ee Estonija 2023: Alika - Bridges

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
8,928
Points
118
8rtHGup.png

Estonski nacionalni izbor Eesti Laul 2023 ove sezone se sastoji od dva polufinala sa ukupno 20 izvođača, koja će se održati 12. i 14. januara, dok je finale zakazano za 11. februar. Osim pesama na estonskom i engleskom jeziku, na izboru će se čuti i japanski. Pesme će premijerno biti predstavljene 2. decembra u emisiji estonskog javnog servisa. U finale prolazi 12 pesama.​

Autori pobedničke pesme dobiće novčanu nagradu od 3000 evra, drugoplasiranom autoru sledi 2000, a trećeplasiranom 1000 evra, dok izvođači koji osvoje prva tri mesta dobijaju po 1000. Ostalim učesnicima izbora sledi po 100 evra.

Kako u polufinalu, tako i u finalu, u prvom krugu glasaju žiri i publika, dok u drugom krugu, tzv. superfinalu, samo publika.

Spisak učesnika
  • Andreas - Why Do You Love Me?
  • Alika - Bridges
  • Carlos Ukareda - Whiskey Won’t Forget
  • ELLIP - Pretty Girl
  • Elysa - Bad Philosophy
  • JANEK - House Of Glass
  • kaw - Valik
  • Meelik - Tuju
  • SISSI - Lighthouse
  • Wiiralt & Ultima Thule - Salalik
  • Robin Juhkental - Kurbuse matused
  • Anett x Fredi - You Need To Move On
  • Bedwetters - Monsters
  • Mia - Üks samm korraga
  • Ollie - Venom
  • M Els - So Good At What You Do
  • Linalakk, Bonzo - Aeg
  • Inger - Awaiting You
  • Merlyn - Unicorn Vibes
  • Neon Letters & Maiko - Tokimeki

0VoSJgG.jpg


POBEDNIK: Alika - Bridges
 
Last edited:
Не контам поенту ових назови новчаних награда
 
I ja bih voleo nešto alternativnije iz Estonija opet, ove godine mi se nije baš dopalo..
 
Izašle pesme.... dosta kvaliteta selekcija. Verovatno Alika dobija ovo, ali mene nije nešto očarala. Idalje Dzeri iz Ukrajine ima najbolju pesmu od početka sezone. Sad se čeka Fifi
 
Ima da se poslušaju numere?? :eek:
 
Pa onako, nije loše, ali nisam ni pao na dupe.

Kapiram da će nešto da se promeni nakon pf nastupa, ali trenutno bi moji finalisti išli ovim redosledom:

Fino:
Alika - Bridges
Andreas - Why Do You Love Me
M Els - So Good At What You Do
OLLIE - Venom
SISSI - Lighthouse

Fino, ali tanko:
ELYSA - Bad Philosophy

Samo OK:
Carlos Ukareda - Whiskey Won’t Forget
JANEK - House Of Glass
Mia - Üks samm korraga
INGER - Awaiting You
Bedwetters - Monsters

Whatever, ali volim synth i dreamy vajb:
Neon Letters & Maiko - Tokimeki
 
Last edited:
Unicorn vibes do pobede 😎 jeste trol pesma ali jedino mi je ostalo u secanju od svih poslusanih
 
Odslušao sam rekapitulaciju. Nešto me mrzi da puštam sve. Ništa mi nije privuklo pažnju..
 
Ove 2 su mi top i voleo bih jedna od njih da pobedi:
Ollie - Venom
Bedwetters - Monsters


još bih izdvojio i:
Alika - Bridges
Andreas - Why Do you love Me
 
Ima baš finih pjesama, u prvom redu Bedwetters - Monster, Carlos Ukareda - Whiskey won’t forget i Andreas - Why do you love me, a pogotovo Ollie - Venom 🥵🥵 SAVRŠENO, u isto vrijeme zvuči i dated i svježe, al to je zapravo taj bezvremenski rock zvuk. Ako me sjećanje dobro služi, Estonija nikad nije slala nešto ovako, tako da, Venom do pobjede!
 
Ollie - Venom ; Izdvaja se po meni, jeste americko-tinejdzerska rok stvar na fazon Offsprings i tako to ali s obzirom da nista slicno do sada nije islo na ESC, ne bih imao nista protiv da ovo ode u London.
Problem moze da mu bude uzivo nastup, jer mnogo ima autotjuna
 
Back
Top