus i da nemaju sluha. Takva isključivost jednostavno ne pije vodu, možeš reći da ti se ne dopada taj moment u kome Grčka dobro prolazi što je sasvim ok, ali reći da neko ima loš muzički ukus jer je dao svoj glas pesmi koja se tebi lično ne dopada je apsolutno druga krajnost.
 
Rekao si da ljudi koji su glasali za Grčku i doprineli njenom dobrom plasmanu imaju loš ukus i da nemaju sluha. Takva isključivost jednostavno ne pije vodu, možeš reći da ti se ne dopada taj moment u kome Grčka dobro prolazi što je sasvim ok, ali reći da neko ima loš muzički ukus jer je dao svoj glas pesmi koja se tebi lično ne dopada je apsolutno druga krajnost.
Slažem se sa napisanim, ali ovo svi radimo, kako na forumu, tako i u svakodnevnom životu. Pogledaj samo komentare na pobedu Švajcarske - svaki mogući izgovor od toga da je pobedio jer je nebinaran, Selin Dion, antiizraelska kampanja žirija, sabotaža Hrvarske jer je balkanska država, nekakve prozapadne evrovizijske teorije zavere, itd. Tek po koji komentar koji kaže da je Nemo zasluženo pobedio jer je bio najbolji.

Ja se trudim da budem objektivan, ali moram priznati da me je preovladala pristrasnost ove sezone, delom i zbog sveukupne atmosfere oko Evrovizije koja je bila sve samo ne zabavna, pa sam posebno jako botovao za pojedine pesme, a protiv drugih. Ipak, ne mogu da kažem da je Hrvatska nezasluženo pobedila kod publike ili da bi bila nezaslužen pobednik. Nastup je zaista bio odličan i mislim da bi Lazanja bio dostojan pobednik.

Što se tiče nameštanja, evo Zejna se oglasila nakon što je bila u srpskom žiriju i rekla je kako nije bilo nikakvog nameštanja glasova niti dogovaranja kome da se daju poeni, kako između članova srpskog žirija, tako ni među delegacijama i rekla je da je Nemo zasluženo pobedio. Ne znam odakle onda ljudima toliko kreativne slobode da umanjuju nečiju pobedu na svakom koraku.
 
Slažem se da su svi u određenoj meri pristrasni i često preterano reaguju u odbrani svojih stavova i to mi je do neke granice u redu. Iako mislim da bi BL u okolnostima kakve su bile ove godine bio pravedniji pobednik, nikada nisam umanjio niti osporio pobedu Nema koji je bio na visini zadatka i istu apsolutno zaslužio. Ni sam nisam imao definisan stav prema pobedničkoj pesmu do nastupa, odnosno finalnog proizvoda, gde se jednostavno osetio winner vibe, i to sam rekao i nakon polufinala. Ali teorija zavere je uvek bilo i biće, samo treba imati meru i adekvatne argumente. Ako toga nema, konstruktivna rasprava ne postoji.
Ja samo imam problem sa etiketiranjem većine zarad nezadovoljstva zbog plasmana određenog favorita ili anti-favorita, da se tako izrazim. To mi je baš krajnost u koju ne bi smelo da se ide nikako.
 
Ubeđivati i tumačiti tuđe stavove kroz svoju prizmu gledanja je više nego besmisleno.
Ko se slaže sa nekim postom, može da lajkuje ili reaguje određenim emoji-em, ko ne, jednostavno preskoči post i sve 5.
 
avatar-the-last-airbender.gif
 
Dvanaestočlana radna grupa švajcarskog javnog servisa SRG SSR započela je pripreme za Pesmu Evrovizije 2025. u Švajcarskoj. Zainteresovani gradovi za domaćinstvo ove nedelje su dobili katalog sa detaljnim zahtevima koje je potrebno ispuniti.

SRG neće saopštiti trenutno koji su gradovi aplicirali, ali gradovi su slobodni da sa tom informacijom izađu u javnost. Talođe, katalog uslova za gradove njje javan.

Gradovi sada imaju rok do kraja juna da u saradnji sa operaterima dvorana i kantonima pripreme kandidaturu.

Grad domaćin biće objavljen krajem avgusta. Okvirno, Pesma Evrovizije 2025. će se održati sredinom maja, ali tačni datumi još nisu poznati.

Radna grupa trenutno radi i na formiranju organizacionog tima, uključujući izbor izvršnog producenta, menadžment produkcije, producenta sadržaja, šefa obezbeđenja i direktora marketinga.​
 
Pre šoua:

1000006745.jpg

Posle šoua:

1000006746.jpg

Plejlista nakon #ESC24 : We will rave ne gasim od kada je leakovana, slušam Loop, Liar, Nutsu, Jako, M&M, Zari, Veronika, Aiko, Tali, Lazanja, Code, Doomsday blue, odgledao performans milion puta. Čak sam pustio i Joosta i Zoru iako su mi oboje bili 👎🏻 do šoua.
Mon amour i Mama Teresu pustim uglavnom kada sam u raspoloženju za balade.
 
Dvanaestočlana radna grupa švajcarskog javnog servisa SRG SSR započela je pripreme za Pesmu Evrovizije 2025. u Švajcarskoj. Zainteresovani gradovi za domaćinstvo ove nedelje su dobili katalog sa detaljnim zahtevima koje je potrebno ispuniti.

SRG neće saopštiti trenutno koji su gradovi aplicirali, ali gradovi su slobodni da sa tom informacijom izađu u javnost. Talođe, katalog uslova za gradove njje javan.



Verovatno je jedan od zahteva armija zbog Izraela.
 
Back
Top