ee Estonija 2022: Stefan - Hope

Baš. Wiwikama ne bih vjerovao niti da mi svake godine kažu da Hrvatska ispada u polufinalu
A doslovno. Samo obični fanovi koji ne uspiju da odvoje lični ukus sa realnošću kao i 90% fanova. Ili su dobro plaćeni da seru kvake.

Kad se sjetim prošlogodišnje predikcije Australija i Irska sigurno prolaze u finale (iz prvog polufinala):LOL:
I Cant Modern Family GIF by HULU
 
Gledala sad neki video dosada izabranih predstavnika po godinama, iznenadilo me da je on 1997. godište, izgleda mi starije (doduše ne puno).
 
Hm, on je zapravo Jermen?! :am:
Zanimljivo, nisam imao predstavu o tome.
Nije u istom polufinalu, ali biće poena od njih u realnom finalu, sigurno. :)
 
Moram priznati da sam pre svega iznenadjen da mi se bas dopada njegov glas u ovoj pesmi, vise od same pesme. Ne mislim da je losa pesma, lepo ide nekim svojim tokom, zanimljiv zanr koji se retko cuje na Evroviziji. U svakom slucaju, meni je ovo za relativno lagan prolazak u finale (mada kod mene nije visoko).
Zao mi je sto nisu pobedili Minimal Wind ft. Elisabeth Tiffany – "What To Make of This", jer su mi se posebno dopali na sceni. Meni je sve to delovalo opusteno i prijatno.
Blagi favoriti su mi bili Ott i Shalene. Elysa podbacila sa nastupom, steta.
 
Treceplasiranoj Elisi juce bio pozar u objektu koji je njeno vlasnistvo. Prokleo joj je naslov pesme
 
Estonija je napravila najbolji izbor koji je mogla ove godine. Nije mi na prvo legla, ali nakon par slušanja mi baš prija. A i iznenađen sam prijatno izvedbom, dobro je zvučao uživo i stvarno ima dobar vokal, a i ovaj minimalistički nastup mi ide uz sve ovo. Ja tipujem na najbolji plasman Estonije u poslednjih par godina.
 
Evo ja sam doživeo odlično pesmu, a SAD ne podnosim.
 
nemam ništa protiv pesme kao takve, šta više je simpatična..ali mi smeta sve ostalo ..od koga je i za koga je
dakle nije više bitna pesma nego ceo kontekst i zato je bezvezarija i politička propaganda.
 
Nisam upućen u pozadinu pesme, o čemu se radi?
 
Radi se o tome da zanemariš pesmu ..nego da je postaviš u geopolitčku ravan jedne odane male podguzne muvice (Estonije) koja je bezgranično zahvalna svom gospodaru (SAD) jer ih ova " štiti" od zlih Rusa... jebote.
To je taj siže, kontekst i celofan koji ide preko pesme. A ustvari pesma je u petom planu.
 
Back
Top